Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ornitologi atbalsta niedru pļaušanu Liepājas ezerā


atlikušas 250 zīmes


Ornitologi atbalsta niedru pļaušanu Liepājas ezerā (12)

Sestdien, 28. janvārī, 2017 | BIRKAS: ezers , putni , Dome , dabas pārvalde , Dace Liepniece
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no ldf.lv

Portāls irliepaja.lv vairākkārt rakstījis par Liepājas ezeru un dažādām ar to saistītām problēmām. Šoreiz – par to, kā putnu pētnieki vērtē niedru pļaušanu ezerā.

Portāla lasītājs vēlējās zināt Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) viedokli par to, kādu ietekmi uz putniem atstāj niedru pļaušana ezerā:

"Vai jūs varētu painformēt Liepājas makšķerniekus par to, kāds ir ornitoloģiskais novērtējums Liepājas ezeram sakarā ar niedru pļaušanu? Vairāk jau interesē zāļu pļaušana zem ūdens, jo niedres ezerā galīgi nevienam netraucē. Un kāds novērojums ir sakāms Liepājas ezera apsaimniekotājiem redzot to ainu, kas paveras Nīcas novada pusē braucot uz bārtas ieteku kur ir iespaidīgs ūdens augu virsējs aizaugums?"

Agnis Bušs, Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) sabiedrisko attiecību koordinators, žurnāla "Putni dabā" galvenais redaktors sniedza šādu atbildi:

"No putnu viedokļa niedru pļaušana kopumā Liepājas ezerā ir vērtējama pozitīvi. Lai varētu precīzāk kaut ko spriest, ir jāzina, par kurām tieši vietām ir runa. Taču arī iepriekš Liepājas ezerā ir veikti apsaimniekošanas pasākumi putnu dēļ, piemēram, projekta "Baltijas grīšļu ķauķis" ietvaros.

Arī tagad niedru pļaušana būtu jāturpina – ja ne grīšļu ķauķa (kura tur pagaidām nav) dēļ, tad vismaz, lai bremzētu niedru ekspansiju grīšļainās un visādi citādi labās un regulāri applūstošās pļavās.

Latvijas Ornitoloģijas biedrībai nav informācijas par pašreizējiem un plānotajiem ezera apsaimniekošanas pasākumiem, kā arī LOB nav iesaistīta Liepājas ezera ornitoloģiskajā novērtējumā."

Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece, savukārt, saka tā:

"Principā šie jautājumi būtu uzdodami Dabas aizsardzības pārvaldei, jo saskaņā ar Zemes pārvaldības likumu dabas liegumi, tai skaitā Liepājas ezers, no 2015.gada ir nodots apsaimniekošanā Dabas aizsardzības pārvaldei.

Taču pašvaldības teritorijā esošā Liepājas ezera daļā pēc domes pasūtījuma ir veikts gan ornitoloģiskais novērtējums, gan saldūdens biotopu un īpaši aizsargājamo sugu novērtējums. Atzinumā par ūdensaugu novērtējumu norādīts, ka ezerā konstatētas vairākas aizsargājamas augu sugas: jūras najāda, kas aizņem lielas platības, tāpat pretī Zirgu salai un "Golodova dambim" konstatēta Latvijā ļoti reti sastopama jūras ūdensgundega, kā arī  ezerā sastopamas mieturaļģu audzes.

Ūdensaugu pļaušana ir pieļaujama tikai laivu ceļa daļā un piekrastē pie Ezerkrasta pļavas.

Iespējamās niedru pļaušanas vietas ir norādītas ornitoloģiskā novērtējuma atzinumā: Zirgu salas piekrastes daļa, Ezerkrasta pļavas  piekrastes daļa,  kā arī piekrastes daļā starp Vaiņodes ielu un M. Ķempes ielu.  Atzinumi pieejami Liepājas pilsētas pašvaldības mājaslapā.

Ņemot vērā, ka Liepājas ezers ir Eiropas nozīmes īpaši aizsargājama teritorija un tas ar Zemes pārvaldības likumu ir nodots apsaimniekošanā Dabas aizsardzības pārvaldei, neskatoties uz veiktajiem pētījumiem un tajos norādītajiem iespējamiem apsaimniekošanas pasākumiem, tie ir pieļaujami tikai ar Dabas aizsardzības pārvaldes atļauju." 


Sludinājums

Uldis Rolavs
10:57 | 28/01/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

''Taču arī iepriekš Liepājas ezerā ir veikti apsaimniekošanas pasākumi putnu dēļ, piemēram, projekta "Baltijas grīšļu ķauķis" ietvaros.
Arī tagad niedru pļaušana būtu jāturpina – ja ne grīšļu ķauķa (kura tur pagaidām nav) dēļ''

Vot šītā ir bomba ! Riktīgi sanāca apsmieties :)
Šajā zemē neesot naudas..
Arī ķauķu nav...žēl

Citāts
14:17 | 28/01/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

izrauts no konteksta

Rolavas lanka
18:46 | 28/01/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Garais Jānis gīšļus pļāva, mazais Jānis di-sā spļāva. :>)

Ainars Alžāns
11:22 | 29/01/17
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Ja pareizi saprotu, tas ķauķis, kura vēl nav, nekad nav traucējis niedru pļaušanai. Izskatās, ka būs jāsāk strādāt. Tās laikam pļāvējiem ir sliktas ziņas. Gribētu dzirdēt arī objektīvu ezera puķkopju viedokli. Iespējama, ka viss vēl ir glābjams par labu ezeram.

Ainars Alžāns
11:28 | 29/01/17
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Šo puķu sargāšanu var salīdzināt ar retu kaitīgu baktēriju sargāšanu organismā. Kā vienu, tā otru redzēt nevar, bet sekas ir graujošas. Ezerā redzēt var tikai aizaugumu. Cik tas ir vērtīgi un skaisti?

Andris Lagzdiņš
14:35 | 29/01/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Varbūt Eiropai purvu trūkst.
Latvija izpildīs pārpurvošanas kvotas.

Opis VA
18:36 | 29/01/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ak plāni plāni. Papīrs jau visu pacieš. Ja ezeru sargā Eiropa, tad ar ezeru ir dimbā.

papīrs pacieš visu
18:44 | 29/01/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Papē izcirta lielus bērzus pie ezera lai ierīkotu putniņam pļavu. Kokus kā papīrmalku notirgoja. Divus gadus par eiropas naudu darbojās tad apsīkās līdzekļi. Tagad par eiropas naudu tapis aploks jo nopļaut pa celmiem zāli grūti un putniņš ar nelido šurpu. Izdomāja ka zirgi vai sumbri nesīs lielāku labumu vismaz zāli apēdīs.

Andron MacBeton
19:11 | 29/01/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ta lab, tu pa pārs bērziem uztraucies...
Tiec iekšā ostā, paskaties kādi apaļkoki iet exportā!
Un atpakaļ pērkam kā mēbeles.
Tādas pašas mēbeles ko varam paši uztaisīt, no tām PATA skaidenēm.
Piedrāžu šo "elekciju"!

ha ha andron
22:00 | 29/01/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

andron makbeton erekciju var ārstēt ar cirvi nost mazo lepnumu un izbaro zīlītēm.

Jaunliepāja
23:01 | 29/01/17
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Liepājas ezera drīz vairs nebūs! To ka zaļie ir slimi, tas pat zirgam skaidrs! Viņi redz tikai direktīvas,nevis būtību! Briselē ir labāk redzams kas notiek Liepājas ezerā nekā liepājniekiem! Dūņas nevajag un nedrīkst smelt. To ka zivīm nav kur likties ,tas pie pakaļas. Zato ir direktīva. Kas tas ir? Birokrātisms! Vai mēs esam tik stulbi ka paši nevaram apsaimniekot savu ezeru? Un tā mums ir lielākajā daļā saimnieciskās jomās. Nu akurāt, idiotisms!

liepājnieks
16:29 | 30/01/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Ak vai! Vai tad pie raksta patiešām nebija nevienas bildes ar Liepājas ezera skatu, ka pielikuši jau sen nodegušo putnu novērošanas mājiņu Papes ezerā!!!!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki