Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Paredz, ka daļa Brīvības ielā iestādīto koku ies bojā


atlikušas 250 zīmes


Paredz, ka daļa Brīvības ielā iestādīto koku ies bojā (14)

Piektdienā, 21. decembrī, 2012 | BIRKAS: ielu remonts , Brīvības iela , arborisms , Vaironds Bitenieks
Izdrukāt Ziņot

Daļa pirms nepilniem diviem gadiem realizētā Brīvības ielas rekonstrukcijas projekta laikā iestādīto jauno koku tuvāko gadu laikā var aiziet bojā, jo iestādīti par dziļu.

Tā "Rietumu Radio" prognozēja arborists, Liepājas domes Apstādījumu uzraudzības komisijas loceklis Vaironds Bitenieks, raksta LETA.

Kā atzina Bitenieks, šo kļūdu ir mēģināts labot, koku saknes atrokot, taču tas situāciju daudz neuzlabošot. "Pirmos gadus koki dzīvos, bet nākamajos gados sāks slāpt un aizies postā," prognozēja arborists. Viņš uzskata, ka kļūda, kokus stādot, pieļauta nepietiekamās būvnieku un Blīdenes stādaudzētavas pārstāvju sadarbības dēļ.

Runājot par pilsētā realizētajiem ielu izbūves un rekonstrukcijas projektiem, kuros šogad cietuši daudz koku, Bitenieks norādīja, ka Liepājas domes būvvaldē trūkst apstādījumu speciālistu, kuri iepazīstoties uz būvprojektu, varētu pateikt, kā saudzējot kokus, varētu izdarīt labāk un kādas izmaiņas projektā nepieciešams veikt.

Viņš arī norādīja, ka "bieži vien projektā viss izskatās skaisti, bet dabā ir savādāk". "Apstādījumu uzraudzības komisijas sēdēs esam skatījuši jautājumus, kas saistīti ar jauno pilsētas apgaismojuma projektu, un nereti ir gadījumi, kad jaunais laternas stabs ir ielikts tieši koku vainagā, tāpēc ka būvprojektā tā ir paredzēts," norāda arborists. Būvnieku komunikācija ar projekta izstrādātājiem par iespējām mainīt staba atrašanās vietu lielākoties beidzoties nesekmīgi.

Vienlaikus arborists norāda, ka koki pilsētā noveco straujāk nekā mežā, un tāpēc ar laiku ir jānomaina pret jauniem.

"Koki notušē nesaskaņas pilsētas namu fasāžu krāsojumos un piedod vienotu veidolu ielām," nepieciešamību saglabāt pilsētas zaļo rotu skaidro Bitenieks. Viņš atzīst, ka līdz šim komunikāciju izbūve pilsētā ir bijusi prioritāte un koki šajā cīņā ir zaudētāji

Jau ziņots, ka rekonstruēto Brīvības ielu autosatiksmei atvēra pagājušā gada oktobrī.

Ielas malās kopumā iestādīti 1035 koki, kas veido aleju paralēli jaunajām ietvēm un veloceliņiem.

Brīvības iela ir viena no Liepājas tranzīta ielām, kuras rekonstrukcija bija nepieciešama tāpēc, ka tās nolietojusies infrastruktūra nespēja nodrošināt pieaugošo autotransporta plūsmu. Rekonstrukcijas darbi sākās 2010.gada maijā. Paveiktajiem darbiem būs piecu gadu garantija.

Visā rekonstruētajā Brīvības ielas posmā, kas ir 3,89 kilometrus garš, izbūvētas nepieciešamās apakšzemes komunikācijas – lietus ūdens novadīšanas sistēma, AS "Liepājas metalurgs" tehniskais ūdensvads, dzeramā ūdens vads, sadzīves kanalizācijas sistēma, sakaru komunikācijas. Pilnībā rekonstruēts ielas segums, izveidojot divas joslas katrā virzienā ar sadalošu starpjoslu.

Būvdarbu ģenerāluzņēmējs bija SIA "Šlokenbeka".

Būvdarbu izmaksu līgumcena bija 5,1 miljons latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. No šīs naudas 75% bija Eiropas Reģionālās attīstības fonda un valsts līdzfinansējums, bet 25% – Liepājas pašvaldības finansējums.


Sludinājums

dārzniece
18:04 | 21/12/12
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Varu tikai piekrist, ka dārznieku komunikācija ar projektētājiem un būvniekiem parasti beidzas nesekmīgi. Projektētāji redz tikai situāciju "uz papīra", savukārt būvnieki neuzdrošinās atkāpties no projekta, jo baidās no sankcijām. Dārznieks šai ķēdītē, diemžēl, ir pēdējais, ar visām no tā izrietošajām sekām, nepatikšanas ieskaitot.

drāznieks
18:24 | 21/12/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Un kāds liktenis būs Ķempes ielas kokiem, ko tagad ziemas laikā iestādīja?

dg
18:26 | 21/12/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Būs ļoti žēl , ja kociņi neieaugs ...

Kurš atbildīgs ?????

Īsti dārgumi
18:53 | 21/12/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Cik esmu dzirdējis, tad katrs iestādītais kociņš izmaksājis ap 80 Ls. Liela daļa no tiem ir grāvmalās sarakti melnalkšņi...:) Īsti arborētuma dārgumi :)

koku speciālistam :)
09:31 | 25/12/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Latvijas lauki ir pilni ar melnalkšņiem, bet ja cilvēks tālāk par Liepājas - Grobiņas šoseju nav bijis, tad viņš to var arī nezināt. :)

starp citu
19:33 | 21/12/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Tu kaut vienā arborētumā esi bijis? :)) Grāvmalēs aug baltalkšņi. :) Šie konkrētie melnalkšņi ir no Polijas vai Vācijas atvesti.

viedoklis x
22:18 | 21/12/12
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Nu re kā latvju bāleliņš degradējies, pat melnalkšņi no Polijas un Vācijas jāved! Vai tad mēs vairs kokus nemākam izaudzēt? Jo ilgāk valstī dzīvoju, jo vairāk saprotu, ka "auni pa dārzniekiem strādā".

Ziemassvētki
01:19 | 22/12/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

tādi, lūk, "patīkami" jaunumi...

kasis1
08:30 | 22/12/12
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Kurš atbildēs ja koki tomēr augs?

gedimins
12:38 | 22/12/12
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Ko sauso zaru izzagetajs jedz no mezhsaimniecibas. Vai tiesam nav publicejams profesionala mezhkopja viedoklis un jalasa nejegas Bitenieka pardomas,kam ar mezhsaimniecibu ir sakars tikai tik liels,ka tas territorija remonteja motorzagus un gruzija finieri noliktava...

!!!
17:48 | 22/12/12
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

kāpēc Būvvaldes ainavu arhitekte nekad neko nekomentē un neraksta skaidrojošus rakstus par kokiem Liepājā? Par ko viņai maksā algu?

!!!!
11:33 | 23/12/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

mešoks taču zaļš lvp aizstāvis nauko pateikt kāpareizi koki jāstāda. visu zin ka riebīgi paliek no tā liekuļa. ar muti brauc.

Būvvaldes ainavu arhitekte
23:27 | 24/12/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

iebāza par dziļu...

gediminam
23:56 | 25/12/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

A tev neienāca prātā kā viņš iemācījās tos motorzāģus remontēt. Vaironis Rucavā bija viens no labākiem zāģeriem. Vēl tagad atceros, kā viņš pie skolas nozāģēja sauso priedi starp rododendriem. Precīzi uzgāžot uz pusmetru gariem klučiem tā, ka nevienu krūmu nenolauza.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki