Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pašvaldība un lietuvieši pārgājienu uzskata par izdevušos


atlikušas 250 zīmes


Pašvaldība un lietuvieši pārgājienu uzskata par izdevušos (14)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 15. maijā, 2018 | BIRKAS: pārgājiens , pludmale , veloceliņš , tūrisms , LRTIB , Dome
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Par maz atkritumu urnu, nedrošība uz veloceliņa, taču kopumā aizvadīto piejūras pārgājienu "Coastline Trek" visas puses vērtē atzinīgi.

Izskatās, ka 12.maijā aizvadīto "Coastline Trek", ko ar Liepājas domes un sponsoru atbalstu Latvijā rīkoja lietuviešu bezpeļņas SIA "Trenk Turas", ir izdevies, un arī latvieši pieņēmuši kaimiņu lietuviešu iecienīto atpūtas veidu – pārgājienu.

irliepaja.lv pastāstīja "Trenk Turas" līdzīpašnieks un viens no dibinātājiem Vitauts Bartulis, pārgājienā piedalījušies ap 4,5 tūkstošiem Lietuvas pilsoņu un ap 500 Latvijas iedzīvotāju. Šāds rezultāts ir ļoti labs, uzskata Bartulis, jo arī Lietuvā pirmoreiz rīkojot līdzīgu pārgājienu dalībnieku bijis tikai pustūkstotis. Savukārt 4500 lietuviešu arī ļoti labs rādītājs, jo Lietuvas pilsoņiem šī bija pirmā reize, ejot šādā pārgājienā Latvijas teritorijā. Ja Liepājas pašvaldība būs ieinteresēta arī nākamgad (vai varbūt jau rudenī) atkārtot "Coastline Trek", dalībnieku varētu būt vēl vairāk, spriež Bartulis.

"Esmu laimīgs par pārgājiena rezultātu – mums ļoti patika Liepāja un tās apkaime, un es domāju, arī pārgājiena dalībniekiem tā bija atklājums. Augstu vērtējam Liepājas tūrisma biroja un pašvaldības atbalstu. Arī mārketinga aktivitātes bija veiksmīgas," atzina Bartulis.

Vidēji gadā "Trenk Turas" rīko trīs šādus pārgājienus, un vislabāk apmeklētais esot bijis pērnruden Lietuvā notikušais, kad kopumā piedalījās 8000 dalībnieku, pastāstīja Bartulis. Viņš cer, ka šogad septembrī Klaipēdā paredzētajā pārgājienā varētu būt pat līdz 10 tūkstoš dalībnieku.

Runājot par pārgājiena budžetu, Bartulis saka, šobrīd vēl grūti pateikt, jo tajā ietilpst gan dalībnieku maksa, gan sponsoru atbalsts, gan, kā šajā gadījumā, pašvaldības finansējums (Liepājas dome jau pagājušajā gadā lēma pārgājiena organizēšanai piešķirt 15 000 eiro), bet parasti tas pārsniedzot 100 000 eiro.

Liepājas domes piešķirtais finansējums pēc pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājas Zitas Lazdānes sacītā tika izmantots dažādu tehnisku vajadzību nodrošināšanai, piemēram, starta un finiša zonas uzbūvei un demontāžai, tualešu nodrošināšanai, atkritumu savākšanai, tāpat arī mārketinga vajadzībām.

Aptaujājot pārgājiena dalībniekus un liepājniekus, kuri nepiedalījās pārgājienā, taču sestdienas vakarā bija atpūtušies Jūrmalas parkā un pludmalē, izskanēja arī pa kritiskai piezīmei. Piemēram, pa dienu Bernātos, bet vakarā Jūrmalas parkā visi atkritumu konteineri bijuši pilni un ap tiem mētājušās atkritumu kaudzes ar nepārprotamu "piejūras pārgājiena pieskaņu" (vienādas pudeles un iepakojumi). Liepājnieku secinājums – atkritumu urnu bija par maz.

Pēc Zitas Lazdānes sniegtās informācijas, līgums par atkritumu savākšanu visā pārgājiena trasē noslēgts ar SIA "Vides pakalpojumu grupu".

"Iespējams, atpūtnieki bija uztrāpījušies kaut kādā īpaša brīdī, kad atkritumu savācēji vēl nebija paspējuši atbraukt kādā no punktiem. Katrā ziņā, ilgstoši pilni atkritumu konteineri nekur nestāvēja," skaidroja Lazdāne.

Arī pirmdienas rīta plānošanā Komunālā pārvalde atzinusi, ka ne pasākuma laikā, ne arī uzreiz pēc pasākuma "nebija novēroti nekādi atkritumu kalni, un teritorija bija sakopta un tīra".

Pārgājiena dalībniece, kura visnotaļ atzinīgi izteicās par organizatorisko pusi, jo "viss bija skaidrs", savukārt par servisu bilda, ka "dalības maksa bija diezgan liela, varēja gribēt arī ko vairāk".

Tomēr viskritiskākās atsauksmes irliepaja.lv saņēma par drošību uz veloceliņa, kas "galīgi kliboja". Proti, atpakaļ virzienā pārgājiena dalībnieku simtiem un pat tūkstošiem bija jādodas nevis pa pludmali, bet pa veloceliņu. Tajā pašā laikā velo satiksme uz tā nebija slēgta. No vienas puses – pārgājiena dalībnieki ar bērniem, bērnu ratiņiem, suņiem, no otras – bērni uz velosipēdiem, kuri "vispār neko neskatās", un arī pieaugušie, no kuriem ne visi bija lietas kursā par notiekošo pārgājienu. Ieteikums – vai nu slēgt uz noteiktu laiku velo satiksmi vai novirzīt pārgājienu citur.

Apmierināti ar pārgājienu ir mazie uzņēmēji – apartamentu un viesu namu iznomātāji, piemēram, meklējot booking.com naktsmītnes Liepājā, brīvu vietu nedēļas nogalē nebija. Savukārt lielo viesnīcu piepildījumam ("Līva", "Promenāde" u.c.) tiešas saiknes ar pārgājienu nebiju – katrai bijuši savi iemesli, kāpēc brīvu vietu nebija.

Zita Lazdāne: "Bija iesaistīts plašs vietējo un apkārtnes uzņēmēju skaits – gan viesnīcas, gan ēdinātāji, gan dažādu pakalpojumu nodrošinātāji (piemēram, poligrāfijas uzņēmumi, pasākumu rīkotāji), tāpat pārgājiena maršrutu punktos bija iekļauti Liepājas un apkārtnes uzņēmēji.

Cilvēki piedalījās ar galveno mērķi – iet gar piekrasti – un viņi ilgstoši neuzturējās starta un finiša zonā. Starta/finiša zonā varēja iegādāties kafiju, kā arī nelielas uzkodas, savukārt divi tirgotāji no Liepājas nodrošināja ēdināšanu. Tirdzniecībai starta/finiša zonā tika uzrunāti vairāki ēdinātāji, uz ko atsaucās divi ēdināšanas uzņēmumi. Tāpat paralēli dalībnieku startiem norisinājās sponsoru un atbalstītāju aktivitātes. Šis nebija pasākums, kurā uzsvars tika likts uz tirgošanos, jo jau tieši pēc nedēļas norisināsies Līvas ciema svētki, kā ietvaros notiks plašs svētku tirgus.

Tāpat pasākuma starta un finiša zonā bija izvietots Liepājas stends, kurā tika sniegta informācija par pilsētā pieejamajiem ēdinātājiem, naktsmītnēm, kultūras, izklaides un atpūtas vietām. Pasākuma dalībnieki aktīvi apmeklēja šo stendu un Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja darbinieki nodrošināja viesus ar visu nepieciešamo informāciju par plašajām atpūtas iespējām un apskates objektiem Liepājā. Vairāki vietējie tūrisma uzņēmēji jau ziņojuši, ka brīvdienās īpaši izjutuši Lietuvas pircēju pieplūdumu.

Pasākumu vērtējam kā ļoti izdevušos. Šī bija lieliska iespēja vienkopus un tepat uz vietas klātienē pulcēt tik daudz mūsu pilsētas primārās mērķauditorijas – Lietuvas – viesu. Naktī no sestdienas uz svētdienu viesnīcas bija pilnībā noslogotas, 80 % piepildījums bija arī naktī no ceturtdienas un piektdienu (kas nav raksturīgi parastai nedēļai), jo daudzi no dalībniekiem ieradās pilsētā jau dienu iepriekš. Pilsētas viesi īpaši novērtēja pilsētas arhitektūru – visvairāk sajūsminātas atsauksmes bija tieši par daudzveidīgajām Berči un jūgendstila ēkām.

Arī paši pārgājiena rīkotāji jūtas apmierināti ar pasākuma norisi, tāpat no dalībniekiem saņemtas tikai pozitīvas atsauksmes – gan par profesionālo rīkotāju komandas darbu, gan skaisto Liepājas dabu un nenovērtējamo pilsētas šarmu".

Sludinājums

Karija
05:54 | 15/05/18
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Man ļoti patika! Žēl, ka nepieteicos garākai distancei. Tie pieturas punkti bija forši un vajadzīgi. Tik skaistās vietās. Malači rīkotāji. Šitik daudz lietuviešus atvest uz vienu nedēļas nogali, pilnas kafejnīcas vēl svētdien bija. Es gribu vēl.

Nūjotājs
07:19 | 15/05/18
ZIŅOT
(-5)
(14)
+

Liela pasākuma laikā sūdzēties, ka 2 atkritumu urnas ir pilnas un nav aizvāktas 5 min. laikā un viens velosipēdists nav sapratis, kā braukt un juties “apdraudēts”, atvainojos, bet ir vienkārši..... stulbi. Pats nepiedalījos, bet biju aizgājis apskatīties. Atmosfēra bija ļoti laba, sastrēgumu ielās nebija, izskatījās viss tiešām labi noorganizēts. Nākamreiz obligāti pieteikšos. Tik daudz inteliģenti lietuvieši Liepājā sen nebija satikti. Laikam tā arī ir, ka brauca ar skaidru mērķi - iet pārgājienā un nodarboties ar sportu, nevis jandalēties. Bet tie daži īdētāji, kuriem krīt uz nerviem pilnīgi jebkas, lai biežāk pastaigā gar jūru un atrod sev sakarīgu nodarbošanos, lai nav jāčīkst par pilnīgākajiem sīkumiem.

tipiskais latvietis
17:16 | 15/05/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

nepiedalījos, bet man ir viedoklis...

kabacis to It kā nūjotājai 09:17
10:31 | 15/05/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

Atļaušos šoreiz gan norādīt uz to, ka piesieties par 2 neiztukšotām urnām un pāris nemākulīgiem velobraucējiem, nav nekāda kritika, bet vienkārša piekasīšanās. Tāda sajūta, ka speciāli tiek meklēts katrs mazākais sīkums, lai tikai censtos uzrakstīt kaut ko negatīvu.

It kā nūjotājai
09:17 | 15/05/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Nūjotāja, neesi tik paštaisna, patiesībā tev ir problēmas ar kritikas uzklausīšanu! Un drošība nav nekāds sīkums.

Opra
09:19 | 15/05/18
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Galvenais, ka Seskam patika. Aiz laimes čurāja biksēs

laimis
09:39 | 15/05/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Man liekas, ka irliepaja.lv točna līdz parkam nebija aizgājuši....

25 km
10:28 | 15/05/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Piedalījos!Nogāju visus 25 km, sanāca pat vairāk.Bija ļoti jauki, jautri! Labi organizēts!Paldies!Nākamgad piedalīšos atkal un aicināšu radus, draugus, paziņas!

Par prieku
12:17 | 15/05/18
ZIŅOT
(-5)
(2)
+

Prieks, ka pārgājiena dalībniekiem paticis, bet es, vienkāršā nesportiskā Liepājas frizierīte, sestdienas vakarā parkā gan nejutos priecīga par neestētisko skatu - pārpildītajām gružkastēm. Lūdzu nākamreiz dariet tā, lai prieks ir visiem!

...
12:50 | 15/05/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

galvenais ka Shorinja ar Lazd(-inaiti) atkal vareja sadziedaties ; )

M
17:20 | 20/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tik lentītes gan varētu aizvākt no Bernātu meža.

Danielle Pinneau
17:44 | 22/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mēs aizdodam naudu ikvienam
Jums, bez šaubām, ir nepieciešams finansējums jūsu mājām, lai izveidotu savu biznesu, darbam, jūsu personīgajām vajadzībām un īpaši nekustamā īpašuma aizdevumiem. Es izsniedzu personīgos aizdevumus. Visi jūsu pieprasījumi sniedz priekšlikumus saistībā ar maksājumu likmēm un iemaksām, un es ar jūsu palīdzību.
e-pasts: daniellepinneau@gmail.com

www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
13:42 | 23/05/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, complexe physique et moraux, retour d'affectif rapide, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, retour affectif, concours et timidité, etc….
Vous pouvez me contactez par ces informations suivante :

Contact Maître SANTOS :
SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :+229 974 585 00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Justin
17:56 | 22/06/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kam tas var attiekties

Mēs piedāvājam individuālus, komerciālus un biznesa aizdevumus ar ļoti minimālām ikgadējām procentu likmēm, kas ir 3% no 1 gadu līdz 50 gadu ilgam atmaksas periodam uz jebkuru pasaules daļu. Mēs izsniedzam kredītus no €10,000 līdz €100,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Ieinteresētajām personām vajadzētu sazināties ar mani pa e-pastu zemāk.

Aizdevēja e-pasts: sloanslimited@gmail.com

INFORMĀCIJA PAR LAUKSAIMNIECĪBU

NAME:
AIZDEVUMA SUMMA:
ILGUMS:
PHONE #:
VALSTS:

Piezīme. Lai saņemtu plašāku informāciju, visi e-pasta ziņojumi jānosūta uz mūsu e-pastu sloanslimited@gmail.com.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki