Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Paaugstinās elektroapgādes drošumu un kvalitāti


atlikušas 250 zīmes


Paaugstinās elektroapgādes drošumu un kvalitāti (1)

Autors: Tatjana Smirnova, AS "Sadales tīkls" preses sekretāre
Otrdienā, 20. martā, 2018 | BIRKAS: Sadales tīkls , investīcijas
Izdrukāt Ziņot

Lai klientiem Liepājā ilgtermiņā nodrošinātu nepārtrauktu, drošu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, AS "Sadales tīkls" šogad infrastruktūrā ieguldīs  622 tūkstošus eiro.

"Sadales tīkls" pilsētas teritorijā plāno atjaunot vidējā sprieguma kabeļu līnijas 3,4 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas 2,9 km garumā un rekonstruēt 11 transformatoru apakšstacijas, elektrotīkla atjaunošanā un uzlabošanā ieguldot 622 tūkst. eiro. Pēc šogad plānoto projektu realizēšanas elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 3 200 mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

AS "Sadales tīkls" mērķtiecīgi atjauno un uzlabo elektrotīklu visā Latvijā. Lai elektrotīkls būtu drošs, efektīvs un elektroenerģijas sadales pakalpojumu AS "Sadales tīkls" spētu sniegt augstā kvalitātē, tas kā jebkura inženiertehniska iekārta ir nepārtraukti jāuztur, jāpārbauda, noteiktā apjomā savlaicīgi jāatjauno, kā arī elektrotīklā jāievieš modernas un ilgtspējīgas iekārtas un tehnoloģijas.

Lai uzlabotu  elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem Liepājā, AS "Sadales tīkls" ik gadu pilsētā realizē apjomīgus elektrotīkla rekonstrukcijas un pārbūves projektus. Pakāpeniski pilsētā tiek atjaunotas gan vidējā sprieguma 10kV (kilovoltu), gan zemsprieguma 0,4kV kabeļu līnijas un rekonstruētas transformatoru apakšstacijas, kā arī vidējā sprieguma elektrotīklā tiek uzstādīti attālināti vadāmi jaudas slēdži. Nozīmīgs darbs liepājnieku elektroapgādes uzlabošanai paveikts iepriekšējos gados, veicot 110/20/10kV (kilovoltu) apakšstacijas "Zaļā birzs" un daļēju apakšstacijas "Ezerkrasts" rekonstrukciju. Abas apakšstacijas kopumā nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā 23 000 klientu, tādēļ to rekonstrukcija bija ļoti nozīmīga, lai ilgtermiņā mājsaimniecībām un uzņēmumiem Liepājā nodrošinātu nepārtrauktu elektroenerģijas piegādi un sprieguma kvalitāti.

AS "Sadales tīkls" turpina darbu, lai pakāpeniski atjaunotu pilsētas elektrotīklu, īpašu uzmanību pievēršot elektroapgādes drošuma un kvalitātes uzlabošanai klientiem Karaostā. Pērn Karaostā viens no projektiem realizēts Laboratorijas ielā, kur veikta 1975.gadā izbūvētās vidējā sprieguma 10kV kabeļu līnijas pārbūve 2,2 km garumā, zemsprieguma 0,4kV elektrolīnija pārbūvēta 0,1 km garumā un rekonstruēta transformatoru apakšstacija. Līdz elektrotīkla pārbūvei piekļuve pie kabeļu līnijas AS "Sadales tīkls" darbiniekiem bija apgrūtināta, jo tā šķērsoja Beberliņu parku un mežainu apvidu. Kabeļu līnijai nebija iespējams piekļūt ar specializēto tehniku un elektrotīkla uzturēšanas un remontu darbs uzņēmuma darbiniekiem sagādāja neērtības, savukārt klientiem elektrotīkla bojājumu gadījumos palielinājās elektroapgādes atjaunošanas laiks. Nereti elektrolīnijā, kura šķērsoja parku, bojājumus izraisīja saimniecisko darbu veicēji, kuri, veicot nesaskaņotus rakšanas darbus, bojāja kabeļu līniju, nodarot zaudējumus AS "Sadales tīkls" un radot elektroapgādes pārtraukumus klientiem.

Rekonstrukcijas darbu laikā elektrotīklā uzstādīti attālināti vadāmi jaudas slēdži, kuri ļauj AS "Sadales tīkls" personālam attālināti vadīt elektrotīklu un veikt pārslēgumus elektrotīkla bojājumu gadījumos. Attālināti vadāmie jaudas slēdži nodrošina, ka bojājuma gadījumā atslēdzas tikai bojātais elektrolīnijas posms, bet ne visa elektrolīnija, līdz ar to elektrotīkla dispečeri nekavējoties attālināti var veikt elektrolīniju pārslēgšanu, samazinot elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem. Elektrotīkla rekonstrukcija 2017.gadā veikta arī Piestātnes, Pulkveža Brieža, O. Kalpaka, Strazdu, Siļķu, Piltenes, Celmu, Šķēdes, Krūmu, Vānes ielā, kur kopumā vidējā sprieguma kabeļu līnijas atjaunotas 6 km garumā, veikta 4 transformatoru apakšstaciju rekonstrukcija un izbūvēta jauna zemsprieguma kabeļu līnija 0,4 km garumā. Elektrotīkla pārbūves darbu laikā transformatoru apakšstacijās uzstādīti attālināti vadāmi jaudas slēdži. Līdz ar elektrolīniju pārbūvi piegādātās elektroenerģijas kvalitāte un drošums uzlabosies vairāk nekā 2 200 klientiem, kuru elektroapgādi nodrošina atjaunotais elektrotīkls, bet AS "Sadales tīkls" personāls spēs operatīvi piekļūt pie elektroapgādes infrastruktūras, kad tas ir nepieciešams.

Arī šogad viens no plānotajiem projektiem tiks realizēts Karostā – Atmodas Bulvārī un Pulkveža Brieža ielā, kur plānots atjaunot  1974.gadā izbūvēto vidējā sprieguma kabeļu līniju 1,2 km garumā, zemsprieguma kabeļu līnijas 1,3 km garumā, rekonstruēt vai izbūvēt jaunas trīs transformatoru apakšstacijas, uzlabojot elektroapgādi šīs apkaimes iedzīvotājiem. Elektrotīklu šogad paredzēts atjaunot arī Mežmalas un Viršu ielā, kur vidējā sprieguma kabeļu līnijas rekonstrukciju paredzēts veikt 0,5 km garumā, zemsprieguma kabeļu līniju atjaunot 0,5 km garumā un rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 3 transformatoru apakšstacijas, savukārt Bāriņu ielā esošā transformatoru apakšstacija šā gada laikā tiks demontēta. Vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrotīklu plānots atjaunot arī Turaidas, Lazaretes, un Britu flotes ielā. Šogad plānoto elektrotīkla rekonstrukcijas darbu laikā, transformatoru apakšstacijās tiks uzstādīti 6 attālināti vadāmi jaudas slēdži. Pēc elektrotīkla pārbūves elektroapgādes drošums un kvalitāte uzlabosies vairāk nekā 3 200 mājsaimniecībām un uzņēmumiem Liepājā, jo samazināsies elektroapgādes pārtraukumu skaits, kurus izraisa tehnoloģiski bojājumi novecojušās kabeļu līnijās.

AS "Sadales tīkls" turpina darbu, lai paaugstinātu sniegto sadales sistēmas pakalpojumu kvalitāti uzņēmuma klientiem arī pilsētai blakus esošajos novados. Kopumā Liepājā, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Rucavas, Aizputes, Durbes, Vaiņodes un Priekules novadā šogad AS "Sadales tīkls" atjaunos vidējā sprieguma elektrolīnijas 53,7 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas 37,5 km garumā un rekonstruēs vai izbūvēs jaunas 43 transformatoru apakšstacijas, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot 2,6 miljonus eiro.


Sludinājums

Novērotājs
11:22 | 21/03/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Līdz šim nekādi nevarēju saprast,kā dažs labs Sadales tīkla darbinieks no Grobiņas var regulāri katru dienu mājās,, pusdienot"vismaz 2-3 stundas.Izlasot rakstu saprotu ,ka viņš taču attālināti vada jaudas slēdžus un elektrotīklu pārslēgumus un uzlabo Sadales tīklu pakalpojumu kvalitāti.Lūk kā vajag sakārtot lietas!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki