VUGD 10.maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

BIRKAS:
VUGD , trauksme

Piektdien, 10.maijā, no pulksten 10.30 līdz 10.50 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas.

Liepājas mācību iestādes savākušas 1,663 tonnas bateriju

BIRKAS:
Tīrai Latvijai! , Zaļā josta , konkurss

Noslēdzies "Zaļā josta" rīkotās kampaņas "Tīrai Latvijai" izlietoto bateriju vākšanas konkurss mācību iestādēm. Iesaistījās 55 003 bērni un jaunieši no 233 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Visās Liepājas peldvietās arī šogad plīvos Zilais karogs

BIRKAS:
Zilais karogs , pludmale , tūrisms , Beberliņi

Liepājas pilsēta arī 2019. gadā ir saņēmusi Vides izglītības fonda sertifikācijas programmas "Zilais karogs" sertifikātu visām trīs pieteiktajām oficiālajām peldvietām.

Jahtu ostai gaidāmā sezona solās būt sarežģīta

BIRKAS:
tūrisms , jahtu centrs , Kārlis Kints , SEZ , rekonstrukcija
Šai lietuviešu jahtai Liepājas osta jau kļuvusi par otrajām mājām.

Kopš 22.prīļa, kad Liepājas jahtu ostā pietauvojās pirmā šās sezonas viešņa, jahtu centrs jau paguvis apkalpot pirmās septiņas ienācējas mūsu ostā.

"Eiro Velo 13" sertificēts kā Eiropas Padomes Kultūras ceļš

BIRKAS:
Eiro Velo 13 , velomaršruts , Karostas cietums

Starptautiskais "Eiro Velo 13" jeb "Dzelzs priekškara" velomaršruts, kurš vijas arī cauri Liepājai, sertificēts kā oficiāls Eiropas Padomes Kultūras ceļš.

Pieņem ekspluatācijā tilta un Lielās ielas būvdarbus (2)

BIRKAS:
tramvajs , rekonstrukcija , Lielā iela , tramvaja tilts , Aigars Puks

Otrdien, 7.maijā Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā projektā "Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas kompleksa rekonstrukcija" paredzētos būvdarbus.

Siena tirgus vārds būs vismaz pieturas nosaukumā (12)

BIRKAS:
Siena tirgus , LST , Uldis Zupa , sabiedriskais transports , vēsture , Ilze Vainovska , Kuršu iela
Siena tirgus tagad...

Ar 1.jūniju, kad Liepājas sabiedriskais transports pāries uz vasaras kustības sarakstu, tajā parādīsies jauns pieturas nosaukums – "Siena tirgus".

Ezerkrastā izveidots jauns bērnu rotaļu laukums (2)

BIRKAS:
bērnu rotaļu laukums , Ezerkrasts , Tisē 57 , Fixman

7. maijā ekspluatācijā nodots rotaļu laukums Ezerkrastā, Eduarda Tisē ielā 57. Akcentējot tā atrašanās vietu un apkārtējo vidi, laukums veidots ezera tematikā.

Liepājā notiks zemessardzes pamatapmācības nometne

BIRKAS:
zemessardze , mācības

11. un 12.maijā Liepājā un Šķēdes apkārtnē, posmā no Atmodas bulvāra 9 līdz Grobiņas robežai, notiks Zemessardzes 4.Kurzemes  brigādes pamatapmācības nometne.

Biedrības namā notiks daudzveidīgo tulpju izstāde

BIRKAS:
izstāde , ziedi , Latviešu biedrības nams

10.maijā pulksten 12 Liepājas latviešu biedrības nams turpinās ilggadējo tradīciju un aicina ikvienu liepājnieku un pilsētas viesi uz pavasara tulpju un narcišu ziedu izstādes atklāšanu.

VUGD 10.maijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

BIRKAS:
VUGD , trauksme

Piektdien, 10.maijā, no pulksten 10.30 līdz 10.50 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas.

Siltais aprīlis Latvijā bija sausākais novērojumu vēsturē

BIRKAS:
laika ziņas

Šā gada aprīlis Latvijā bija sausākais novērojumu vēsturē, apstiprina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, turklāt kopā ar pērnā gada aprīli tas bija arī trešais siltākais.

Pirms svētkiem atgādina par ierobežojumiem uz ceļiem

BIRKAS:
satiksme , Latvijas valsts ceļi , 4.maijs
Karte no lvceli.lv

Autovadītājiem, kuri valsts svētku brīvdienās izlems toties izbraucienos, jārēķinās ar vairāk nekā 20 valsts ceļu būvdarbu vietām, aģentūru LETA informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Ugunsdzēsēji glābēji Antas Klints ielā atbrīvo baložus

BIRKAS:
glābšana , Klints iela

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Amatpersonas: koki ezermalā nozāģēti likumīgi (13)

BIRKAS:
Amatas iela , ezers , Dunalkas iela , laivu kooperatīvs , Laura Stilbiņa , dabas pārvalde , Apstādījumu uzraudzības komisija , koki
Dunalkas ielas galā vēl augošais koks.

Gan pilsētas domes, gan Pašvaldības policijas amatpersonas apliecina, ka divu Liepājas ezeram pieguļošajā teritorijā esošo lielo koku nozāģēšana bijusi saskaņota un likumīga.

Minirallijā gaidāmi 2. maršruta autobusa kustības ierobežojumi

BIRKAS:
sabiedriskais transports , minirallijs

Svētdien, 5.maijā, minirallija "Karosta 2019" laikā Cimdenieku iedzīvotājiem un 2. maršruta autobusu pasažieriem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Brīdina par izmaiņām svētkos reģionālo autobusu maršrutos

BIRKAS:
A9 , Nordeka , Liepājas autobusu parks , 1.maijs , A11 , 4.maijs

Saistībā ar svētku brīvdienām no otrdienas, 30.aprīļa, līdz 7.maijam būs izmaiņas gandrīz 500 reģionālo autobusu maršrutos, ziņo LETA.

Arī Liepājā pārspēts visa aprīļa rekords

BIRKAS:
laika ziņas

Šomēnes Latvijā kopumā laboti 39 maksimālās gaisa temperatūras rekordi – tikpat, cik pērnajā aprīlī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Sausākais aprīlis, lielākā putekļu koncentrācija novērojumu vēsturē (1)

BIRKAS:
laika ziņas

Liepājas un Rucavas monitoringa stacijās reģistrēta lielākā putekļu koncentrācija novērojumu vēsturē, nokrišņu daudzums aprīlī – vismazākais novērojumu vēsturē, ziņo LETA.

Aicina izraudzīties jauno tramvaju dizainu, balsojot Facebook.com (9)

BIRKAS:
rekonstrukcija , tramvajs , iepirkums
Viens no variantiem.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus izvēlēties piemērotāko dizainu jaunajiem tramvajiem. No šodienas Facebook kontā liepajalv ikviens var nobalsot par viņaprāt piemērotāko tramvaja dizainu.