Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Rožu laukuma laistīšanā no šodienas izmantos hidrantus


atlikušas 250 zīmes


Rožu laukuma laistīšanā no šodienas izmantos hidrantus (5)

Trešdienā, 30. jūlijā, 2014 | BIRKAS: Komunālā pārvalde , Rožu laukums , labiekārtošana , apzaļumošana , Kurzemes skvērs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Aigars Štāls

Sakarā ar karsto un sauso laiku no šodienas Rožu laukumā zālienu un puķu stādījumu laistīšanai tiks izmantoti hidranti, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Hidranti izbūvēti, veicot šās pilsētas centra vietas rekontrukciju. Uzņēmums "Liepājas ūdens" nodrošinās ūdens padevi un patēriņa kontroli, savukārt izdevumus segs "Komunālā pārvalde" no zaļo stādījumu kopšanai paredzētā budžeta.

"Līdz šim Rožu laukumā zaļās zonas laistīšanai izmantota autocisternu ar ūdeni, taču tehnika mums nepieciešama citur. Jau vairākus rītus laistām zālienu Kurzemes skvērā, tagad varēsim uzsākt arī zālienu laistīšanu Čakstes laukumā," skaidro pilsētas dārzniece Ruta Jaunzeme.

Pēc ilga sausuma perioda lietus Liepājā atkal nedaudz uzlijis šodien, 30.jūlijā. Tikmēr daudzviet gandrīz izdeguši zālieni – tie vairs nav zaļi, bet dzeltenīgi vai brūni. Taču, lai arī skats ir nepievilcīgs, šāda situācija gadās katru vasaru un ir pārejoša, uzskata dārzniece.

"Zālieni līdz ar pirmajām lietus lāsēm atkopsies, jo sakņu sistēma sagalbājas. Taču, ja sausuma dēļ bojā ies jaunie kociņi vai ziedu stādījumi, to atjaunošanai būs nepieciešami daudz vairāk līdzekļu," piebilst R. Jaunzeme.

Tāpēc šobrīd prioritāte kopšanā un laistīšanā ir jauno koku stādījumi, kā arī puķu dobes, grozi, piramīdas un vides objekti – puķu taurenis, gliemezis un bruņurupucis.

Šajā karstajā laikā Brīvības, Zirņu, Apšu, Klaipēdas, M. Ķempes, Ventas, Tukuma, Ģenerāļa Baloža un citās ielās, kur Eiropas līdzfinsēto projektu ietvaros ir sastādīti jauni koki, tos laista uzņēmums SIA "Tranzīts L", izmantojot autocisternu ar ūdeni.

Kopumā šajās ielās aug 1860 jauni koki; katra stāda aplaistīšanai vajadzīgas vismaz 10 līdz 15 minūtes, tas nozīmē, ka darbs ir laikietilpīgs. Lai apliešana ritētu veicīgāk, SIA "Tranzīts L" šīs nedēļas sākumā ir nolīdzis papildu tehniku – jaudīgāku un ietilpīgāku autocisternu.

R. Jaunzeme uzsver, ka puķu dobes, piramīdas, puķu grozi uz apgaismojuma stabiem un vides objekti tiek laistīti regulāri, ņemot vērā augsnes mitruma pakāpi, kuru pārbauda dārznieks. Šo darbu bez SIA "Tranzīts L" veic arī firma "Pīlādži Juniors" un SIA "Sedumi".

Laistīšanas izmaksas ir paredzētas kārtējā gada zaļo stādījumu kopšanas budžetā. 2014. gadā koku, puķu, zālienu kopšanai, tai skaitā arī laistīšanai, ir plānoti kopumā 363 211 EUR.

Zāliena laistīšanas izmaksas (viens kvadrātmetrs) – 0,0112 EUR (ar nodokļiem un virsizdevumiem); puķu dobju un zaļo veidojumu laistīšanas izmaksas (viens kvadrātmetrs) – 0,043 EUR (ar PVN); jauno kociņu kopšanas /apliešanas izmaksas (viens gab.) – 1,80 EUR (ar PVN);

UZZIŅAI
Laistāmo jauno koku stādījumu apjomi (2014. gada vasara):
– Brīvības ielā – 1100 koki;
– Zirņu/Parka ielā – 457 koki;
– Apšu – 47 koki;
– Ģenerāļa Baloža ielā – 152 koki;
– M. Ķempes/Ventas/Tukuma – 95 koki


Sludinājums

Nu tad beidzot
13:10 | 30/07/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Nu tad beidzot komunālā pārvalde nākusi pie prāta!

Super!
13:11 | 30/07/14
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Pamanīja gan, ka viss ir izkaltis un saprata, ka vismaz centrs un Rožu laukums ir jāaplaista.

Zigurds
13:17 | 30/07/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tik operatīvi, varbūt viņiem vajadzētu strādāt policijā?

rumpelrukis
14:01 | 30/07/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

cakstes laukuma ir struklaka ,kapec to neizmantot laistisanai...

paurupe
12:29 | 31/07/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pirmskara bildēs arī laista ar hidrantiem

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki