Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Par ierobežojumiem satelītantenu izvietošanai pie ēku fasādēm


atlikušas 250 zīmes


Par ierobežojumiem satelītantenu izvietošanai pie ēku fasādēm

Pirmdienā, 10. martā, 2014 | BIRKAS: Būvvalde , pilsētvide , satelītantenas
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Būvvalde atgādina, ka saskaņā ar Liepājas apbūves noteikumiem satelītantenas nav atļauts patvaļīgi stiprināt pie ēku galvenajām (ielas) fasādēm.

Apbūves noteikumos ir fiksētas noteiktas prasības elektroapgādes un elektronisko sakaru inženierkomunikāciju nodrošināšanai un tehnoloģisko iekārtu izvietošanai uz vai pie ēkām. Noteikumi nosaka, ka "satelītantenas aizliegts izvietot ēku ielas un gala fasādēs, kas pārredzamas no publiskās ārtelpas".

Tāpēc Būvvalde atgādina, ka, pirms satelītantenas iegādes un uzstādīšanas nevajadzētu paļauties uz piegādātāju mutvārdu solījumiem, bet nepieciešams lūgt uzrādīt dokumentus, kas apliecina, vai, kur un kā drīkst izvietot satelītantenas, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Apbūves noteikumiem neatbilstošu antenu izvietojumu uz ēkām dzīvokļu īpašnieki nereti skaidro tā: antenas uzstādītājs (no pakalpojumu sniedzējas firmas vai elektronikas veikala) uzsvēris, ka darbi atbilst noteikumiem un antenas šķīvja uzstādīšana ir saskaņota ar Būvvaldi.

Taču šādos gadījumos galvenā ir bijusi vēlmē nopelnīt un ne pakalpojumu sniedzējs, ne pārdevējs nav bijuši godprātīgi pret klientu.

Ja TV signāla uztveršanas iespēju vai dzīvokļa izvietojuma dēļ nepieciešamais antenas izvietojums būtu ēkas ielas fasādē, labāk izvēlēties kabeļtelevīziju pakalpojumus.

Daudzdzīvokļu namos par satelītantenas ierīkošanu ir jāinformē ēkas citu dzīvokļu īpašnieki. Fasādes, jumts, skursteņi vai vēdināšanas lūkas ir kopīpašums, tāpēc katrs atsevišķā dzīvokļa īpašnieks ir līdztiesīgs lemšanā par visa nama ārējā izskata izmaiņām un jumta vai bēniņu daļas izmantošanu.

Par nodomu uzstādīt satelītantenu nepieciešams informēt arī mājas apsaimniekotāju, jo diemžēl bieži ir gadījumi, kad satelītantenu uzstādītāji nodara bojājumus jumta konstrukcijām, skursteņiem un citiem mājas funkcionālajiem būvelementiem.  

Par nesaskaņotu un aplamu satelītantenu uzstādīšanu uz ēkas jebkurā gadījumā atbildīgs būs šīs antenas īpašnieks, nevis pakalpojumu sniedzējs, antenas pielicējs vai pārdevējs.

Ja ēkas dzīvokļu īpašniekiem vai to daļai (piem., vienā sekcijā) izdodas vienoties par kolektīvas satelītantenas ierīkošanu, tādu ieteicams izvietot uz ēkas jumta.

Vislabāk tomēr ir konsultēties Būvvaldē, apmeklētāju pieņemšanas laikos (trešdienās no 9.00 līdz 12.00 un no 14.00 līdz 17.00) vai zvanot 63404725.

Pilsētas apbūves noteikumos par satelītantenu uzstādīšanu – skatīt šeit:
http://www.liepaja.lv/upload/Buvvalde/teritorijas_planojums/9_teritorijas_izmantosanas_apbuves_noteikumi.pdf


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki