Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pašvaldība grasās ķerties klāt trim privātiem graustiem


atlikušas 250 zīmes


Pašvaldība grasās ķerties klāt trim privātiem graustiem (7)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 25. janvārī, 2016 | BIRKAS: grausti , Būvvalde , Arvīds Vitāls , Apšu 5 , Dzintaru 2 , Peldu 45 , Zāļu 57 , Komunālā pārvalde
Izdrukāt Ziņot
Grausts Apšu ielā 5 no ielas puses neizskatās tik bīstams.
Grausts Apšu ielā 5 no ielas puses neizskatās tik bīstams.
FOTO: No Būvvaldes arhīva
Grausts Apšu ielā 5 no ielas puses neizskatās tik bīstams. Pavisam cita aina paveras pagalma pusē. Apšu 5. Apšu 5.

Domes sēdē ceturtdien, 28.janvārī, deputāti lems par trīs ēku, kurām noteikts grausta statuss un kuru īpašnieki nav tās sakārtojuši, nojaukšanu vai iežogošanu.

Šādu priekšlikumu aizvadītajā nedēļā Pilsētas attīstības komitejā un Finanšu komitejā deputātiem izteica Būvvaldes vadītājas vietnieks Arvīds Vitāls.

Runa ir par ēkām (vai tā, kas no tām palicis pāri) Apšu ielā 5, Zāļu ielā 57 un kādreiz tik skaisto ēku Dzintaru ielā 2 un Peldu ielā 45 (tā saukto “Gaiļa namu”).

Pēdējo tās īpašnieks Jānis Gailis pēc tam, kad deputāti 2015.gada martā nolēma uzdot Komunālajai pārvaldei ēku nojaukt piespiedu kārtā, tomēr sāka demontēt pats. Diemžēl īpašnieks līdz galam ar darbiem tā arī nav ticis.

Savukārt Apšu ielā 5 atrodas ēka, kas 2013.gada pavasarī iekļauta "Vidi degradējošu, sagruvušu, cilvēku drošību apdraudošu būvju" reģistrā ar atzīmi “B”, kas nozīmē, ka ēka ir grausts. Tagad tā jau kļuvusi īpaši bīstami.

Vispirms Būvvalde bija uzdevusi īpašniekam ēku nojaukt līdz 2014.gada aprīlim, pēc tam – līdz 2015.gada beigām. Līdz šim brīdim tas nav izdarīts. Maksātnespējīgajai SIA “Attīstības projektu serviss” piederošais zemesgabalu 696 kvadrātmetru platībā un māju joprojām tiek mēģināts iztirgot, tāpēc pašvaldība pagaidām nedrīkst to nojaukt. Taču ēka, sevišķi no paglma puses, ir kļuvusi ļoti bīstama. Būvvaldes priekšlikums, ko komitejās deputāti arī atbalstīja, ir iežogot bīstamo teritoriju.

Iepriekš Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam jau skaidroja, ka pēc tam, kad būs apritējis kārtējais ēkas nojaukšanas termiņš, bet lēmums nebūs izpildīts, Būvvaldes komisija atkārtoti skatīs jautājumu par sankciju piemērošanu īpašniekam.

Tieši pirms gada portāls arī rakstīja par "A" kategorijas graustu Zāļu ielā 57 (starp citu, blakus pilsētas mēra tēva Mārtiņa Seska mājai).

Būvvalde toreiz skaidroja, ka ēka apsekota 2013.gada 11.aprīlī un 10.maijā iekļauta graustu reģistrā, piešķirot tai "A" grupas statusu, kas nozīmē, ka tā ir cilvēku drošību apdraudoša.

Pērn, rakstot par šo graustu, portāls pārliecinājās, ka Zāļu ielas 57. nama īpašnieki ir brāļi Imants Voldemārs Liniņš un Māris Liniņš, ēkā dzīvo viens no viņiem. Īpašnieki Būvvaldei ir labi zināmi, no 2013.gada 10.maija viņi maksā paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli, kas ir viens no veidiem, kā Būvvalde soda šādu graustu īpašniekus.

Komitejās deputāti lēma, ka vispirms ir jāpasūta tehniskais projekts ēkas noajukšanai, un pēc tam tā jānojauc.

Visus ar graustu sakārtošanu nepieciešamos darbus nolemts uzdot Komunālajai pārvaldei.


Sludinājums

liepa
09:06 | 25/01/16
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Zāļu iela 57, beidzot kritīs!! Kaimiņa sapnis piepildījies!

sašutušais
09:08 | 25/01/16
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Liepājas būvvaldes darba tempi un kvalitāte ir vienkārši nožēlojami!!!
"iekļauta graustu reģistrā, piešķirot tai "A" grupas statusu, kas nozīmē, ka tā ir cilvēku drošību apdraudoša." Iekļauj, un gaida, kad uzkritīs kādam nabadziņam uz galvas. ABSURDS!!! Pakaļas būtu ātrāk kustinājuši, par ko tikai domē naudu saņem?!

Sasutušais Solvitai
13:50 | 25/01/16
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tieši tā- ņemt cirvjus rokā un pie darba, ja netiek galā administrējot. Tā paša Ģaila māja vairak kā desmit gadus tika pūdeta, līdz no arhitektūtas pērles ķuva par B kategorijas objektu uz galvenās vasaras atpūtnieku ielas, neviens ierēdnītis nešķitās.Nu beidzot noārdīja, bet bija jāpaiet pus gadam, lai modrie domes cilvēki pamanītu, ka atkritumus neviens netaisās izvest. Un cik daudz bīstamu pašvaldibas graustu ir pilsētā vai kads ir paskaitījis?

Solvita
12:39 | 25/01/16
ZIŅOT
(-4)
(2)
+

un ko, tavuprāt, domes darbiniekam vajadzētu vēl darīt? Ņemt cirvi rokā un iet graut privātīpašumu? Atradies gudrītis.

apšu 5
12:20 | 25/01/16
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

vienreiz jau žogs tur bija to nopostīja, tagad cels jaunu, to naudu labāk ieguldīt mājas nograušanā

lieciet
19:00 | 25/01/16
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

nojaukt ari to baismigo graustu preti cietumam.Tagad ejot garam var redzet,ka atkal krit ara akmeni.Vai gaidisiet kad uzkritis kadam virsu.

ja
06:02 | 26/01/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

par so graustu Ganibu iela piekritu,tas ar steigu jagrauj nost.Kapec uz galvenas ielas tadam lauj atrasties.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki