Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Par "AmberStone Group" SPA projektu deputāti lems jūlijā


atlikušas 250 zīmes


Par "AmberStone Group" SPA projektu deputāti lems jūlijā (9)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 27. jūnijā, 2017 | BIRKAS: Zvejnieku aleja 11A , MO Liepāja , Dome , projekts , AmberStone Group , kurortoloģija , SPA
Izdrukāt Ziņot
Zanes Teteres SPA kompleksa vīzija.
Zanes Teteres SPA kompleksa vīzija.
FOTO: Publicitātes

Viens no jaunās domes pirmajiem lēmumiem varētu būt saistīts ar Zvejnieku alejā 11a plānotās SPA viesnīcas projektu: vai pagarināt līgumu ar projekta attīstītāju "AmberStoneGroup", vai ne.

Šā gada 12.janvārī Pilsētas attīstības komiteja pieņēma lēmumu atkārtoti pagarināt AS "AmberStone Group" SPA viesnīcas projekta iesniegšanas termiņu, lai veiktu izmaiņas projektā. Šoreiz termiņš tika noteikts līdz 15.aprīlīm (iepriekš tas bija 2016.gada 30.novembris). Taču "AmberStone Group" joprojām nav izpildījusi komitejas 12.janvāra sēdes lēmumu, jo izmainītais projekts nav ticis prezentēts Pilsētas attīstības komitejas sēdē līdz lēmumā noteiktajam datumam.

Domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, kurš uzrauga, lai tiktu ievēroti visu noslēgto līgumu nosacījumi, portālam apstiprināja, ka "AmberStone Group" līdz šim – ne aprīlī, ne maijā, ne jūnijā – nav atskaitījies Pilsētas attīstības komitejai.

Pēc Egmaņa sacītā, "AmberStone Group" pārstāvji gan nekur neesot pazuduši, bet visu laiku kontaktējušies ar domes vadību un Attīstības pārvaldi, konsultējoties par ES fondu līdzekļu piesaistes iespējām, gatavojot projekta ekonomisko pamatojumu un tamlīdzīgi.

Saskaņā ar Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītāja rīcībā esošo informāciju, "AmberStone Group" pārstāvji atskaitīšoties 6.jūlijā paredzētajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē, jo "jebkurā gadījumā jūlijā ir jāpieņem domes lēmums".

12.janvārī "AmberStone Group" valdes priekšsēdētājs Agris Grīnbergs Pilsētas attīstības komitejas locekļus informēja, ka arhitektu biroja"Open AD" izstrādātais kūrortviesnīcas un ūdens atrakciju kompleksa Zvejnieku alejā 11a projekts ir "skaists, bet par dārgu", un tas ir jāvienkāršo, tāpat jāatrisina jautājums, kā viesnīcu noslogot visu gadu, tāpēc nepieciešama projekta un biznesa plāna precizēšana. Tas arī esot iemesls, kāpēc jau trešo reizi projekts termiņā nav iesniegts Būvvaldē. Janvārī Grīnbergs lūdza termiņa pagarinājumu uz trim mēnešiem.

Portāls jau vairākkārt rakstījis, ka "Open AD" arhitektes Zanes Teteres (projektējusi arī restorānu "MO Liepāja") piedāvātajā vizuālajā risinājumā izmantots zvejnieku namiņu tēls, tajā ir daudz zaļumu, un tas labi iekļaujas ainavā. Pēc pasūtītāja vēlēšanās projekts sadalīts trīs posmos, katram no tiem atsevišķi saskaņojot būvprojektu un saņemot būvatļauju.

Pirmajā posmā plānota 3 – 4 zvaigžņu viesnīca un ūdensatrakcijas, kam "AmberStone Group" paredzējusi piesaistīt investīcijas 10 – 12 miljonu eiro apmērā, bet visu trīs posmu izmaksas tiek lēstas 25 – 30 miljonu eiro apmērā. Pieczvaigžņu viesnīca ar kazino paredzēta trešajā posmā.

Kūrortviesnīcas kompleksā paredzētas vairākas viesnīcas kopumā ar 202 numuriem, ūdensatrakciju parks, bērnu rotaļu laukums, autostāvvietas 161 automašīnai (pirmajā posmā – 68, tik cik vietu pirmajā viesnīcā). Ūdensatrakciju parks kopā ar āra baseinu plānots 1700 m2 apjomā, bet pirmā posma viesnīca aizņems 4463 m2.

Uzziņa
"AmberStone Group", AS ir 2013. gadā dibināta holdingkompānija, kura pārvalda savas meitas un asociētās sabiedrības dažādās nozarēs. Tās galvenais ilgtermiņa finanšu mērķis ir visa holdinga vērtības pieaugums, kā arī savu meitas un asociēto sabiedrību darbības ilgtspējas un stabilitātes nodrošināšana.

"AmberStone Group", AS ir 103 akcionāri, no kuriem lielākais akcionārs ir ABLV Bank, AS, kurai pieder 24,64% holdingkompānijas akciju. Holdingkompānijai pieder 70% Vaiņode Agro Holding, SIA; 60% Orto klīnika, SIA; 22,66% Grindeks, AS; 100% ASG 1, SIA; 90% ASG 2, SIA; 100% ASG 3, SIA un 100% ASG 4, SIA ; 100% AmberStone Hotels, SIA.
 


Sludinājums

Tā gan
07:26 | 27/06/17
ZIŅOT
(-6)
(4)
+

Citās Latvijas pilsētās pašvaldības pat iegulda SPA viesnīcu attīstībā. Liepājā nevienam neko nevajag. http://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/rezekne-ezera-krasta-par-9-miljoniem-eiro-buves-spa-kompleksu-un-viesnicu.a240569/?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=frontpage

Sākās
11:06 | 27/06/17
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Cik lielam ir jābūt idiotam, lai iedomātos, ka pašvaldības līdzekļus tā vienkārši var ieguldīt privātā biznesā?
Piekrītu, ka pašvaldība var un vajag palīdzēt piesaistīt ES struktūrfondu naudu, iedot kādas nodokļu atlaides, sagatavot vietas infrastruktūru un komunikācijas un sniegt citu palīdzību uzņēmējiem, bet ne jau nu pašvaldības budžeta līdzekļus novirzīt kāda privātam biznesam.
Laikam jau dažam labam neaiziet, ka likumā par pašvaldībām viss ir skaidri un gaiši uzrakstīts ko pašvaldības drīkst un nedrīkst, bet tas ka dažas pašvaldības regulāri pārkāpj šo likumu jau ir cits stāsts.

Ansim
08:47 | 27/06/17
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Nevienam neko nevajag atņemt. Vajag pārskatīt tēriņus. Tas,kas notiek Liepājas budžeta sadalē ir vājprāts. Jūs pat nevarat iedomāties kāda tā ir naudas sķērdēšana par galīgi nesaprotamām lietām. Ja pārskatītu budžetu patiešām no saimnieciska un sakarīgu prioritāšu viedokļa -nauda atrastos ne tam vien.

Ansis
08:11 | 27/06/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Arī Liepāja varētu ieguldīt naudu, tikai vajag atrast kam to budžetā atņemt un par to nobalsot.

xt
14:59 | 27/06/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Varbūt kādu gadu var nerīkot Ralliju... Arī pilsēta saglabāsies tīrāks gais no ralijotājiem.... Kā arī kādu naudu Summer saundā ir ieguldījusi pilsēta?

brīnos
12:42 | 29/06/17
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

.... un nesaprotu kam atkal traucē šie pasākumi...kad beidzot mūžīgie neapmierinātie nīdētāji sapratīs, ka katrs rīkotais pasākums , nav svarīgi vai tas būtu rallijs, vai pludmales festivāls, vai koncerts utt., tieši otrādi , ienes līdzekļus pašvaldības budzetā nodokļu veidā , no viesiem, kas būs apmeklējuši mūsu pilsētu un būs iztērējuši par nakšņošanu,atpūtu kaut vai tasi kafijas kādā krodzinā....

Jee
21:12 | 27/06/17
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Gluži manas domas

Masik
15:47 | 27/06/17
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Nesaprotu kamdēļ Liepājai neveicās. It kā domē strādā pilsētas patrioti, bet ar biznesu un kurortoloģijas attīstību ir kā jau ir.
1- Pētera namiņš?
2.-Šrēdera nams( pretim Pētera namiņam, bij. Hoijeras kundzes viesnīca)
Pārdots kādām Krievijas uzņēmējam. Daudz kas solīts, bet....
3. Bij. kafējnīca Banga( jeb. Ķeizera paviļjons) cik reizes atlika projekts apstiprināšanu, cik reizes pagarināja nomas līgumu. Bet solīja atjaunot tādu, kāda tā ēka ir bijusi agrāk.
Tādu objektu Liepājā ir daudz kurus pārdod, cer uz sakārtošanu, vai attīstību, bet.....
Tas notiek arī ar šo viesnīcu.
Es domāju, ka Seska kungam būtu jāpanāk, lai pirms viņš aiziet uz Saeimu, tiek uzcelta viesnīca un SPA centrs sāk darboties.
Ja runa ir par viesnīcu, tad jāņem vērā, ka ir nopietnas atšķirības starp 3 un 4 **** viesnīcu standartiem!

hmm
18:26 | 27/06/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Sobrid tiesam rodas saubas cik vini ir nopietni...Te ir Latvija un nevis kkaada Uzbekistana kur pilnigi viss butu neprognozejams, pameram viss ir skaidrs. Ziemas SPA Brivibas iela parsvara ir pilns, ka[ec gan nebut pilnam vasaras/rudens/pavasara SPA ja tas butu drusku lielaks , interesantaks, ar dazam papildus atrakcijam, slidkalniniem vismaz 2-3!?? Tadas lietas berniem patik vienmer un Liepajaa pedeja laika ir viena no LV turistu iecienitakam vietam. Lidz ar ko jautajums ko sie frukti vispar velas...Zemi viniem tapat uz 'šaru pieskirs ja kko uzbuves. Riski ir loti nosaciti, nemot vera no kurienes AB.LV nem naudu. Nesaportu sito neizlemibu. Ja 2 gadu laika ta ari neko nespej izdomat, tad lai kratas vala. Pilns jau ir bijis ar sitiem "investoriem"

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki