Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Rosina konkursā piedāvāt Vecās ostmalas attīstības vīzijas


atlikušas 250 zīmes


Rosina konkursā piedāvāt Vecās ostmalas attīstības vīzijas (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 30. jūnijā, 2015 | BIRKAS: HMMD , Lauris Ozols , arhitektūra , pilsētvide , SIA Dessert , konkurss , vecā ostmala
Izdrukāt Ziņot
Bangkokas modes centrs. Uzvarētāja darbs. Himalaju kalnu namiņš. Uzvarētāja darbs. Himalaju kalnu namiņš. Uzvarētāja darbs. Himalaju kalnu namiņš. Uzvarētāja darbs. Tolerances paviljons Sarkanajā laukumā. Uzvarētāja darbs. Tolerances paviljons Sarkanajā laukumā. Uzvarētāja darbs. Tolerances paviljons Sarkanajā laukumā. Uzvarētāja darbs.

Kādreizējais Liepājas Biznesa inkubatora uzņēmums "HMMD" (iepriekš SIA "Dessert") izsludinājis arhitektūras vīziju konkursu – "Trīs tiltu ūdensmala" (Triple Bridge Waterfront).

Runa ir par Vecās ostmalas teritoriju starp bijušo veikalu "Māja" (Vecā ostmala 24) un atpūtas centru "Libava" (Vecā ostmala 29). Konkursa rīkotāji šo teritoriju (atpūtas promenāde) sadalījuši četrās atsevišķās zonās, atbilstoši to reģistrētajām adresēm – Vecā ostmala 25, 26, 27 un 28. Katrai no tām ir noteikts savs mērķis – restorāns vai kafejnīca, naktsklubs vai bārs, izstāžu vieta, tūristu izklaides atrakcijas.

Atpūtas promenāde, kas konkursa dalībniekiem šajā vietā jāparedz, savienos jau labiekārtoto Vecās ostmalas promenādes daļu aiz Tramvaja tilta ar topošo atpūtas parku Zirgu salā.

Kā pastāstīja "HMMD" projektu koordinators Lauris Ozols, reģistrēšanās konkursam tiks slēgta 30.jūlijā, un pirmās arhitektu komandas jau pieteikušās.

Ozols prognozēja, ka varētu būt ap simts dalībnieku, jo konkurss ir atvērts, un no dalībniekiem netiek prasīta arhitekta kvalifikācija. Piedalīties var gan individuāli, gan komandas (ar ne vairāk kā četriem dalībniekiem).

Ja iepriekš "HMMD" rīkoja konkursus arī sadarbībā ar pašvaldību, tad šajā reizē tā ir tikai "HMMD" iniciatīva.

"Doma ir piedāvāt pašvaldībai gatavus risinājumus kanālmalas labiekārtošanai, lai ir no kā izvēlēties. Ja vietējiem uzņēmējiem būs interese, tad arhitektu piedāvājums varētu būt kopā ar investīciju piedāvājumu."

Konkursa balvu fonds ir 5000 ASV dolāri, trīs pirmo vietu ieguvēji saņems naudas balvu (3500$, 1500$ un 500$), bet vēl seši – atzinību.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 31.augustā.

Vairāk par konkursu lasiet un skatieties šeit.

Pērn "HMMD" tēmas "Kūrorta atdzimšana" ietvaros bija izsludinājis starptautisku arhitektūras vīziju konkursu "Baltijas termālā baseina parks".

Konkursa mērķis bija rast idejas kūrorta rehabilitācijas centra izveidei pašvaldības teritorijā Pērkones ielā 32. Šis konkurss tika rīkots sadarbībā ar Liepājas domi. Savukārt gadu iepriekš tika sarīkots kūrorta atdzimšanai veltītais "iesildīšanās" konkurss "Vannu mājas atdzimšana".

Kā pastāstīja Lauris Ozols, starp kūrorta tēmai veltītajiem un pašreiz izsludināto "Trīs tiltu ūdensmalas" konkursu Liepājā "HMMD" rīkojis arhitektūras vīziju konkursus arī citur pasaulē – Krievijā, Nepālā, Marokā, Bangkokā. Par visveiksmīgāko Ozols uzskata sadarbībā ar Nepālas mārketinga attīstības fondu organizēto vienota stila kalnu mājiņu projektu ideju konkursu – pēc nesen šajā valstī notikušās zemestrīces, kad sagruva liels skaits mājokļu, konkursā uzvarējušie darbi tiks izmantoti reālai būvniecībai. Savukārt mediju lielu interesi raisījis vīziju konkurss Tolerances paviljonam Sarkanajā laukumā, Maskavā.
 

Triple Bridge Waterfront / architecture competition from HMMD Competitions on Vimeo.

Šobrīd notiek reģistrācija arī Kasablankas (Maroka) konkursam.

 

Casablanca Bombing Rooms / architecture competition from HMMD Competitions on Vimeo.


Sludinājums

Liepājnieks
07:54 | 30/06/15
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Indulis Kalns: " Viss ir vajadzīgs! Būtu muļķīgi domāt, ka pilsētai nav vajadzīgas dzīvības pazīmes! Protams, ka tās ir vajadzīgas! Bet vienkārši visi ir noguruši, visi kļūst aizvien neticīgāki pret to, kas tiek solīts. Tādēļ negribas un šobrīd nav pamata patosam par vīzijām un realitāti.

Dienvidu forti bija objekts, kur nevis ik pēc trīs gadiem, bet gan katru gadu brauca precinieki ar vīzijām. Es jau vairs pat neuztveru nopietni: atkal jau ierodas kāds ar Spānijas koncernā aizņemtu ideju par mākslīgiem viļņiem un sāk taisīt šovu, ka nu tik te kaut kas būs – milzīgs atpūtas centrs Dienvidu fortos.

xt
09:13 | 30/06/15
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Dome nezin, kur naudu kādos vēl projektos izgrūst. Zirgu ielai arī bija projektu projekti, bet nekas netika realizēts izņemot beidzamo - autostāvvieta. Tā ka projektē cik gribi, gan jau izdomās - vajag autostāvvietas ostmalā un gan jau ka tur tās būs. Vai arī sastādīs kokus, krūmus un priecājaties, lai ir kur sunīšiem un kaķiem skraidāt. Un ja iestādīs kokus tad tos vairs nozāģēt nedrīkstēs nekad. Tā ka tur nebūs nekas. Varbūt koki un zāle.

Liepājnieks
10:19 | 30/06/15
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Pašvaldībai jau tiešām neko nevajag!

Sarkanais
12:22 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Man patik tas Krievijas konkurs :))

estēts
12:39 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Vecvagaram un Vīksnam noteikti jāpiesakās šajā prestīžajā konkursā.

Hm
14:56 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Un Šnipke žūrijas priekšsēdētāja.

nu
14:44 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

vini jau negribes piedalities jo dzivo zvaigznu slimiba

tiem
15:29 | 30/06/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

tiem, kuri nomokās ar idejām, ir priekšlikums: vispirms sakārtot kanālmalu no Promenādes hoteļa lidz tramvaja tiltam. Tā cūcība ir vienkārši riebīga. Tīrīts nav no pavasara, viss ar zāli aizaudzis, asfalts izdrupis.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki