Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirmās siltinātās pašvaldības mājas jau nokalpojušas


atlikušas 250 zīmes


Pirmās siltinātās pašvaldības mājas jau nokalpojušas (15)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 21. decembrī, 2015 | BIRKAS: siltināšana , Zaļās birzs bibliotēka , Ezerkrasta sākumskola , sociālā māja , bērnudārzs Dzintariņš , Mārtiņš Tīdens
Izdrukāt Ziņot
Šovasar Valtera bibliotēka vēl izskatōjās šādi.
Šovasar Valtera bibliotēka vēl izskatōjās šādi.
FOTO: Lasītāja foto

2011.gadā ar Eiropas fondu finansiālu atbalstu tika nosiltināta virkne pašvaldības kultūras un izglītības iestāžu. Garantijas laiks beidzies, bet brāķis palicis.

Šādas ēkas pavisam bija 26, tajā skaitā Valtera bibliotēka Zaļajā birzī, bērnudārzs "Dzintariņš", veco ļaužu ēka Ganību ielā, Ezerkrasta sākumskola un citas.

Iepriekš (jūnijā), atbildot uz portāla jautājumiem, pašvaldības izpilddirektora vietnieks nekustamā īpašuma jautājumos Mārtiņš Tīdens sacīja: "Ņemot vērā, ka liela daļa pašvaldības ēku renovāciju ar KPFI atbalstu piedzīvoja 2010.gada beigās un 2011.gada sākumā, šobrīd tuvojas noslēgumam piecu gadu garantijas termiņš. Ierastā prakse ir tāda, ka pirms garantijas termiņa beigām ēku valdītājs (Kultūras pārvalde, Izglītības pārvalde, Sociālais dienests, Sporta pārvalde u.c.) veic objekta apsekošanu, nepieciešamības gadījumā pieaicinot būvuzraugu un projekta vadītāju, apzina laika gaitā radušos bojājumus un informē par tiem būvnieku, lai novērstu. Tas plānots arī attiecībā uz šiem portālā irliepaja.lv minētajiem objektiem.

Papildus tam, atbilstoši "Ēku energoefektivitātes likuma" noteiktām prasībām,  pašvaldība šogad ir pasūtījusi veikt ēku energosertifikāciju visās tās īpašumā esošajās ēkās, uz kurām attiecas minētais likums. Šajā apsekojumā tiks iegūti detalizēti dati par ēku stāvokli un tai skaitā arī neatkarīga eksperta ēku energoefektivitātes jomā skatījums par bojājumiem vai nepilnībām, ko būtu jānovērš."

Aizvadītajā nedēļā portāls jautāja vēlreiz: Kādi tad bija apsekošanas rezultāti? Vai ir bijis arī kāds garantijas remonts?

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sagatavotajā atbildē teikts:

"Zaļās birzs bibliotēkai bojājumi ir novērsti. Bērnudārzs "Dzintariņš" gaida līdzfinansējumu, projekta dokumentācija ir sagatavota.

Veicot ēku energosertifikāciju, energoauditori ir snieguši priekšlikumus Veco ļaužu ēkai Ganību ielā un Ezerkrasta sākumskolā, kas gaida finansējuma piešķiršanu. Atsevišķās ēkās ir novērojami vizuāli defekti, kas neiespaido ēku energoefektivitāti un tie tiks novērsti, atbilstoši finanšu pieejamībai."

Vai finansējums ēku remontiem būs pieejams nākamā gada budžetā?

Saņemtajā atbildē teikts: "Pieņemtais budžets ir uzturēšanas budžets, par investīcijām un kapitālieguldījumiem deputāti lems februāra domes sēdē, izvērtējot prioritātes. Kā jau minēju, "Dzintariņam" tiek meklētas līdzfinansējuma iespējas, citiem objektiem, kur vizuālo defektu novēršana energoefektivitāti nepaaugstinās, līdzfinansējumu piesaistīt nevarēs, tāpēc iestādēm prognozētās defektu novēršanas izmaksas jāpieprasa budžetā," atbild domes amatpersonas.

Portāls arī vēlējās noskaidrot, kāpēc netiek izmantots piecu gadu garantijas termiņš, bet nauda jāmeklē pašvaldības budžetā?

Uz šo jautājumu atbilde bija:
"Bibliotēkas ēka tika renovēta KPFI projekta ietvaros 2011.gadā. Garantijas laiks – 5 gadi. Tuvojoties garantijas laika beigām, KPFI projektu vadītājs M.Tīdens, kopā ar sertificētu būvuzraugu un būvnieku apsekoja ēku, tika sastādīts defektu akts un puses vienojās par darbiem, kas klasificējami kā garantijas darbi un par darbiem, kas nav garantijas darbi, kur defekti veidojušies nolietojuma, vandālisma un nepareizas apsaimniekošanas rezultātā (piemēram, sniega atstāšana pie ēkas cokola izraisa krāsas atslāņošanos). Būvnieks izpildīja savas saistības un pašvaldība par saviem līdzekļiem novērsa pārējos defektus.

Par garantijas darbiem nevar būt runas Veco ļaužu mājā Ganību ielā un "Dzintariņā", jo tās bija pirmās siltinātās ēkas Liepājā. Jāpiebilst, ka krāsas pigmentēšanos ne vienmēr var uzskatīt par garantijas gadījumu un katrs gadījums ir jāizskata atsevišķi."

Portāls jau rakstīja, ka  2009.gada Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, vides ministrs Raimonds Vējonis un Vides ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķīte parakstīja līgumu par 26 Liepājas pašvaldības ēku siltināšanu.

Līdzekļus siltināšanas darbiem 85% apmērā piešķīra programma "Klimata pārmaiņu finanšu instruments", 15% finansēja pašvaldība.

Pēc Liepājas domes mājaslapā pieejamās informācijas, Zaļās birzs bibliotēkas Talsu ielā 39 kopējās būvniecības izmaksas bija 72 184 lati. Būvdarbus veica SIA "Hercogs L". Savukārt Ezerkrasta sākumskolas ēkas renovācija izmaksāja 145 210 latus.


Sludinājums

paskatieties
06:05 | 21/12/15
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

kada izskatas studentu kopmitne uz Ganibu ielas.Tapat uz Kungu tikko renovetas abas majas-redzamas visas dibelu vietas.

?
08:37 | 21/12/15
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Kas Rožu ielā atbild par nekustamiem īpašumiem? -Tīdens. Bet Tīdenam nav laika, jo viņš kā Seska uzticamības perona ir ielikts Šķēles autobusa parkā, lai it kā pārstāvētu domi. Par kuru laiku lai viņš interesējās par par savu tiešo darbu???

eri
08:43 | 21/12/15
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Nebiju gan pamanījis, ka šīs iestādes ir "noslitinātas" . Slita ir vieta kur piesien zirgus. Agrāk bija pie krogiem, baznīcām u.t.t. Kam gan tagad slitas ja nav zirgu. Eiropas nauda iztērēta nelietderīgi!

!!!
08:53 | 21/12/15
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

"Zaļās birzs bibliotēkai bojājumi ir novērsti" Nu gan melo! Nu gan melo! Iesaku portālam aizbraukt un paskatīties kāda izskatās šī ēka!

phe
09:32 | 21/12/15
ZIŅOT
(-9)
(6)
+

Nez kāpēc visi aizmirst ka fasādes krāsa nav mūžīga.

phe
13:44 | 21/12/15
ZIŅOT
(-5)
(4)
+

Kāds tur pelējums? Nejauc sūnas ar pelējumu,tas ir tikai loģiski ka apmetuma fasādes apaug ar sūnu,fasādi drīkst arī nomazgāt.Uzreiz var redzēt ka komentē tādi kas neko nejēdz.

to phe
09:52 | 21/12/15
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

...un pelējums ir ātrs kā spiderman :)

zeke
13:21 | 21/12/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

es ieteiktu portālam ne tikai uz zaļo birzi aizbraukt, bet pirms rakstu publicēšanas pameklēt vismaz informāciju internetā!!!!!
google.lv nez kāpēc rāda ka Veco ļaužu dzīvojamām māja Liepājā tika nosiltināta 2005 gadā!!!!! un nevis 2011.

NB
16:17 | 21/12/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

portāls tikai publicē Tīdena atbildes

phe
13:46 | 21/12/15
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Nu re 10-11 gadi jau apkārt,noteikti fasādi vajag atsvaidzināt,lai tā kalpotu arī turpmāk.Nevajag no mušas izpūst ziloni!

Andron Mc
13:48 | 21/12/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Dažās "aprindās" to sauc par "cēlienu" :-D

Gaida
16:13 | 21/12/15
ZIŅOT
(-6)
(0)
+

Ko tur brīnīties, tāpat ir skaidrs, ka šī portāla "žurnālisti", murgojot jebkuru rakstu, vadās tikai pēc savām subjektīvām sajūtām. Te viņiem liekas, ka ir speciālisti celtniecībā, te viņi ir arhitekti, kādu reizi baigi mūziķi. Rīt piemodīsies ar apziņu, ka ir ministru prezidents...

ai ai Gaida
16:18 | 21/12/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Kopš kura laika Tīdens ir žurnālists?!

Indulis no Zirņu ielas
16:15 | 21/12/15
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Es pirms 7 gadiem arī nosiltināju savu privātmāju, ik katru otro gadu, vietās, kur ir notekcaurules, mazgāju ar līdzekli pret aļģēm, jo tās ieperinās dekoratīvā apmetuma dziļākajā slānī. Muļķīgi, ka to uzskata par pelējumu. Iesaku ēku apsaimniekotājiem to nomazgāt, nepieciešamības gadījumā nokrāsot.

phe
18:05 | 21/12/15
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Beidzot vēl ir kāds kas kautko saprot.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki