Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ogres speciālisti apgūs LNA pieredzi namu siltināšanā


atlikušas 250 zīmes


Ogres speciālisti apgūs LNA pieredzi namu siltināšanā (6)

Autors: Ieva Puka
Otrdienā, 12. februārī, 2019 | BIRKAS: Dzērves 17 , Ventas 2 , siltināšana , vizīte , LNA , nekustamais īpašums
Izdrukāt Ziņot
Vizītes noslēgumā viesi devās apskatīt jau renovētās mājas Ventas ielā 2 un Dzērves ielā 17.
Vizītes noslēgumā viesi devās apskatīt jau renovētās mājas Ventas ielā 2 un Dzērves ielā 17.

Otrdien SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" (LNA) uzņēma Ogres novada domes delegāciju, kas iepazinās ar Liepājas pieredzi māju pārvaldīšanā un siltināšanā.

Novada domes delegācijas sastāvā Liepājā ieradās Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, Ogres novada pašvaldības Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Juris Laizāns, izpilddirektora vietniece Dana Bārbale,  SIA "Ogres Namsaimnieks" valdes loceklis Kaspars Grīnbergs  un Ogres novada pašvaldības Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes komisijas priekšsēdētājs,  Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības valdes priekšsēdētājs, RTU profesors Egīls Dzelzītis.

LNA valdes loceklis Artis Rimma un projektu vadītājs Toms Cīrulis prezentēja jaunā plānošanas perioda ietvaros uzsāktos siltināšanas projektus, to izstrādes gaitu, pārrunāja problēmas, ieguvumus un gūto pieredzi. Piesaistot ES fondu līdzekļus, pilnībā atjaunotas ir 25 LNA pārvaldībā esošas mājas. Projektu kopējās izmaksas ir 7,8 miljoni eiro, no kuriem ES struktūrfondu atbalsts 3,14 miljoni.

Sagatavošansa procesā šobrīd ir vairāk nekā 70 māju siltināšanas projekti. "Altum" apstiprināti jau 33 māju projekti. Būvniecība uzsākusies 11 mājās un noslēgusies jau trīs mājām.

Kolēģus no Ogres interesēja vairāki ar namu pārvaldīšanu saistīti jautājumi un saimniecisku problēmu risinājumi, piemēram, horizontālās apkures priekšrocības un attālinātās vadības iespējas ūdens un siltuma uzskaites mēraparātiem, balkonu un lodžiju apsekošana, uzraudzība un remonts, iekšpagalmu sakārtošanas projekti, komunikācija ar māju kontaktpersonām, lēmumu pieņemšana, būvniecības darbu iepirkumu procedūra, darbs ar parādniekiem un tml.

Ar Ogres novada pārstāvjiem tikās arī Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens un stāstīja par pašvaldības pieredzi energoefektivitātes jautājumu aktualizēšanā, pieredzi dažādu energoefektivitātes projektu vadībā un uzraudzībā u.c.

Vizītes noslēgumā viesi devās apskatīt jau renovētās mājas Ventas ielā 2 un Dzērves ielā 17. Pārrunāja siltināšanas darbu gaitu un dažādus būvniecības tehniskos risinājumus.

 


Sludinājums

liepājnieks
10:36 | 13/02/19
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Ja Ogres viesi aprunātos ar to māju iedzīvotājiem, kur renovācija jau paveiktu, tad uzzinātu daudz interesanta.Respektīvi-gandrīz visur renovēto māju iedzīvotāji KOPSUMMĀ maksā DĀRGĀK nekā PIRMS renovācijas. Apkure gan ir stipri lētāka, tomēr maksājumi "paslēpti"kredīta atmaksā, mājas uzturēšanas, apsaimniekošanas maksā utt.

to pilnīgas
22:02 | 13/02/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Kļūdies,Dzīvoju skaisti atremontētā mājā. Vēl piemirsu 1 lietu-apkuri maksā kādus 7 mēnešus sezonā, bet kredītu, citas jaunās izmaksas VISU gadu.

pilnīgas
21:11 | 13/02/19
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

muļķības.šķiet ka tu pats dzīvo nerenovētā mājā un sajēgas no tā ir tuvu nullei...

Valis
14:42 | 13/02/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Programs.dárgák,bankám arí jápelna.

atbilde ?
21:53 | 13/02/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Dārgāka ir kopējā summa,.Var jau sev iestāstīt, ka par apkuri jāmaksā mazāk, tas pat ir taisnība. Bet vienkārša aritmētika liecina ko citu.Atliek saskaitīt palielinātos mājas apsaimniekošanas izdevumus+ ar kredītu atmaksu + apkures cirkulāciju(tā vispār agrāk nebija) un redziet, ka summa 2 istabu dzīvoklim gada griezumā vismaz par 200 eur pārsniedz iepriekšējos(vidējos 5 gadu apmaksas ciparus) par apkuri+apsaimniekošanu.Vēlaties konkrētāk? Pajautājiet Klaipēdas ielas 9 st. māju cilvēkiem(pie dīķiem).

?
21:12 | 13/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas tieši dārgāk?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki