Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Ostā nogrimis Fonteina nopirktais zvejas kuģis "Spurn"


atlikušas 250 zīmes


Ostā nogrimis Fonteina nopirktais zvejas kuģis "Spurn" (21) Pusnogrimušais Fonteina kuģis

Sestdien, 06. decembrī, 2014 | BIRKAS: osta , kuģis Spurn , Stīns Lorenss , piesārņojums , glābšana
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas osta

Papildināts. Sestdien ap 8.20 Tirdzniecības kanālā konstatēts, ka nogrimis pietauvojies kuģis "Spurn". Rezultātā ūdenī parādījušies naftas produkti, kas veiksmīgi savākti.

Kuģi šā gada sākumā iegādājies Dāņu izcelsmes Liepājas uzņēmējs un mūziķis, kādreizējais Liepājas domes deputāts Stīns Lorenss, kurš labāk pazīstams kā Luijs Fonteins.

Kā ziņo Latvijas Radio, tā kā kuģa dokumentācija nav bijusi kārtībā, kuģi bija liegts darbināt, un tas atradies jahtu centrā pie piestātnes. Pēc kuģa nogrimšanas ūdenī parādījušies naftas produkti, kas veiksmīgi savākti.

Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis Latvijas Radio pastāstīja, ka kuģis zaudējis peldspēju un no tā akvatorijā nonākuši naftas produkti. Apkārt piesārņojuma vietai saliktas absorbējošas bonas un noplūde lokalizēta.

Iespējams kuģis būšot jāizceļ, bet tas esot jālemj īpašniekam.

Papildināts. Kā informē SEZ preses pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe, nogrimušo kuģi pamanīja Liepājas ostas loču kuģa "Austra" komanda un pulksten 8.20 par notikušo informēja Kapteiņdienesta operatoru, kas saskaņā ar ostas drošības noteikumiem informēja atbildīgos dienestus. Liepājas ostas kontroles dienesta vadītājs Imants Aizkalns norādīja, ka šobrīd vēl pāragri runāt par to kādi ir kuģa nogrimšanas iemesli, uzsverot, ka kuģis ir bijis sliktā tehniskā kārtībā un uz tā neesot bijis sargs, kas nodrošinātu kuģa  uzturēšanu arī pie zemām ārgaisa temperatūrām.
 
Nekavējoties notikuma vietā ieradās VUGD Liepājas brigādes ugunsdzēsēji–glābēji. Kā pastāstīja VUGD Liepājas brigādes operatīvais dežurants Aleksandrs Bukins, ierodoties notikuma vietā VUGD darbinieki apsekojuši nogrimušo kuģi un pārliecinājušies vai uz kuģa nav cilvēki. Tā kā tika konstatēta neliela naftas produktu noplūde, tad tika pieņemts lēmums par absorbējošo bonu izvilkšanu, lai ierobežotu naftas produktu izplatību.

Videi nodarīto kaitējumu novērtēja arī Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās pārvaldes inspektori. VVD Liepājas reģionālās pārvaldes vadītāja Ingrīda Sotņikova atzina, ka konstatētais piesārņojums nav liels un pauda cerību, ka izdosies kuģi izcelt un kanālā nenonāks kuģa tilpnēs esošā degviela. Jebkurā gadījumā tiks uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, kuras ietvaros, tiks izvērtēts kaitējums videi un lemts par soda piemērošanu kuģa īpašniekam.

Notikuma vietā ieradās arī kuģa "Spurn" īpašnieks, kura pienākums ir rūpēties par kuģa izcelšanu, kas nav viegls uzdevums. Luijs Fontēns no komentāriem atturējās, piebilstot vien, ka tas ir briesmīgi. Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints pastāstīja, ka kuģis jahtu ostā stāv no aizvadītās vasaras un ar tā īpašnieku ir noslēgts līgums par piestātnes nomu.

Liepājas ostas kapteinis Pēteris Gudkovs apstiprināja, ka kuģis ir nogrimis un šobrīd tas ir redzams pateicoties vien tam, ka šajā piestātnē pie Tramvaja tilta dziļums ir vien 3 m. Kopīgi ar kuģa īpašnieku tiek lemts jautājums par kuģa apsekošanu un izcelšanu. Notikuma vietā ir ieradušies ūdenslīdēji. Ir piesaistīti arī SIA "Jūras vējš" speciālisti, kas šobrīd nodarbojas ar Liepājas ostas Karostas kanāla tīrīšanu un dažādu priekšmetu izcelšanu, un kuriem ir pieredze līdzīgos darbos.Attēli:

Sludinājums

Spurn
12:32 | 06/12/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Spurn no Dāņu valodas tulkojas - NICINĀJUMS :) :) :)

Ģirtam lv
19:52 | 08/12/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nevis tulkojas, bet nozīmē. Vai tulkojot no dāņu valodas ...

Liepājnieks
12:36 | 06/12/14
ZIŅOT
(-3)
(12)
+

Patiešām žēl, kuģītis bija gleznieciski smuks, citu glancēto laivu starpā.
Līdzjūtība Fontein kungam,

?
12:38 | 06/12/14
ZIŅOT
(-5)
(1)
+

Noteikti ļaunprātība. Tas tak bija piesiets. Būtu palicis striķos, ja būtu parasta sūce. Kāds atsēja

!!?
13:01 | 06/12/14
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

"...ka nogrimis pietauvojies kuģis "Spurn..." ?
pietauvotais kuģis... !

!!?
13:04 | 06/12/14
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

"Kuģi kuru šā gada sākumā iegādājies Dāņu izcelsmes ...." - ?
Stipri briesmīgi uzrakstīts.
Ja atstāj Jūsu veidoto teikuma konstrukciju, tad ir jābūt šādi - "Kuģi, kuru šī gada sākumā iegādājies dāņu izcelsmes ..." !

mīlu savu valodiņu
19:55 | 08/12/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Mīļie tautieši, cienīsim savu valodiņu! Jo neviens nevar prasīt lai citi ciena mūsu zemi, mūsu valodu, ja paši...

Ždanoka
13:46 | 06/12/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Tad nodeg krogs, nogrimst kuģītis, kas būs nākošais pasūtījumā pret dāni..?

ostnieks
13:53 | 06/12/14
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Vakar vakarā gar kuģi esot staigājis Uldis ar garu metālisku priekšmetu.

Ahā
14:52 | 06/12/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nu būs vēl viena leģenda. Tikai zivis aiz borta vairs neķersies.

re kā.
14:55 | 06/12/14
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Kuģis tiešām bija gleznieciski skaists. Vienīgi nevajag visas vecās lietas remontēt ar veciem sadabūtiem materiāliem. Var jau kādreiz arī ko jaunu iegādāties. Klubs arī netīrs un saķīlēts ar ko pagadās. Skalojamai kastei pat vāku nevar nopirkt. Finiera draza uzlikta. Labestīgāk dzīvot vajag. Slavena skandālu ģimene.

uh
17:21 | 06/12/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Vis vieglāk gūt atpazīstamību ir stulbi uzvedoties un iekuļoties stulbās ķezās.

Ostas uzraugs
16:33 | 06/12/14
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

Izskatās, ka Uldis petrolejas kanniņu nomainījis pret skrūvpistoli vai triecienurbjamo. NU patīk viņam to Honteina mantu bojāt un nīcināt, laikam kāda bērnības trauma liek sevi manīt. Ka tik neuzliek aci Mellajai avij, aplies vēl ar skābi.

bzzz
17:28 | 06/12/14
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Žēēl..!

Glūņa
19:53 | 06/12/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Aitas kažoku skābe nevar sabojāt.

Cilvēks
21:04 | 06/12/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Par aitām nesatraucaties, - aitas neslīgst....

Ģirts
07:24 | 07/12/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Cilvēk, palasi latviešu valodas gramatiku par "g" un "k" !

Liepājnieks
21:07 | 06/12/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas atbildēs par vides piesārņojumu? Gik vēl motorā degvielas?

Nevaru klusēt
22:42 | 06/12/14
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Tagad man liekas, ka reālas briesmas draud tai žurijas pirmās vietas apbalvotajai gleznai ar aitām. Nevar zināt, kad Fonteinam skanēs nākamais zvans. Ja jau ķērušies klāt kuģim, tad tādu bildi sagandēt būtu vieglāk par vieglu. Silti iesaku muzeja direktorei jau pirmdien gleznu pārnodrošināt kādā starptautiskā apdošināšanas kompānijā vismaz Liepājas pašvaldības gada budžeta apmērā.

labāk paklusē
23:09 | 06/12/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Cilvēki ar pārzīmētām gleznām un pasaulē lētako kuģi ar kārtējiem skandāliem apliecina savu itkā svarīgumu. Lielākajai daļai makšķernieku motorlaivas ir vērtīgākas un gleznotājiem savas gleznas.

Ģirts
07:28 | 07/12/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Vot, vot, (lūk, lūk) es arī domāju, ka šoreiz pie vainas nebūs Sesks, bet atriebīgie Liepājas mākslinieki, kas pa kluso saurbuši caurumus tās "bēdu ielejas" dibenā. Droši vien kārtīgi samaksāja akvalangistiem, he, he!!!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki