Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pilsētu attīstībai būs pieejami 290 miljoni eiro


atlikušas 250 zīmes


Pilsētu attīstībai būs pieejami 290 miljoni eiro

Ceturtdienā, 25. jūlijā, 2013 | BIRKAS: Māris Kučinskis , plānošana , ES , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot
FOTO: A.F.I.

Latvijā pilsētu attīstībai nākamajā plānošanas periodā no Eiropas Savienības (ES) fondiem būs pieejami 290 miljoni eiro (203,8 miljoni latu).

To aģentūrai BNS trešdien pēc tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem sacīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis.

Viņš piebilda, lai arī nākamajā plānošanas periodā pilsētu attīstībai pieejamā finansējuma apmērs būs nedaudz lielāks kā līdz šim, palielināsies atbalsta saņēmēju skaits.

"Kopējā summa pilsētu attīstībai nākamajā plānošanas periodā salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu ir tikai nedaudz palielinājusies, taču ir pieaudzis atbalsta saņēmēju skaits. Iepriekš atbalsts tika piešķirts 17 pilsētām, bet nākamajā plānošanas periodā tas būs jāsadala starp deviņām lielajām pilsētām un 21 reģionālo centru," sacīja Kučinskis.

Viņš pastāstīja, ka pilsētu attīstībai pieejamie līdzekļi galvenokārt nonāks pilsētvides attīstībai. "Plānots, ka galvenais princips, pēc kuriem pašvaldībām tiks sadalīti līdzekļi, ir pilsētvides, kas attīsta uzņēmējdarbību, uzlabošana.  Jāpiezīmē, ka ar uzņēmējdarbību šeit tiek saprasta ne tikai rūpniecība, bet arī, piemēram, tūrisma attīstība, kas ļauj radīt darba vietas saistītajās nozarēs," teica Kučinskis, taču atzīmēja, ka svarīgi ir saprast kādas aktivitātes programmas ietvaros tiks atbalstītas.

Kučinskis atzina, ka tāpat liela nozīme nākamajā plānošanas periodā būs tam, kā pašvaldības pilsētu attīstības ziņā sadarbojas ar Ekonomikas ministriju, kura piedāvās atbalstu komersantiem. "Mums būs jāskatās, kā tas, ko plāno paveikt pilsētas, saistās ar Ekonomikas ministrijas plānoto atbalstu komersantiem. Tāpēc plānojam, ka nākamā tikšanās būs ar Ekonomikas ministriju, lai pārrunātu šos jautājumus," teica asociācijas pārstāvis.

LLPA izpilddirektors norādīja – lai pilsētas kvalificētos atbalsta saņemšanai nākamajā plānošanas periodā, daudz lielāka nozīme būs pilsētu attīstības stratēģijām, kā arī sadarbībai ar apkārtējām teritorijām.

Kučinksis pastāstīja, ka VARAM pārstāvji tikšanās laikā atzīmēja, ka iestrādes nākamā Eiropas Savienības fonda sadalījumā var mainīties, līdz ar to nākamā tikšanās, kad jautājumu par līdzekļu apjomu pilsētu attīstībai varētu pārrunāt konkrētāk, ir nozīmēta oktobrī.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki