Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noslēgusies aptauja par Zirgu salas attīstību


atlikušas 250 zīmes


Noslēgusies aptauja par Zirgu salas attīstību

Ceturtdienā, 08. maijā, 2014 | BIRKAS: Zirgu sala , aptauja
Izdrukāt Ziņot
Svarīgākās aktivitātes, kas vēlamas vai iespējamas turpmākajā Zirgu salas attīstībā (bija iespējamas vairākas atbildes).
Svarīgākās aktivitātes, kas vēlamas vai iespējamas turpmākajā Zirgu salas attīstībā (bija iespējamas vairākas atbildes).
FOTO: Būvvalde

Apkopojot aptaujas rezultātus par Zirgu salas iespējamo attīstību, vairums ir par tāspārveidošanu par pilsētnieku atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vietu.

Kā informē būvvaldes saabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, absolūtais aptaujas dalībnieku vairākums ir par Zirgu salas attīstību. Atbildot uz jautājumu "Vai atbalstiet Zirgu salas pārveidošanu par pilsētnieku atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vietu", 98 procenti no visiem respondentiem ir teikuši "Jā".

Liepājas pilsētas Būvvaldes organizētās aptaujas mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju viedokli un priekšlikumus par to, kā Zirgu salas teritoriju padarīt pieejamu un pievilcīgu sabiedrībai. Šobrīd tā ir degradēta teritorija, taču nākotnē Liepājas pašvaldība to paredzējusi pārveidot par brīvdabas, sporta un aktīvās atpūtas vietu, vienlaikus saglabājot salā esošās dabas vērtības.

Iedzīvotāji (respondenti) tika lūgti izteikt arī savu viedokli par 11 dažādiem Būvvaldes priekšlikumiem, kā  pārveidot Zirgu salu (2. jautājums), kā arī uzrakstīt kādus citus savus ieteikumus, kas viņiem šķiet svarīgi, pārveidojot minēto teritoriju (3. jautājums).

Vērtējot atbildes uz 2. jautājumu, redzams, ka respondenti par svarīgiem uzskata visus Būvvaldes piedāvātos attīstības virzienus, jo neviena no idejām nav ieguvusi izteiktu "balsu" pārsvaru.

3. jautājumā respondenti ir uzrakstījuši vairāk nekā 230 savus individuālos ieteikumus, kurus Būvvalde apkopos un izvērtēs.

Starp atbildēm ir arī daudz ļoti interesantu un neparastu priekšlikumu. Piemēram, veidot salu zvejnieku stilā, kas akcentētu  Liepāju ka ostas pilsētu; likvidēt Liepājas pilsētā visas azartspēļu vietas (spēļu zāles) un izveidot Zirgu salu kā arī izklaides vietu; izveidot stilīgu gājēju tiltu, lai tiktu uz salas, un veloceliņu apkārt salai tā, lai tas būtu pievienots jau pilsētā esošajam veloceliņu tīklam.

Aptaujas dati tiks izmantoti salas attīstības metu izstrādes procesā, ko šīs vasaras sākumā organizēs Būvvalde. Pieaicinātajiem plānotājiem un arhitektiem, veicot darba uzdevumu, būs jāņem vērā arī šīs aptaujas rezultāti.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki