Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pašvaldība izgatavojusi zīmes, lai novērstu putnu barošanu


atlikušas 250 zīmes


Pašvaldība izgatavojusi zīmes, lai novērstu putnu barošanu (3)

Otrdienā, 30. oktobrī, 2012 | BIRKAS: putni , dzīvnieku aizsardzība , Dome , Baata
Izdrukāt Ziņot

Pēc iedzīvotāju izteiktajiem ierosinājumiem pašvaldība ir izgatavojusi vairākas informējošas zīmes, ka nedrīkst barot putnus. Tās tiks izvietotas pie dažādām ūdenstilpēm Liepājā.

Portāls jau rakstīja, ka iedzīvotāji ierozinājuši, ka pie Klaipēdas ielas dīķiem nepieciešams izvietot informatīvas zīmes.

"Ja cilvēki vēlas izrādīt savu mīlestību, tad labākais veids ir nebarot šos  putnus," skaidro Rīgas Zoodārza atbalsta biedrības vadītājs Ingmārs Līdaka. "Šīs ūdens krātuves ir pietiekami plašas, tur atrodamas visas nepieciešamās barības vielas, pat līdz vēlam rudenim, kamēr ūdens vien nav aizsalis."

Gulbju un pīļu piebarošana veicina to, ka putni nebaidās no cilvēkiem, droši nāk krastā, kas var apdraudēt gan pašu putnu, gan cilvēku drošību. Piebaroti savvaļas putni var nonākt briesmās arī tad, kad aizsalst ūdenskrātuve. Tad viņi var palikt uz ledus un gaidīt cilvēku nesto maltīti. Ja cilvēki netraucēs, daba šajā gadījumā putniem liks celties spārnos un lidot, kur ūdens brīvs no ledus. Noderīgi atcerēties, ka vesels putns ir spējīgs bez ēšanas izdzīvot vairākas dienas, jo tik ātri nezaudē enerģiju un spēku.

Liepājas ūdenstilpēs visbiežāk uzturas paugurknābja gulbis, kurš Latvijā ir visplašāk pazīstamā gulbju suga, kas šeit sastopama visu gadu. Savukārt meža pīle ir pīļu dzimtas zosveidīgais putns. Putni barojas no sīkiem ūdens dzīvniekiem un no dažādām ūdensaugu daļām, tāpēc putnus papildus barot nav nepieciešams, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.


Sludinājums

Prieks
14:03 | 30/10/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nu re, vismaz tik daudz!

KV
14:40 | 30/10/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

tagad tās būs muniķu barotavas! sēdēs krūmos un ķers barotājus!

Izrādās
21:13 | 30/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kāds domē tomēr nav pavisam kurls

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki