Pilsētas centrā uz ietves sakuplojis koks (4)

BIRKAS:
Kārļa iela

Nesen portāls saņēma liepājnieka Andra Vismanta Krampja fotovērojumu no Kārļa ielas, kur Jaunliepājas centrā pa visu ietvi sakuplojis koks, kuram apkārt var apiet tikai pa ielu.

Stāsts par korķi, linoleju un linkrustu Kaiju ielā (1)

BIRKAS:
Gunārs Silakaktiņš , vēsture , Linoleja rūpnīca , video

Vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa videostāsts par vienu no Liepājas arhitektūras pērlēm linoleju rūpnīcu. Tās projektēšanu, būvniecību un mūsdienām.

Pašvaldība sola 20 procentu līdzfinansējumu katedrālei (10)

BIRKAS:
Sv. Trīsvienības katedrāle , Kristīne Liepa

Sv. Trīsvienības katedrāles atbalsta fonda vadītāja Kristīne Liepa informēja portālu, ka pēc pēdējās sarunas ar pašvaldību, saņemts solījums par Ls 40 000 lielu atbalstu.

Pludmales sezonas bilance - bez upuriem, bet ar virinātājiem (5)

BIRKAS:
pludmale , glābšana

Liepājas pašvaldības policija informē, ka ceturtdien, 15.septembrī, noslēgusies oficiālā pludmales sezona. Glābšanas dienests apkopojis paveikto.

Mobilitātes nedēļas ietvaros Liepājā sestdien notiks velobrauciens (4)

BIRKAS:
Mobilitātes nedēļa , velobrauciens , Diena bez auto!

Eiropas mobilitātes nedēļas (EMN) ietvaros Liepājā sestdien pulksten 12 tiks dots starts velobraucienam pa pilsētas ielām.

Ugunsdzēsēji aicina sakopt laukus, lai mazinātu kūlas degšanu

BIRKAS:
VUGD , kūla

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina zemes īpašniekus un pašvaldību vadītājus sakopt sev piederošās teritorijas, lai pavasarī samazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu.

Atklāta piemiņas plāksne Immanuelam Kantam (galerija, video) (10) Piemiņas plāksnes atklāšana Immanuelam Kantam

BIRKAS:
Rihards Rubīns , piemineklis , video

Ceturtdien Dārza un Bāriņu ielu stūrī tika atklāta piemiņas plāksne filosofam Immanuelam Kantam. Piedāvājam šī krāšņā notikuma fotogaleriju.

Slimnīcas jaunajai piebūvei spāru svētki (galerija, video) (4) Liepājas Reģionālās slimnīcas jaunās piebūves spāru svētki

BIRKAS:
Slimnīca , rekonstrukcija , video

Liepājas Reģionālās slimnīcas jaunā piebūve, kuras pamatos maijā tika guldīta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm un dažādi suvenīri, šodien svinēja spāru svētkus.

Pašvaldība tomēr meklēs risinājumus Sv. Trīsvienības katedrāles atjaunošanai (7)

BIRKAS:
Sv. Trīsvienības katedrāle , Gunārs Ansiņš

Deputāta Ivara Kesenfelda vairākkārt izteiktos aicinājumus glābt Sv. Trīsvienības katedrāli pašvaldības vadītāji beidzot sadzirdējuši.

Piekļuve piemiņas memoriālam tiks atbrīvota no kuitiem (2)

BIRKAS:
piemineklis

Uz Liepājas tūristu gida Gunāra Silakaktiņa  iesniegumu par apgrūtinātu piekļuvi tūrisma objektam – nacisma upuru piemiņas vietai Šķēdē saņemta Liepājas Domes izpilddirekcijas atbilde.

Uzsāk Liepājas ostas kuģu vadības sistēmas modernizāciju (1)

BIRKAS:
osta

Trešdien SIA „Talsu spriegums” speciālisti uzsāka  jaunās Liepājas ostas Kuģu satiksmes vadības  sistēmas uzstādīšanu. Līguma summa ir 1 572 945,27 ieskaitot PVN.

Nerātnais rūķis atkal dosies pie bērniem (2)

BIRKAS:
drošība

Pašvaldības policija informē, ka ar 1.oktobri tiks atsākti profilaktiski – izglītojošie pasākumi ar nerātnā rūķa piedalīšanos sākumskolas bērniem.

Vētra Latviju saudzējusi

BIRKAS:
laika ziņas

Vētra Latviju ir saudzējusi, saistībā ar vēja nodarītajiem bojājumiem pagājušajā diennaktī saņemti tikai četri izsaukumi.

„Jāņa sētas” jaunā Liepājas apkaimes karte – galvenokārt vietējiem tūristiem

BIRKAS:
tūrisms , karte

Jaunajā Liepājas apkaimes kartē iekļauti sīkākie celiņi un objekti Liepājā, tuvējos novados un pilsētās.

Atklās piemiņas plāksni slavenajam filozofam Imanuelam Kantam

BIRKAS:
piemineklis

Liepājā ceturtdien, 15.septembrī, atklās slavenajam vācu filozofam Imanuelam Kantam veltītu piemiņas plāksni, aģentūrai BNS pastāstīja vēsturnieks Rihards Rubīns.

Tuvojas vētra - policija aicina būt uzmanīgiem! (3)

BIRKAS:
laika ziņas

Tiek ziņots, ka šodien un arī rīt Liepājā gaidāma vētra. Tādēļ policija aicina visus iedzīvotājus būt uzmanīgiem un parūpēties par savu un savas mantas drošību!

Karostas cietums iekļauts ceļvedī "Aukstā kara pēdas" (1)

BIRKAS:
Karostas cietums

Liepājas Karostas cietums iesaistījies starptautiskā projektā "Aukstā kara periods" ("The Cold War Period"), kuru vada organizācija "The Baltic Initiative and Network".

Kurzemes piekrastē vējš var sasniegt vētras spēku

BIRKAS:
laika ziņas

Šodien Latvijā pastiprināsies vējš, kas dienas gaitā iegriezīsies vairāk no rietumiem. Kurzemes piekrastē tas pūtīs ar vētras spēku.

Brīvības ielas rekonstrukcija tuvojas nobeigumam (1)

BIRKAS:
ielu remonts

No 20. septembra līdz 11. oktobrim norisināsies Brīvības un Zemnieku ielas krustojuma brauktuves labās puses rekonstrukcijas darbi. Līdz ar to satiksme Rīgas virzienā no Zemnieku ielas tiks novirzīta pa Grāvju ielu un uz Brīvības ielu.

Kas palicis no vecā hospitāļa morga? (5)

BIRKAS:
Gunārs Silakaktiņš , vēsture , morgs , Karosta , video

Vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa videostāsts par Karostas hospitāļa morga noslēpumiem. Kādēļ šobrīd pašvaldības īpašums stāv tukšs un pamests?