Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Pūt vējiņi!” rekonstrukcijas metu konkursā uzvar Andra Kokina projekts


atlikušas 250 zīmes


"Pūt vējiņi!” rekonstrukcijas metu konkursā uzvar Andra Kokina projekts (2)

Otrdienā, 16. augustā, 2011 | BIRKAS: Andris Kokins , Pūt vējiņi! , projekts
Izdrukāt Ziņot
Andris Kokins

Otrdien žūrija paziņoja metu konkursa „Koncertdārza „Pūt, vējiņi!” rekonstrukcija, Liepājā” rezultātus. Par konkursa uzvarētājiem kļuva piedāvājuma ar devīzi „Bura”; autore ir firma „KOKIN IDEA”.

Priekšlikuma izstrādātāji ir arhitekts Andris Kokins, arhitekte Aija Kokina, vizualizāciju veidoja Pēteris Kokins.
Andris Kokins žūrijai un citiem klātesošajiem īsumā pastāstīja par piedāvājuma ideju. Ieceres autori, veidojot metu ar devīzi „Bura”, paredzējuši saudzīgi izturēties pret esošās estrādes būvapjomu un elementiem, taču rosina arī veikt tādas pārmaiņas, kas veicina koncertdārza un estrādes iekļaušanos atpakaļ pilsētas un Jūrmalas parka vidē, paplašina estrādes un teritorijas funkcionalitāti, piemēram, iespējas koncertestrādes teritorijā rīkot ne tikai muzikālus pasākumus, bet arī teātra izrādes, sporta sacensības, izklaides pasākumus, pie tam visa gada garumā, arī ziemas sezonā. Meta autori piedāvā nojaukt ap estrādi esošās bruģakmens sienas un estrādi pārsegt ar vieglas konstrukcijas jumtu, kas atgādina kuģa buru un kas nepieciešamības gadījumā 24 stundās būtu noņemams vai arī uzstādāms. Jaunu nozīmi un funkcionalitāti ieceres autori saskatījuši pie estrādes augošajiem lielajiem kokiem un krūmiem – tie pēc rekonstrukcijas veidos atvērtu un zaļu gājēju eju uz jūru.
Pavisam konkursam bija iesniegti pieci piedāvājumi, žūrija vienu no tiem atzina kā konkursam neatbilstošu un nevērtēja. Otrā vieta tika piešķirta piedāvājumiem ar devīzi „PVN 27” un „PUHU TUUL”, trešā vieta – piedāvājumam ar devīzi „Dārzs”. Ar konkursa darbiem liepājniekiem būs iespējams iepazīties izstādē, kas notiks Liepājas Latviešu biedrības namā un kuras laikā katrs apmeklētājs varēs arī atstāt savu vērtējumu par redzēto. Par izstādes darba laiku informācija sekos.

Saskaņā ar konkursa Nolikumu žūrija metu autoriem piešķīra arī prēmijas – pirmās vietas ieguvējam Ls 2000, otrās vietas ieguvējiem katram – Ls 1500, trešās vietas ieguvējam – Ls 1000. Liepājas pašvaldības kapitālsabiedrība „Liepājas Latviešu biedrības nams” atklātu metu konkursu koncertdārza „Pūt vējiņi!” rekonstrukcijai izsludināja aprīlī. Konkursa materiālu iesniegšanas termiņš bija 30. jūnijs.
Iesniegtos darbus vērtēja 12 cilvēku žūrija, kuru vadīja Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks; žūrijā bija pašvaldība deputāti, Būvvaldes speciālisti, kā arī Arhitektu savienības deleģēti pārstāvji.
Konkursa mērķis bija, izmantojot arhitektu radošo sacensību, iegūt pilsētbūvnieciski, arhitektoniski un funkcionāli augstvērtīgu projekta priekšlikumu koncertdārza pārbūves iecerei.
Koncertdārzs „Pūt, vējiņi!” atrodas Liepājas vēsturiskā centra – Jūrmalas parka – teritorijā līdzās pludmalei. Tas projektēts 1961.gadā, bet būvniecība pabeigta 1964. gada vasarā. 80. gados rekonstruēta koncertdārza skatītāju zona. Patlaban „Pūt, vējiņi!” ir sliktā tehniskā stāvoklī.

UZZIŅAI
Žūrijas komisija nolēma piešķirt vienu 1. vietu, divas 2. vietas un vienu 3. vietu:
1. vieta piešķirta piedāvājumam ar devīzi „BURA”, 777 punkti, prēmija Ls 2000;
2. vieta piešķirta piedāvājumam ar devīzi „PVN27”, 554 punkti, prēmija Ls 1500;
2. vieta piešķirta piedāvājumam ar devīzi „PUHU TUUL”, 481 punkts, prēmija Ls 1500;
3. vieta piešķirta piedāvājumam ar devīzi „DĀRZS”, 422 punkti, prēmija Ls 1000.

Piedāvājumu autori:
1. „BURA” - SIA „KOKIN IDEA”, arhitekti Andris Kokins un Aija Kokina, vizualizācija Pēteris Kokins;
2. „PVN27” - SIA „EJA”, arhitekti Edgars Dzenis, Jevgenijs Bušins, Antons Gonda un Ivo Dzenis;
3. „PUHU TUUL” - SIA „MARK arhitekti”, arhitekti Jānis Sauka, Mārtiņš Ošāns un Aleksejs Birjukovs;
4. „DĀRZS” - SIA „ARHITEKTA G.VĪKSNAS BIROJS”, arhitekti Gundars Vīksna, Arnis Balčus, Renāte Vīksna, ainavu arhitekte Zane Viņķele.

Aigars Štāls, sabiedrisko attiecību speciālists


Sludinājums

uzraugs
21:18 | 18/08/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jāatzīst, ka tas nebija nekāds jaunums, jo visi jau zināja, kas uzvarēs :)

Paldies mājas lapas autoriem par drosmi Liepājā atbalstīt alternatīvo mediju!

Neticams!
22:40 | 18/08/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kokins? Tieshaam?!? Nevar buut!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki