Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Piebarošana kaitē gulbjiem un citiem ūdensputniem


atlikušas 250 zīmes


Piebarošana kaitē gulbjiem un citiem ūdensputniem (5)

Piektdienā, 19. oktobrī, 2012 | BIRKAS: putni , Baata , dzīvnieku aizsardzība
Izdrukāt Ziņot
Zoodārza atbalsta biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka.
Zoodārza atbalsta biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka.
FOTO: Toms Kalniņš, A.F.I.

Zoodārza atbalsta biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka uzskata, ka Klaipēdas ielas mikrorajona dīķu krastmalas sakopšanas darbi tur esošajiem putniem, arī gulbjiem netraucē.

Daudz bīstamāka dzīvajām radībām ir piebarošana ar maizi un citiem "gardumiem". Tā maina putnu dabisko uzvedību un var apdraudēt to dzīvību, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Ja cilvēki vēlas izrādīt savu mīlestību, tad labākais veids ir nebarot šos  putnus," skaidro I. Līdaka. "Šīs ūdens krātuves ir pietiekami plašas, tur atrodamas visas nepieciešamās barības vielas, pat līdz vēlam rudenim, kamēr ūdens vien nav aizsalis.

Gulbju piebarošana veicina to, ka gulbji nebaidās no cilvēkiem, droši nāk krastā, un šo ieradumu var izmantot arī nelietīgi ļaudis. Īstenībā gulbji dzīvo savu dzīvi un neko no cilvēki negaida. Viņi ēd zemūdens augu dzinumus, ar to viņiem pilnīgi pietiek.

Tas, ka no septiņiem gulbjiem dīķos šobrīd palikuši tikai divi jaunuļi, nenozīmē, ka pārējos kāds ir nobendējis. Visapkārt Liepājai ir citas ūdenskrātuves, kur labprāt uzturas daudz ūdensputnu, arī gulbji, tāpēc, visticamāk, daļa no putniem ir aizlidojuši  uz citurieni. Visi šā gada perējuma putni tagad, oktobrī, ir spējīgi lidot! Gulbji, pīles un citi lidotāji nemitīgi migrē turpu šurpu. Bet daži nav aizlidojuši tāpēc, ka cilvēki viņus piebaro.

Piebaroti gulbji var nonākt briesmās, piemēram, ja aizsalst ūdenskrātuve. Tad viņi var palikt uz ledus un gaidīt cilvēku nesto maltīti. Ja cilvēki netraucēs, daba šajā gadījumā putniem liks celties spārnos un lidot, kur ūdens brīvs no ledus. Tādu vietu Liepājas apkaimē netrūkst pat stipra sala laikā. Vajadzētu arī atcerēties, ka vesels gulbis ir spējīgs bez ēšanas izdzīvot vairākas dienas, ka putns tik ātri nezaudē enerģiju, spēku.

Arī niedru izpļaušana un krastmalas krūmāju likvidēšana dīķu malās, atkritumu savākšana nemazina to izdzīvošanas izredzes. Tieši otrādi. Atsegtajām vietām tiek vairāk saules, līdz ar to labāk atjaunojas ūdensaugu dzinumi, kas ir gulbju barības pamatā.

Ūdens putni vislabāk jūtas tieši ūdenī. Arī nakšņošana putniem visdrošākā ir ūdenī, patālāk no krasta, nevis niedrēs vai krūmos, jo tur tos viegli var apdraudēt plēsēji. Arī ļaunprātīgi cilvēki tadējādi putniem netiek viegli klāt.

Šogad gulbji ir samērā labi ligzdojuši. Ja vecāki ir veiksmīgi izaudzinājuši perējumu, visticamāk, nākošajā gadā viņi ligzdošanai atkal izvēlēsies šos dīķus. Taču neviens nevar garantēt, ka dabā visi putni izddzīvo, ka tos neapdraud plesēji, cilvēki vai citi faktori."


Sludinājums

PALDIES PAR INFO Ingmaram
09:41 | 19/10/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

BET..vajadzīga efektīvāka dzīvnieku aprūpes sistēma Ingmars!! kur tas ir ??

Džouls
12:58 | 19/10/12
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Izķert un ieslodzīt visas dzīvās radības, lai uzspiestu savu skaisto un brīvo dzīvi piecstāvenē. Panākt ka viņi mīl cilvēkus un Raini. Iesaku iespiedu aprūpi pielāgot tikai skaistiem un vajadzīgiem dzīvniekiem. Pārējos izdzenam no cilvēku dzīvesvietām.

!!!
13:42 | 19/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

http://www.youtube.com/watch?v=J232COzuHrA&feature=youtu.be

;)
16:34 | 19/10/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Domāju, ka divi jaunie gulbji kopā ar vecajiem gulbjiem ir devušies uz citu vietu, tā kā noteikti viņi ir dzīvi. Pagaišgad jau arī rudenī no visas gulbju ģimenītes pie Bātas palika viens gulbis. Tā kā, mīļie Liepājnieki neraudiet, putneļi ir noteikti dzīvi!

Specs
12:30 | 20/10/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Savvaļas dzīvniekiem ,kas dzīvo pilsētā , ir jau izveidojies mazliet cits statuss. Tie ir kļuvuši par pilsētas sastāvdaļu. Pieļauju ,ka vismaz 70% veco cilvēku ,šie gulbji un pīles ir vienīgā saikne ar dabisko vidi ,kas priecē acis un sirdi . Tādēļ pilsētas domei ir jāuzņemas pilna atbildība par visiem pilsētā dzīvojošiem cilvēkiem un mītošajiem dzīvniekiem . Nevar tikai braukāt un savākt dzīvnieku līķus .15 gadus nav plānveidīgas sistēmas .Ir tikai tukšas runas un stihiskas rīcības, pēc jau notikušajām nelaimēm.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki