Uguns ceļš un kopīgi vārdi Liepājas pludmalē (2)

BIRKAS:
ugunskuri , pludmale

Sestdienas vakarā Kūrmājas prospekta galā  pulksten 21 tiks aizdedzinātas 300 sveces un 44 lāpas, tā veidojot Gaismas ceļu, pa kuru jebkurš interesents varēs doties, lai jūras krastā pulksten 21.30 piedalītos Baltijas jūras valstu Senās uguns nakts akcijā.

Ar caurumu aizķellēšanu apmetumā Berči ēkai vien nebūs līdzēts (14)

BIRKAS:
Valdemāra 4 , LU , Berči

Portālam piezvanīja kāds liepājnieks, kurš bija ievērojis rosību gar K. Valdemāra ielas 4, vairāk zināma kā Liepājas Tehnikums, fasādi.

Liepājas 8. vidusskolas peldbaseina ēka ieguvusi jaunu veidolu (1)

BIRKAS:
8.vidusskola

Domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde un Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā atjaunoto peldbaseina ēku Dunikas ielā 9/11. Tas noticis projekta „Energoefektivitātes paaugstināšana Liepājas pilsētas izglītības iestādēs” ietvaros.

Helikopteru laukums – skaists un smags, bet nederīgs (video, galerija) (11) Helikopteru laukums – skaists un smags, bet nederīgs

BIRKAS:
Policija , helikopters , video

Kad iekšlietu ministrs Mareks Segliņš un toreizējā valdība 2002. gadā pieņēma lēmumu Liepājā būvēt jaunu policijas ēku, tai vajadzēja kļūt par modernāko policijas iestādi Austrumeiropā. īpaši tika uzsvērts, ka uz ēkas jumta atradīsies nosēšanās laukums helikopteriem.

Pārmaiņas skārušas radio "Skonto" Liepājas biroju (3)

BIRKAS:
radio , Skonto Kurzeme

Augustā pārmaiņas skārušas radio „Skonto” reģionālo Liepājas biroju. Tagad radio stacijas nosaukums ir radio „Skonto Kurzeme”.

Ceļu satiksmes negadījumā autoīpašnieks iekļūst vidēji reizi 11 gados

BIRKAS:
autoavārija

Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja dati, vidēji reizi 11 gados katrs vieglās automašīnas īpašnieks iekļūst ceļu satiksmes negadījumā, savukārt kravas automašīnu īpašnieki reizi sešos.

Ēka Karostā, kurā joprojām mīt cietokšņa pasta un telegrāfa gars (1)

BIRKAS:
Gunārs Silakaktiņš , vēsture , Karosta , video

Vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa video stāsts savulaik krāšņo ēku Karostā, kurā atradās Liepājas cietokšņa pasts un  telegrāfs.

Sūdzas, ka grūti piekļūt piemiņas vietai Invalīdu ielā Karostā (9)

Nošauto upuru piemiņas vieta

Portāls saņēmis liepājnieces Mirdzas Mucenieces vēstuli par Karostā, Invalīdu ielā esošo piemiņas vietu, kur kopā ar daudziem citiem atdusas arī viņas nacistu okupantu nošautais brālis Alfrēds Siksna.

Ugunsdzēsēji aicina jau laikus sagatavoties apkures sezonai

BIRKAS:
VUGD , apkure , drošība

Gatavojoties apkures sezonai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina iedzīvotājus pārliecināties par siltuma ieguves ierīču ugunsdrošību.

Vēlas tālsatiksmes autobusu pieturu pie „Drogām” (video) (5)

BIRKAS:
Liepājas autobusu parks , tālsatiksme , video

Liepājas autobusu parks Lielā ielā 12, blakus veikalam "Drogas" un disko bāram,  vēlas ierīkot pieturu eksprešiem, kas kursē uz Rīgu.

"Vega-1" par 724,3 tūkstošiem latu rekonstruēs Liepājas ielu apgaismojumu (5)

BIRKAS:
apgaismojums , Vega 1

Uzņēmums "Vega-1" par 724,3 tūkstošiem latu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, rekonstruēs Liepājas ielu apgaismojumu, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Liepājniekiem maza interese par sakoptiem namiem (2)

BIRKAS:
konkurss , sakoptie nami

Sakoptāko namu konkursa žūrija apkopojusi iedzīvotāju iesniegtos priekšlikumus, taču to bijis pārāk maz – tikai desmit, atzina žūrijas pārstāve Gunta Šnipke.

Liepājas bērni priecājas par jaunajiem rotaļu laukumiem

BIRKAS:
bērnu rotaļu laukums , Klaipēdas iela

12. jūlijā pašvaldība aicināja Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotājus uz diskusiju ar pašvaldības pārstāvjiem par bērnu rotaļu laukuma izveidi Dienvidrietumu mikrorajonā un tam piemērotākajiem risinājumiem.

Piektdien un sestdien gaidāms šogad pēdējais karstums

BIRKAS:
laika ziņas

Piektdien un sestdien gaisa temperatūra Latvijā pietuvosies +30 grādu atzīmei. Liepājā tiek prognozēts līdz +26 grādiem. Tik silts laiks šogad gaidāms pēdējo reizi.

“Četri vēji” tūrisma sezonu noslēgt nesteidzas

BIRKAS:
promenāde , tūrisms , jahta , kuģis Četri vēji , Envers Bikmajevs

Kopš tūrisma sezonas sākuma izbraukumus pa Liepājas ostas akvatoriju rīko Envers Bikmajevs ar savu modernizēto kuteri “Četri vēji”.

Vēl pēdējo nedēļu rit lielā atkritumu vākšanas akcija

BIRKAS:
Šķiro pa tīro! , atkritumi , Liepājas RAS

Lielā atkritumu vākšanas akcija „Šķiro pa tīro!” tuvojas noslēgumam. Vēl tikai nedēļa ir palikusi, lai sameklētu mājās visas tukšās PET pudeles, tetrapakas un nolietotos elektrokrāmus, jo akcijas pēdējā izloze notiks jau 30. augustā.

Vieta Liepājā, kur var makšķerēt munīciju

BIRKAS:
Gunārs Silakaktiņš , vēsture , Karosta , video

Vēturnieka Gunāra Silakaktiņa video stāsts par noslēpumaino ezeru Karostā, kurā ar makšķeri var izvilkt munīciju.

Luksoforu Raiņa ielā neizslēgs (2)

BIRKAS:
dzelzceļš , pārbrauktuve , satiksme

Liepājas domes transporta infrastruktūras komisija pirmdien sprieda par to, vai vajadzētu izslēgt vienu no Raiņa ielas luksoforiem.

Pieejama jauna karte par Liepāju un apkārtējiem novadiem (1)

BIRKAS:
karte , LTIB

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā var iegādāties Karšu izdevniecības „Jāņa Sēta” izdoto karti „Liepāja. Liepājas apkārtne. Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novads”.

Liepājas dīķos gulbji audzina savus mazuļus

BIRKAS:
video , gulbji , Klaipēdas iela

Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotāji ne vien var priecāties par pludmales tuvumu un iespējām tur pavadīt brīvo laiku, bet arī par dabas ainām pašā rajonā. Jau vairākus gadus dažādi ūdensputni iemīļojuši tuvējos dīķus.