Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pilsētas dienesti gatavi tuvojošamies vētrai


atlikušas 250 zīmes


Pilsētas dienesti gatavi tuvojošamies vētrai (5)

Sestdien, 10. janvārī, 2015 | BIRKAS: vētra , Komunālā pārvalde , Edgars Rāts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Domes izpilddirektors Edgars Rāts aicina visus liepājniekus ievērot brīdinājumus un ieteikumus, kā rīkoties šādos laika apstākļos, kad meteorologi Kurzemes piekrastē sola vēju virs 33 m/sek.

Naktī uz svēdienu, 11.janvāri, meteorologi Kurzemes piekrastē sola vēja pastiprināšanos virs 33 metriem sekundē, stipru lietu, slapju sniegu, apledošanu. Iespējams, tiks izsludināts sarkanā līmeņa vētras brīdinājums.

Pastāv liela varbūtība, ka teritorijas lielākajā daļā rietumu puses vējš brāzmās pārsniegs 25 m/s, sasniedzot pat 28-30 m/s, bet piekrastes rajonos, arī Liepājā un novados, gaidāmas vēja brāzmas 33-35 m/s. Kurzemē stiprākās vēja brāzmas tiks novērotas naktī, bet Latvijas centrālajos un austrumu rajonos – svētdien no rīta un dienā.

„Vecāka gadagājuma cilvēkus un ģimenes ar bērniem aicinu būt uzmanīgiem un bez vajadzības neiet laukā stiprā vējā,” brīdina Rāts. Ja vētras laikā bērniem vai gados veciem cilvēkiem tomēr ir jādodas ārpus mājas, vēlams viņus pieaugušajiem vai gados jaunākiem cilvēkiem pavadīt.

Rāts visiem pilsētas dienestiem ir devis rīkojumus būt gataviem sniegt nepieciešamo palīdzību iedzīvotājiem un veikt pasākumus vēja nodarīto postījumu mazināšanai un operatīvai novēršanai.

Prognozētais pūtiens ir pietiekams, lai izgāztu kokus, noplēstu māju jumtus, norautu reklāmas stendus, sabojātu luksoforus, elektrolīnijas, apdraudētu ne tikai cilvēku veselību, bet arī dzīvību.

Ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, uzreiz ir jāzvana VUGD pa tālruņa numuru 112 vai Liepājas Pašvaldības policijas dežurantam pa tālruni 6 34 20269.

Iedzīvotājiem vajadzētu sekot līdzi informācijai, ko izplata VUGD ar radio, TV, preses vai interneta palīdzību.

Lai vētra nepārsteigtu cilvēkus nesagatavotus, VUGD aicina parūpēties, lai mobilais telefons ir pilnībā uzlādēts. Nepieciešams sagatavot kabatas lukturīšus un pārliecināties, ka mājās ir baterijas, kuras ievietot radioaparātā. Elektrības pārrāvumu laikā radioaparāts būs vienīgā iespēja uzzināt par notikušo, kā arī operatīvo dienestu ieteikumus turpmākai rīcībai.

Visām pašvaldības komercsabiedrībām, iestādēm un aģentūrām uzdots apsekot īpašumā un valdījumā esošās ēkas, lai novērtētu iespējamos draudus, kurus var radīt stiprais vējš, veikt pasākumus, lai maksimāli novērstu kaitējumu cilvēku veselībai un dzīvībai, kā arī materiālos zaudējumus, īpaši pievēršot vērību objektiem, kuros notiek celtniecības darbi.

Iedzīvotāju zvanus diennakts režīmā pieņem arī SIA „Komunālā pārvalde” dežurants pa tālruni 22011963. Pārvaldes pārziņā ir pilsētas apgaismojums, ielu/ceļu kopšana, lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, parki, skvēri, pilsētas meži, kā arī pludmale un to kopšana un uzturēšana, ceļu satiksmes zīmes, luksofori un to darbības nodrošināšana, sniega un apledojuma tīrīšana.

Uzziņa
- VUGD speciālisti iesaka vētrā cieši aizvērt logus un bēniņu lūkas, nostiprināt antenas, no balkoniem novākt vieglus priekšmetus.
- Vētras laikā nedrīkst laist laukā bērnus.
- Arī vecāka gadagājuma cilvēkiem ieteicams nepamest mājokli.
- Jebkurā gadījumā vētras laikā glābēji aicina cilvēkus neplānot gājienus ārpus mājas.
- Ja tomēr nepieciešams kaut kur doties, ieteicams ievērot noteiktu attālumu no ēku sienām, uz kurām spēcīgas brāzmas var uzmest cilvēku, nodarot miesas bojājumus, kā arī netuvoties ūdenskrātuvēm, kur cilvēki var tikt iepūsti.
- Jūrā var veidoties augsti viļņi, tāpēc vētras laikā kategoriski aizliegts atrasties uz moliem – mola akmeņi ir slideni, cilvēks viegli var iekrist ūdenī, cilvēkam strauji var iestāties ķermeņa atdzišana.
- Nevajadzētu lietot lietussargu – tas samazinās redzamību, pastiprināti uztver vēja brāzmas un var savainot citus garāmgājējus.
- Nevajadzētu uzturēties parkos un mežos.
- Stipra vēja laikā nevajadzētu braukt ar velosipēdu, motociklu, skrituļslidām vai skrituļdēli.
- Automašīnas nevajadzētu novietot pie veciem kokiem, jaunceltnēm, kā arī pie būvobjektiem, kur tiek izmantotas stalažas.
- Kategoriski aizliegts aizskart vadus, pārbaudīt, vai tie atrodas zem sprieguma, tuvoties izgāztiem stabiem vai pārrautiem kabeļiem. Šādos gadījumos nekavējoties jāzvana 112!


Sludinājums

ktc
15:26 | 10/01/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

jaiet spelet badmintonu...

Aaa
16:29 | 10/01/15
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Virsraksts nu ir vienkārši "perfekts"!

Daniela
16:49 | 10/01/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Vīrs bija gan vakar gan šodien domē un saskāras ar problēmu, domes izpilddirektors jau otro dienu nav darbā un nevar uzņemt iedzīvotājus. Kāpēc tā?

stakans
19:44 | 10/01/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Dienesti visu laiku ir "gatavi", prozīt !

G
20:12 | 10/01/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kāds no Domes gnīdām iedomājies, ka ieņems Rāta vietu. Ļoti iespējams, ka tas ir kāds no vietniekiem. Šakālis. Aizguvis tikumus no Tulka.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki