Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pieņem ekspluatācijā glābšanas stacijas ēkas atjaunošanu


atlikušas 250 zīmes


Pieņem ekspluatācijā glābšanas stacijas ēkas atjaunošanu

Trešdienā, 31. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Būvvalde , remonts , Glābšanas stacija , Komunālā pārvalde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Štāls

Būvvaldes komisija ir pieņēmusi ekspluatācijā pludmales glābšanas stacijas ēkas atjaunošanas būvdarbus, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Komisija izvērtēja institūciju atzinumus, būvdarbu atbilstību projektam, projekta dokumentāciju un atzina būvobjektu par derīgu ekspluatācijai.

Kopš vasaras sākuma ir paveikti neatliekami darbi, lai nodrošinātu ēkas drošu izmantošanu turpmāk. Ēka, kas atrodas pludmales kāpās, sāļā gaisa un vēja ietekmē bija pamatīgi nolietojusies un tās daļas ilgu laiku (vairāk nekā 10 gadus)  līdz šim nebija remontētas.

Tagad, pēc atjaunošanas darbu noslēguma un līdz nākošās peldsezonas sākumam, telpas tiks aprīkotas ar mēbelēm un visu nepieciešamo, lai Pludmales glābšanas dienests varētu strādāt ērtos, mūsdienīgos un darba specifikai atbilstošos apstākļos. Ēkas atjaunošanas laikā aizvadītajā vasarā glābšanas dienesta vīri bija pārcelti un tehnika izvietota divos celtniecības konteineros liedaga zonā.

Vasarā ir veikta stacijas ēkas pamatu hidroizolācija pa visu perimetru, izņemot ieejas lieveņa daļā, kur tie nav pieejami; veikta cokola un pamata ārsienu siltināšana; izvirzītais cokols nosegts ar skārda lāseni.

Demontētas vecās un izbūvētas jaunas kāpnes uz novērošanas tornīti, demontēti vecie, savu laiku nokalpojušie garāžas koka vārti un vārtu ailē iebūvēti jauni, paceļami sekciju vārti ar ieejas durvīm, pirms tam stiprināta ailes pārsedze.

Ar tērauda stiegrām konstruktīvi nostiprināta un pēc tam ar javu aizdarīta ārsienas plaisa garāžas dienvidu galā.

Ēkā daļēji ir nomainīti bojātie vai savu laiku nokalpojušie logi, uzstādot jaunus plastmasas stikla pakešu logus. Ajaunoti jumta notekcauruļu un tekņu posmi un ēkas grīdas – vecā, izdilušā linoleja vietā ieklāts maltu akmens flīžu segums vai jauns nodilumizturīgs linoleja klājums.

Telpās demontētas ar malku kurināmās metāla krāsnis, un to vietā izveidota elektroapkure.

Ēkā ierīkota automātiskā ugunsgrēka un trauksmes signalizācija, atjaunots segums visapkārt ēkai.

Veikto darbu, materiālu un iekārtu kvalitāti trīs gadus pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā garantē būvdarbu veicējs, kam būs jānovērš garantijas laikā radušos defektus.

Komunālā pārvalde, kas ir ēkas apsaimniekotājs, nākotnē plānos citu logu nomaiņu un fasādes vienkāršoto atjaunošanu.

Būvdarbi veikti: no 2018. gada 21.jūnija – līdz 25. oktobrim
Būvdarbu ierosinātājs: LPPI Komunālā pārvalde
Projektētājs:  SIA V Projekts
Būvdarbu veicējs: SIA "Baltic House Systems"
Būvuzraugs: SIA "LIKOR"
Būvniecības kopējās izmaksas: 60 623.3 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki