Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Policija pieskata "neredzamos" gājējus un riteņbraucējus.


atlikušas 250 zīmes


Policija pieskata "neredzamos" gājējus un riteņbraucējus.

Piektdienā, 06. novembrī, 2015 | BIRKAS: reids , drošība , Esi redzams
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien Valsts policija darbinieki veica profilaktisko reidu, kura viens no mērķiem - skaidrot iedzīvotājiem atstarojošo vestu un citu atstarojošo elementu izmantošanas nozīmi.

Šoreiz policijas uzdevums nebija sodīt, bet gan informēt un brīdināt, atgādināt par šo elementu lietderību un nelietošanas sekām. Taču paredzēts arī naudas sods no 7 – 30 eiro, informē Valsts policijas preses pārstāve Jolanta Knīse.

Reida ietvaros "neredzamajiem" gājējiem, riteņbraucējiem tika dalītas gaismu atstarojošās vestes un atstarojošie elementi, taču policija grib uzsvērt, ka tas ir pašu satiksmes dalībnieku pienākums, dzīvības vērts pienākums.

Profilaktiskais reids tika veikts Kurzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā, Liepājas iecirknī, taču viennozīmīgi skaidrs, ka šī problēma aktuāla visā Kurzemes reģionā.

Secinājumi gaužām neiepriecinoši. Liepājā, kā arī blakus esošajās apdzīvotās vietās (Cimdenieki, Grobiņa, Kapsēde, Bernāti, Nīca) kopumā sastapti 4 gājēji bez jebkādiem gaismu atstarojošiem elementiem, kā arī 7 gājēji ar nepietiekoši pamanāmiem gaismu atstarojošiem elementiem (atstarotājiem).

15 velosipēdu vadītāji (tai skaitā 3 bērni) diennakts tumšajā laikā pārvietojās ar velosipēdiem bez nepieciešamā velosipēda aprīkojuma (atstarotāji, lukturīši). Šāda "bilance" vien dažu stundu laikā...

Redzams, ka iedzīvotāji, ja arī izmanto gaismu atstarojošos elementus savā apģērbā, tad to dara nepietiekošā daudzumā vai tos izmanto nepiemēroti. Ir tikai mazie atstarotāji pie somas, apģērba priekšpusē, uzliekot mugursomu uzvilktai gaismu atstarojošai vestei, tā tiek nosegta.
 
Atstarojošos elementus nepietiekoši izmanto reizēs, kad pa neapgaismotiem ceļa posmiem jāpārvietojas salīdzinoši nelielu gabalu, piemēram, uz/no sabiedriskā transporta pieturvietām. Autovadītāj, izkāpjot no sava spēkrata, arī Tu kļūsti par gājēju! Tieši tāpēc automašīnas salonā atrodas gaismu atstarojoša veste.

Drošu un gaišu ceļu!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki