Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pieņem ekspluatācijā piecus apgaismojuma posmus


atlikušas 250 zīmes


Pieņem ekspluatācijā piecus apgaismojuma posmus

Otrdienā, 08. aprīlī, 2014 | BIRKAS: apgaismojums , rekonstrukcija , ielu remonts , ES , Būvvalde
Izdrukāt Ziņot

Pirmdien, 7.aprīlī, Būvvaldes komisija ekspluatācijā pieņēma rekonstruētās ielu apgaismojuma sistēmas būvobjektu Nr. 3, kas ietver piecus tehniskos projektus.

Tie īstenoti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta "Liepājas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācija un ielu rekonstrukcija” ietvaros, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Apgaismojums ir sakārtots Vecā ostmalā (no Jaunā tilta uz ezermalas pusi), Ganību ielas posmā no Jaunās līdz Lauku ielai, Jaunā ielā, kā arī visās citās mazajās šķērsielās starp  Ganību un Amatas ielu.

Šajā Vecliepājas daļā bija morāli un fiziski nokalpojušas apgaismojuma ierīces, kas tagad nomainītas pret jauniem balstiem, kabeļiem, sadales mezgliem, lampām utt.

Visi tehniskajos projektos paredzētie darbi ir gandrīz paveikti. Zaļo zonu sakārtošana tiks pabeigta līdz šā gada jūnijam.

Šajā pilsētas rajonā ir izbūvētas astoņas vadības sadales, 43 pārslēgšanas sadales, uzstādīti 530 jauni apgaismojuma balsti, 532 gaismekļi, ieguldīti dažāda veida kabeļi vairāk nekā 17,4 kilometru kogarumā.

Būvnieki atbilstoši tehniskajiem projektiem ir sakārtojuši brauktuves, gājēju ietves, nomales. Tur, kur veikti rakšanas darbi, atjaunots grants vai asfalbetona, vai bruģa segums, bortakmeņi. Novākti vecie apgaismes balsti un sadales iekārtas.

Šajā būvobjektā darbi sākti 2012.gada decembrī. Būvdarbu ģenerāluzņēmējs bija SIA "A-Land”, elektromontāžas darbus veica apakšuzņēmējs SIA CVS.

Būvniecības kopējās izmaksas: EUR 962 633,45. Veikto būvdarbu garantija ir pieci gadi.

Jaunās iekārtas ir saprogrammētas strādātu automātiski, atbilstoši dienas, vakara un nakts stundu režīmiem. Jaunās apgaismojuma sistēmas būs iespējams uzraudzīt un vadīt no datora, nodrošinot elektroenerģijas taupīšanu un operatīvu avāriju novēršanu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki