Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Prognozē lielākas Liepājas cietuma būvniecības izmaksas


atlikušas 250 zīmes


Prognozē lielākas Liepājas cietuma būvniecības izmaksas (3)

Otrdienā, 13. decembrī, 2016 | BIRKAS: cietums , Tieslietu ministrija , Alsungas 29 , būvniecība
Izdrukāt Ziņot

Valdība otrdien, 13.decembrī, paredzot lielākas izmaksas, nolēmusi veikt finansējuma pārdali saistībā ar jaunā Liepājas cietuma būvniecību, ziņo LETA.

Tieslietu ministrija (TM) prognozē, ka būvniecības procesa organizēšanai un būvniecībai būs nepieciešams ilgāks laiks, nekā iepriekš plānots, turklāt atbilstoši šā brīža situācijai būvniecības tirgū jaunā cietuma izmaksas būs lielākas. Analoga cietuma būvniecības pieredze Igaunijā liecinot, ka būvniecības reālās izmaksas ir iespējams noskaidrot tikai tad, kad jaunā cietuma būvniecības iepirkumā pretendenti iesniedz savus piedāvājumus.

Kā skaidro TM, plānojot naudas plūsmu, būvdarbu uzsākšanas brīdis prognozēts 2017.gada otrajā pusgadā, līdz ar to iepriekš plānotais finansējums nav atbilstošs provizoriskai naudas plūsmai un ir pārdalāms uz vēlāku laiku.

Ņemot vērā minēto, ministrija piedāvāja veikt finansējuma pārdali 2017. un 2018.gadā 2 545 085 eiro apmērā ik gadu – kopā 5 090 170 eiro – no TM budžeta apakšprogrammā "Ieslodzījuma vietu būvniecība" plānotā ilgtermiņa saistību pasākuma "Jauna cietuma būvniecība Liepājā" uz TM budžeta apakšprogrammu "Ieslodzījuma vietas", vienlaikus paredzot 2020.gadā par 5 090 170 eiro palielināt finansējumu ministrijas budžeta apakšprogrammai attiecībā uz Liepājas cietuma būvniecību.

Pirmdien, 12.decembrī Tiesu namu aģentūras valdes locekle Santa Sausiņa informēja, ka vēl līdz šī gada beigām ir plānots izsludināt iepirkuma konkursu par Liepājas jaunā cietuma būvniecību. Patlaban jau ir izveidota iepirkuma komisija, kur darbosies pārstāvji no TM, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, kā arī Latvijas Būvinženieru savienības eksperti, projekta autori un eksperti no advokātu biroja "Sorainen". Tāpat ir izstrādāts detalizēts iepirkuma konkurss, kas patlaban tiek saskaņots un vēl līdz šī gada beigām to paredzēts izsludināt.

Jaunā cietuma būvniecību cer sākt nākamā gada vasaras-rudens periodā, un tā maksimālais būvniecības laiks būšot trīs gadi. Cietuma būvniecībai paredzētās izmaksas ir vairāk nekā 74 miljoni eiro.

Liepājas cietums ir pirmā ieslodzījuma vieta, kuru Latvija būvēs pēc valsts neatkarības atgūšanas. Cietuma komplekss atradīsies Liepājā, Alsungas ielā 29. Projekts paredz 1200 ieslodzīto izvietošanu, īstenojot jauna līmeņa resocializācijas programmu ieslodzīto izglītošanai un integrēšanai sabiedrībā. Paredzēts, ka jaunajā cietuma kompleksā strādās vairāk nekā 400 darbinieku.

Sludinājums

nevar būt
19:26 | 13/12/16
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Mums taču visi projekti ir ar ietaupījumu, nevienam nepaliek parādā, jo visu uzrauga mēra modrā neieinteresētā acs. Tikai kā viņš nenovaktēja valsts tehnikuma ğenerāluzņēmēju??? Tik daudzi liepājnieku uzņēmumi palika ar garu degunu un spiesti bankrotēt. Cienījamais portāl! Lūdzu izpētiet

hm
10:21 | 14/12/16
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

NA rullē...

asais
21:23 | 14/12/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

tikai šinī muļķu zemē var izdomāt piejūras pilsētā, kas varētu būt atpūtas zona, būvēt valstī lielāko cietumu.
lai dzīvo plānprātība.
darba vietu tīkotāji - tās ir darba vietas, kuras jūs paši sev apmaksājiet no nodokļiem.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki