Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sabiedrisko transportu kontrolēs ar globālo pozicionēšanas sistēmu


atlikušas 250 zīmes


Sabiedrisko transportu kontrolēs ar globālo pozicionēšanas sistēmu (2)

Ceturtdienā, 06. oktobrī, 2011 | BIRKAS: sabiedriskais transports , Liepājas autobusu parks
Izdrukāt Ziņot

Liepājas sabiedriskajā transportā – autobusos un tramvajos – uzstādīs globālo pozicionēšanas sistēmu (GPS), lai kontrolētu reisu izpildi un kustības grafiku ievērošanu.

To aģentūrai BNS pastāstīja Liepājas pašvaldības aģentūras "Liepājas Sabiedriskais transports" direktors Gints Lūsis.Līdz 1. janvārim ar GPS paredzēts aprīkot aptuveni 60 transporta līdzekļu. Viņš paskaidroja, ka no 1. janvāra pašvaldība pārvadātājiem maksās par katru nobraukto kilometru, tāpēc ar GPS varēs kontrolēt reālo nobraukumu. Tāpat būs iespējams uzraudzīt kustību grafiku, jo līgumā ar pasažieru pārvadātājiem paredzētas sodu sankcijas, piemēram, ja transports no pieturas aizbrauc ātrāk vai arī pienākšana kavējas ilgāk par trim minūtēm, ja tas nav saistīts ar objektīviem apstākļiem. "GPS ir lētākais veids, kā kontrolēt pasažieru pārvadājumus," norādīja Lūsis.

Paredzēts, ka nākotnē, izmantojot GPS, Liepājā sabiedriskā transporta kustībai pasažieri varēs sekot līdzi tiešsaistē internetā, kā arī pieturvietas iecerēts aprīkot ar elektroniskiem tablo, kur varēs redzēt, pēc cik ilga laika autobuss vai tramvajs pienāks, informēja aģentūras " Liepājas Sabiedriskais transports" direktors.

Liepājas pašvaldība ceturtdien izsludinājusi iepirkumu konkursu par GPS transporta kontroles iekārtu piegādi un uzstādīšanu.

Pretendentiem piedāvājumi jāiesniedz līdz 19. oktobrim.

Liepājā pasažieru pārvadājumus ar tramvajiem organizē pašvaldības uzņēmums "Liepājas tramvajs", savukārt autobusu maršrutus apkalpo uzņēmums "Liepājas autobusu parks".

Patlaban vēl nav zināms, kurš uzņēmums autobusu maršrutus pilsētā apkalpos nākamgad, jo Iepirkumu uzraudzības birojs, izskatot igauņu kompānijas "Sebe" sūdzību par Liepājas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas konkursa nolikumā minētajiem termiņiem, nolēmis aizliegt Liepājas domei pasludināt šā konkursa uzvarētāju un slēgt iepirkuma līgumu. Līdz ar to pašvaldībai ir jāizsludina jauns konkurss, bet līdz tam dome, visticamāk, ar pārvadātāju slēgs pagaidu līgumu uz laiku.


Sludinājums

ābols
01:36 | 07/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

ja tā varētu kontrolet korupciju, tad atēlā redzamā pesona atrastos citā-attiecīgā vietā.

PLUME
12:11 | 22/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

KAMERT ZALA NEREDZ ,KAD GATAVA UZREIZ IEVERO

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki