Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pašvaldībai dāvanu nevajag, universitātei dzīvoklis noderēs


atlikušas 250 zīmes


Pašvaldībai dāvanu nevajag, universitātei dzīvoklis noderēs

Autors: Viktors Birze
Piektdienā, 05. aprīlī, 2013 | BIRKAS: nekustamais īpašums , LiepU , Dome , Pillar Management , Māris Egmanis , Jānis Rimšāns , Uliha 12
Izdrukāt Ziņot
Nams Uliha ielā 12.
Nams Uliha ielā 12.
FOTO: irliepaja.lv

Liepājas Universitāte ieguvusi jaunu īpašumu – dzīvokli Uliha ielā 12. To universitātei dāvinājusi lielākā Latvijas privātbanka – „ABLV Bank”.

Dāvinājuma līgumu parakstījis bankas īpašumu pārvaldnieka – SIA „Pillar Management” – izpilddirektore Ieva Valtere un Liepājas Universitātes rektors profesors Jānis Rimšāns.

SIA „Pillar Management” sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Bunte portālam pastāstīja, ka lēmums Liepājā esošo nekustamo īpašumu dāvināt, pieņemts vairāku iemeslu dēļ: „Mūsu mērķa reģions ir Rīga un Rīgas rajons, tādēļ īpašumus, kuri atrodas attālākos Latvijas reģionos, kā šoreiz Liepājā, mums ir grūti pārvaldīt. Arī dzīvokļu pirkšanas/pārdošanas tirgus nav tik aktīvs, lai šos īpašumus varētu ātri realizēt. Lai dzīvoklis tiktu lietderīgi izmantots un tas negatīvi neietekmētu Liepājas pilsētvidi, tika pieņemts lēmums dāvināt to pašvaldībai.”

Pašvaldība savukārt ieteikusi sazināties ar universitāti, kas arī labprāt piekritusi pieņemt dāvanu.

Pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis portālam atzina, ka dome no dzīvokļa atteikusies par labu Liepājas Universitātei, jo šobrīd tās īpašumā ir daudz šādu tukšu dzīvokļu, kuriem vajadzīgs remonts, lai tajos varētu iemitināt īrniekus. Tāpēc vēl viens šāds dzīvoklis, kurš  pašvaldībai būtu jāremontē, pašlaik nav akūti nepieciešams.

Savukārt Liepājas Universitātes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Milberga portālam pastāstīja, ka dāvināto dzīvokli pēc remonta paredzēts izmantot universitātes vieslektoru izmitināšanai.

Liepājas Universitāte studijām un pētniecībai arvien vairāk piesaista viespasniedzējus un pētniekus ne tikai no citām Latvijas universitātēm, bet arī no ārzemēm, tāpēc viņu pienācīgu sadzīves un darba apstākļu nodrošināšana kļūst arvien aktuālāka.

Universitātes vadība ir priecīga, ka paši saviem spēkiem var šos jautājumus atrisināt, un tādēļ ir pateicīga par dāvanu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki