Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Noteikts Kārļa Zāles laukuma metu konkursa uzvarētājs


atlikušas 250 zīmes


Noteikts Kārļa Zāles laukuma metu konkursa uzvarētājs (13)

Otrdienā, 05. martā, 2019 | BIRKAS: metu konkurss , Kārļa Zāles laukums , Būvvalde , Indulis Kalns , Ainavists , Via FUTURE
Izdrukāt Ziņot

Noslēdzies metu konkurss par Kārļa Zāles laukumu pārveidošanu par kvalitatīvu, ilgtspējīgu, vizuāli pievilcīgu, funkcionālu, drošu un ērti lietojamu publisko ārtelpu.

Otrdien, 5. martā, domē notika K Zāles laukuma attīstības metu iesniedzēju devīžu un kvalifikācijas dokumentu atvēršana un nosaukti piedāvājumu izstrādātāji, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Lielāko punktu skaitu un godalgu 4000 eiro apjomā ieguva mets ar devīzi "AM:PM".

Otrs konkursa dalībnieks, kurš izstrādājis metu ar devīzi "LPJID", saņēma nedaudz mazāk punktus un godalgu 3000 eiro apjomā.

Uzvarētāju devīzes "AM:PM" autori ir SIA "Via FUTURE" un SIA "Ainavists"; savukārt otra meta, ar devīzi "LPJID", autori ir SIA "LAAGA ARCHITECTS", SIA "Ainavu projektēšanas birojs ALPS", SIA "E. Daniševska birojs" un SIA "City Playground".

Piecu darba dienu laikā pēc rezultātu paziņošanas domes iepirkumu komisija mājas lapā www.liepaja.lv publicēs detalizētu ziņojumu par metu konkursa dalībniekiem, uzvarētāju, žūrijas komisijas atzinumu, projektu aprakstus un mērķus un lēmumu par godalgu sadalījumu.

"Abi priekšlikumi ir ļoti interesanti, bet tie ir arī atšķirīgi darbi. Katrā no tiem ir ļoti labas lietas, bet arī diskutējami risinājumi," iesniegtos metus vērtē pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Viņaprāt, abi darbi ir īstenojami, tie atbilst izvirzītajiem uzdevumiem, taču "neviens no tiem nav perfekts".

Uzvarētāji ir fokusējušies tieši uz K. Zāles laukuma krastmalas izveidi un labiekārtojumu, savukārt devīzes "LPJID" autori "drosmīgi, mūsdienīgi un veiksmīgi K. Zāles laukumu sapludinājuši ar pārējo pilsētu", labi atrisinot galvenos jautājumus: samazinājuši satiksmes intensitāti, atvēlējuši daudz vietas dabai un zaļajiem apstādījumiem, radoši – ar skatu uz jūru – novietojuši K. Zāles pieminekli tam paredzētajā laukuma vietā.

Turpmāk notiks sarunu procedūra, kurā piedalīties pašvaldība kā pasūtītājs vispirms uzaicinās SIA "Via FUTURE" un SIA "Ainavists" pārstāvjus, kuri saņēma augstāko vērtējumu pēc punktiem (85,17 no 110), ja vien, pārbaudot kvalifikācijas dokumentus, žūrijas komisija konstatēs, ka pretendents ir atbilstošs izvirzītajām kvalifikācijas prasībām.

Ja sarunas būs veiksmīgas, tiks noslēgts līgums par būvprojekta izstrādāšanu atbilstoši projektēšanas uzdevumam „Degradēto teritoriju revitalizācija uzņēmējdarbības vajadzībām  posmā no Jaunā tilta līdz Graudu ielai, Liepājā", kas bija pievienots konkursa materiāliem. Būvprojektu pašvaldība ir paredzējusi īstenot, piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus.

Žūrija vērtēja abu priekšlikumu kopējo pilsētbūvniecisko koncepciju, teritorijas labiekārtojumu un iespējamās izmaksas, īstenojot būvprojektu, kas skars arī Vecliepājas rajonu otrpus Tramvaja tiltam.

"Tuvākajos gados, ja būs pieejams finansējums, pašvaldība vēlas sakārtot ne tikai K. Zāles laukumu, bet arī mazās ielas, kas atrodas starp Jūras ielu un Tirdzniecības kanālu līdz pat Graudu ielai, šo mazo ielu krustojumus, kā arī sakārtot inženierkomunikācijas gan K. Zāles laukumā, gan minētajās ostmalas ieliņās, izbūvēt veloceļu starp Bāriņu un Graudu ielu," skaidro metu konkursa žūrijas locekle, Komunālās pārvaldes būvprojektu daļas vadītāja Dina Kupača.

Kārļa Zāles laukuma telpisko koncepciju (metus), kā arī būvprojekta izstrādes un būvdarbu autoruzraudzības izmaksas konkursa dalībnieki varēja iesniegt līdz 20. februārim. Konkurss tika izsludināts 11. janvārī.

Sagatavojot konkursa darba uzdevumu, Būvvalde iekļāva nosacījumus, lai piedāvāto risinājumu pamatā būtu ievērots "cilvēka mērogs", lai pilsētvides lietotājs te justos droši, iederīgi, vēlētos teritoriju izmantot un tajā uzkavēties.

Metu konkursa dalībnieki bija aicināti piedāvāt risinājumus, kā nodrošināt  gājējiem un velosipēdu lietotājiem ērtu piekļuvi Tirdzniecības kanāla krastmalai no Lielās, Skolas un Bāriņu ielas un kā krastmalu piemērot daudzpusīgai izmantošanai, ievērojot apvienotās telpas principu "iela = laukums".

Laukuma teritorija ir dalīta nosacītās trīs zonās, un katrā no tām vēl būs jāatrisina noteikti telpiskās plānošanas uzdevumi, kas būvdarbu rezultātā ļautu radīt mūsdienīgu pilsētvidi, vienlaikus saglabājot sasaisti ar blakus esošajām zonām un pārējo pilsētu.

UZZIŅAI
Kārļa Zāles laukums atrodas Tirdzniecības kanāla dienvidu krastā starp Tramvaja tiltu un Jauno tiltu. Teritorija ir Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa – Liepājas pilsētas vēsturiskā centra daļa un uz to paveras pilsētbūvnieciski nozīmīgi skati no tiltiem, no Jaunās ostmalas, no Lielās ielas un Bāriņu ielas.
 


Sludinājums

FJFJ
17:03 | 05/03/19
ZIŅOT
(-7)
(1)
+

Vairāk jau izskatās ka nav jau vairs ko pasaimniekot no ES naudā Nu baigi vajag TULĪT UN TAGAD tur skaopt A to nesmuki FI UN FU

Sakopt
18:16 | 05/03/19
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

vajag gan

Opis VA
20:57 | 05/03/19
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Vispār interesanti. Tikai lūdzu taisiet bez tiem grandiozajiem cauruļžogiem būs kā zoodārzā pie kamieļiem.

xt
00:09 | 06/03/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

To K. Zāles galvu tādā izskatā kāds tas ir pašreiz gan tur nevajadzētu likt..... Un visa Ostmala būs liels kokiem aizaudzis suņu pastaigu laukums - Parks

Qwerty
06:38 | 06/03/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Jā, lūdzu, bez zoodārza iežogojuma.

gjjjy
07:02 | 06/03/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Uz tilta tās pretīgās rores ar vajadzētu nomainīt .Izskatās pēc suņa

Liepājnieks
08:57 | 06/03/19
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Gribētos jau ticēt un priecāties,ka varbūt būs veiksmes stāsts.Ļoti ceru ka nebūs tāds marasms kāds sanācis ar turpat blakus esošo promenādi,kas ir pilnīga izgāšanās,kur gājēji,velobraucēji,cilvēki ar īpašām vajadzībām,tūristi ir pilnīgi ignorēti dodot priekšroku autosatiksmei un automobiļu stāvlaukumiem.

Liepājnieks
09:32 | 06/03/19
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Izskatās ka vismaz soli uz priekšu te neviens nedomā.tika uztaisīta-sačakarēta promenāde,tagad rekonstruē promenādi no jaunā tilta lïdz ezeram,rekonstruēja tranvaja tiltu un tagad projektē K. Zāles laukumu.viss jau būtu skaisti itkā sanāk kompleksa padarīšna un sanāktu laba plaša atpūtas zona gandrīz vai no jūras līdz ezeram. Būtu pilsētas viesiem interesants maršruts ejot ar kājām vai braucot ar velo kā arī pašiem liepājniekiem. Bet nevienam neienāca prātā jēdzīgi izplānot savienojumu starp promenādi un K. Zāles laukumu.būs interesanti paskatīties kā māmiņas ar bērnu ratiņiem,kuras izgājušas pastaigā nolems nokļūt no promenādes uz zaļo zonu-K. Zāles laukumu būs spiestas šķērsot trīs regulējamās pārejas tāpat kā velobraucēji un cilvēki ar ierobežotām vajadzībām.nu protams-gājēji jau var mest līkumu līkumus -galvenais lai ar auto pa taisno var centrā ierullēt.neticu ka tur nevarēja rast citu risinājumu-vai nu pazemes tuneli kā zem jaunā tilta vai arī savādāk izplānot gājēju pārejas...

a vispaaa
11:11 | 06/03/19
ZIŅOT
(-7)
(1)
+

ja tramvajs ir tra n vajs - vai nav vienalga - kā tur gājēji lodā vai kā velosipēdisti sitas ap apmalēm bez slīpumiem Lielā ielā vai kā izskatīsies deviņstāvene - ar siltināšanu uzfrišināto ārieni, bet ar pilnīgi nožēlojamu iekšieni.

Arī no Liepājas
11:26 | 06/03/19
ZIŅOT
(-5)
(5)
+

Pareizrakstības eksperts visticamāk dzīvo deviņstāvenē un tāpēc satraucies,ka viņa pilnīgi nožēlojamā iekšienē neviens no malas nenāk un nepārlīmē tapetes.

liepājniekiem/tra n vajiem
14:39 | 06/03/19
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Vai tad tagad liftos, trepjutelpās u.c. koplietošnas iekšās iedzīvotājiem tapetes jālīmē?

koment
16:12 | 06/03/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

cilvēks neko nav dzirdējis par kopīpašumu,bet nu vismaz ir lietas kursā par trambuli.

Eileen
10:06 | 12/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

HOW I WON $273 million WITH DR, MIRACLE LOTTERY MAGIC SPELL

I am Eileen Murray From New York...I had to write back and say what an amazing experience I had with Dr, Miracle Jackpot lottery spell. My Heart is fill with joy and happiness after Dr, Miracle cast the Lottery spell for me, And i won $273 million. His spell change my life into riches, I'm now out of debts and experiencing the most amazing good luck with lottery after i won a huge amount of money. My life has really change for good. I won (Two hundred Seventy three million dollar )Your Lottery spell is so real and pure. Thank you very much Dr. Miracle for the lottery spell that change my life”I Am Totally Grateful For The Lottery Spell Dr, Miracle Did For Me. You Can Email Him For You Own Lottery Number,Because These Is The Only Secret To Win Lottery.

Email Him: (MiracleSpellHome@yahoo.com)
WhatsApp;+39(349)549- 4143

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki