Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Saņem atļauju apzāģēt, bet tā vietā – sakropļo


atlikušas 250 zīmes


Saņem atļauju apzāģēt, bet tā vietā – sakropļo (7)

Trešdienā, 18. aprīlī, 2012 | BIRKAS: Dome , Apstādījumu uzraudzības komisija , Ugāles 4 , Vaironds Bitenieks , arborisms
Izdrukāt Ziņot
Nostabotie vītoli Ugāles ielā 4.
Nostabotie vītoli Ugāles ielā 4.
Nostabotie vītoli Ugāles ielā 4. Barbariski apzāģētie koki Ugāles ielā. Vītoli pirms apzāģēšanas.

Ugāles ielas daudzdzīvokļu māju iemītnieki sašutuši par barbarisko izrīkošanos ar pagalmā augošajiem kokiem, kas līdz šim priecēja acis.

Ne tikai priecēja ar savu zaļumu, bet bija arī vienīgais aizsegs, kas pasargāja no pretējās mājas iemītnieku acīm, jo koki auga ielas vidū, starp divām māju rindām, portālam pastāstīja viena no Ugāles ielas namu iemītniecēm.

Tagad koki izskatās izkropļoti, un, protams, vairs nesniegs ne ēnu, ne attīrīs gaisu, ne arī priecēs acis, jo nupat barbariski apzāģēti.

Kā noskaidrojuši mājas iedzīvotāji, 21. novembrī domes Apstādījumu uzraudzības komisija lēma par šo četru vītolu Ugāles ielā 4 likteni. Izraksts no sēdes protokola apliecina, ka komisija saņēmusi pārvaldnieka Alda Vītola iesniegumu ar lūgumu izsniegt atļauju vītolu nozāģēšanai. Koku likvidācijas nepieciešamība pamatota ar to, ka izstrādāts teritorijas labiekārtojuma projekts, lai ierīkotu autostāvvietas.

Būvvaldes prasība bijusi šos kokus saglabāt. Arborists un komisijas loceklis Vaironds Bitenieks sēdē izteicies: „Ņemot vērā, ka vītoli ir izauguši ļoti lieli, to zari ir trausli un koki aug blakus brauktuvei un auto stāvvietai, nepieciešams tos īsināt. Ieteicams likvidēt vītolu ar bojāto stumbru, bet pārējiem vītoliem sakopjami un atslogojami vainagi.”

Komisija uzdevusi pārvaldniekam Aldim Vītolam organizēt bojātā vītola nozāģēšanu un ieteikusi pieaicināt profesionālu kokkopi – arboristu.

Atļauju koku apzāģēšanai komisija izsniegusi IK „Zēģelnieks”.

Pilsētas saistošajos noteikumos attiecībā uz koku ciršanu ir prasība, ka zāģēt var profesionāls kokkopis (arborists), bet Latvijā tādu nav daudz. Turklāt šis pakalpojums nav no lētajiem, atzīst domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Tomēr Ugāles ielas iedzīvotāja, kas par šo gadījumu informēja portālu, uzskata – tie, kas gatavojas ierīkot autostāvvietas, būtu varējuši arī samest pa latam arborista konsultācijai.

„Konkrētās atļaujas saņēmējs, acīmredzot, izvēlējies rīkoties tā, lai viņam būtu mazāk problēmu – vainagu apzāģēšanas veikta ļoti neprofesionāli, pat kaitējot kokiem. Tāpēc domes Vides un veselības daļas speciāliste Alda Damberga pašvaldības policijai sagatavojusi un nosūtījusi iesniegumu par pārkāpumiem koku zāģēšanā, ko pieļāvis atļaujas saņēmējs – IK „Zēģelnieks”,” atbildē iedzīvotājai raksta Štāls.

Štāls arī atzīst: „Šādi kokus nostabo diezgan regulāri, sevišķi gadījumos, kad sākotnēji iesniegumā bijusi prasība kokus nozāģēt pavisam. Ja Apstādījumu uzraudzības komisija neatļauj kokus nozāģēt, tad iesnieguma autori tik un tā cenšas darīt visu, lai kokus tomēr piebeigtu.”

Diemžēl policistu katrā reizē nav iespējams pielikt klāt.


Sludinājums

Greenpeace
07:30 | 18/04/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Cinisms! Pirmo reizi ko tādu redzu!

arī lasītājs
09:00 | 18/04/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Nu vītoli ir jāapzāģē un jākopj, bet šeit jau rīkojušies kaut kādi vandāļi. Interesanti, ja tādam zāģētājam vietā, lai pārdurtu furunkuli, noplēstu 10 kvadrātcentrimetrus ādas, kā viņš justos?

Diemžēl
09:09 | 18/04/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

cilvēki nedomā ar galvu...

zels
10:50 | 18/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

vai tad tie neatzels?

icy
11:12 | 18/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu ko tad citu no Vītola "kunga" varēja gaidīt..ar smadzeņu darbību "izsaimniekotājs" nekad nav īpaši izcēlies..

s..
19:57 | 18/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

vītols nav papele, koks smuks. ja vēl arī sakopts, tad pavisam skaisti. Bet tas, kas bildē ir koka spīdzināšana.

acīte
17:00 | 19/04/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tos kokus sen jau vajadzēja nozāģēt, jo lielā vētrā var uzgāzties uz automašīnām. Dažus metrus uz priekšu ir vēl viens liels koks, kurš vajadzētu nozāģēt. Un ir apnicis skatīties, ka iedzīvotāji ved savus suņus zem kokiem un pie mājas "dirsināt"! Suņu saimnieki neko nesavāc! Jādomā par šo dzīvnieku likvidāciju un viņu saimnieku bargu sodīšanu- visa sēta tiek piemēslota Ugāles ielā 1/3 un 2/4!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki