Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

SEZ uzņēmumiem Karostā iznomātās ēkas iet bojā


atlikušas 250 zīmes


SEZ uzņēmumiem Karostā iznomātās ēkas iet bojā (13) Posts Zemgales ielā, Karostā

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 07. oktobrī, 2015 | BIRKAS: Karosta , SEZ , Zemgales 4 , Zemgales 8/12 , vēsture , arhitektūra , piemineklis , Zemgales 15 , video
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Liepājas Zaļā centra vadītāja Inese Eistere pievērsa portāla uzmanību bēdīgajam stāvoklim, kādā atrodas vēsturiskā apbūve Zemgales ielā, Karostā.

Ja pati Zemgales iela, pateicoties nesenajai rekonstrukcijai, šobrīd izskatās labi, tad to pašu nepavisam nevar teikt par teritoriju starp Zemgales ielu un Karostas kanālu, kas ir Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdījumā. Virkne vēsturiskās apbūves ēku, kas kopā ar zemi nodotas nomā dažādiem SEZ uzņēmumiem, ir uz sabrukuma robežas.

SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš, vaicāts, kas notiks, piemēram, ar būvēm Zemgales ielā 8/12, atbildēja, ka tas atkarīgs no nomnieka un, iespējams, tās tiks nojauktas.

Atbildot uz portāla jautājumu par ēku īpašniekiem, Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe informēja, ka ēkas Zemgales ielā 8/12 pieder Satiksmes ministrijai, bet Zemgales ielā 4 daļa ir Satiksmes ministrijas īpašums, daļa pieder SIA "CEMEX".

"No 2003. gada līdz 2013. gadam ēkas kopā ar pieguļošo teritoriju bija iznomātas SIA "Liepaja Oil terminal" lejamkravu termināla būvprojekta izstrādei, bet, manoties tirgus situācijai un biznesa interesēm, projekts netika īstenots."

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde 21.septembrī nolēma slēgt nomas tiesību rezervēšanas līgumu uz vienu gadu ar Igaunijas uzņēmumu "Mangelbert OU" par nekustamo īpašumu Zemgales ielā 8/12. Šajā laikā uzņēmumam jāizstrādā būvprojekta pamatversija.

"Nekustamajā īpašumā Zemgales ielā 8/12 plānots izveidot terminālu – ražošanas kompleksu, beramo kravu pārkraušanai. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes rīcībā nav uzņēmuma attīstībai paredzētās teritorijas izmantošanas plāna un nav zināms, kā ēkas tiks integrētas būvprojektā, to varēs pateikt pēc būvprojekta izstrādes."

Liepājas SEZ pārvalde nesniedz nekādu informāciju, vai tā nomniekiem izvirza kaut kādas prasības attiecībā uz vēsturiskās apbūves saglabāšanu. Taču, spriežot pēc tā, ka ēkas burtiski ieaugušas "mežā", Karostas vēsturiskās apbūves liktenis tai acīmredzot ir vienaldzīgs, jo tas nerūp arī SEZ valdei ar Uldi Sesku priekšgalā.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka šo koku aizsegā vēsturiskās sarkano ķieģeļu ēkas tiekot paklusām noārdītas, pašvaldības policija portālam gan to neapstiprināja – tai neesot neviena administratīvā protokola šajā pilsētas daļā par ēku demolēšanu.

Ielas pretējā pusē, Zemgales 15, kur atrodas tikpat bēdīgā stāvoklī esošās Karostas manēžas drupas, vismaz apkārtne ir sakopta un daļai blakus esošo ēku tukšās logu ailes aizmūrētas. Taču, kā portāls uzzināja Būvvaldē, pacietīgā gaidīšana, kad potenciālais investors "Agrarspeed Scan - Baltic", kurš pat bija izstrādājis tehnisko projektu manēžas rekonstrukcijai, lai to pārbūvētu par noliktavu un loģistikas bāzi, sāks īstenot savu projektu, diemžēl nav vainagojusies panākumiem – līgums ir lauzts.Tikām uz manēžas mūriem jau ilgu laiku aug un zaļo krietni paaugušās priedītes un bērziņi, ar savām saknēm drupinot unikālo celtni, taču arī tas nevienu neuztrauc.

Liepājas unikālie vaibsti strauji izdziest, un ir pamatotas šaubas, vai viens "Lielais dzintars" spēs aizstāt zūdošo bagāto kultūrvēsturisko mantojumu.

Uzziņa
Manēža celta 1903.–1904.gadā. Ēkai bijis viegls, kniedētu metāla konstrukciju un skārda ieseguma jumts. Lai milzīgo telpu izgaismotu, projektēti arkveida logi un jumta pārsegumā iemontētas stikla kārniņu joslas. Līdz I Pasaules karam manēžā svētdienās notikuši kavalērijas zirgu paraugdemonstrējumi un jātnieku veiklības sacensības. Darba dienās telpa izmantota matrožu fizkultūras – ģimnastikas – nodarbībām. Manēžā, kur varēja ietilpt vairāk kā 4000 cilvēku, tika rīkotas arī oficiālas pieņemšanas un goda maltītes garnizona matrožiem.

(No karosta.lv)Attēli:

Sludinājums

Bezceris
08:04 | 07/10/15
ZIŅOT
(-0)
(18)
+

Traģiski. Trūkst vārdu. Mērķtiecīgs genocīds pret vēsturiskām ēkām. Fenomenāli stulba pilsētas vadība un elektorāts.

Politiskā atbildība?
08:25 | 07/10/15
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Vistīrākā SEZ nolaidība! Atbildība jāuzņemas. Seskam, Krieviņam un SEZ arhitektei Ansulei. Tik daudz kā krūmus izzāģēt, logus aizmūrīt jau varēja, bet nē.. viegli uzgrūst vainu nomniekam, kurš, redz, esot tās ēkas tā nolaidis. Apzināti tas viss!

???
11:06 | 07/10/15
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Kas tads SEZ vispār ir un kam vajadzīgs?

arhitektei
11:06 | 07/10/15
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Ansonei

ggg
13:08 | 07/10/15
ZIŅOT
(-11)
(2)
+

sen vajadzeeja visas imperijas paliekas nojaukt,,,,lai aciis negriezz

jurijs jegorovs
13:15 | 07/10/15
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

par ko un kadiem nopelniem apbalvo sakoptakos ostas uznemumus ,ja nevar sakartot cara laika celtnes ,kauns ibio...

CG
21:20 | 07/10/15
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Kauna nav, nevienu māju Zemgales rajonā vairs nedrīkst nojaukt, nevienu! Jāiet taisīt tur badastreiks, vai kā? Zemgales ielu jau no bērnības atceros kā mītiski burvīgu vietu, un tagad visu tur noko..khm..sakopj.

Vainīgie
22:12 | 07/10/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Galvenais iedvesmotājs gadu gaitā ir bijis Pīlēns. Bet arī mazie cilvīši, pirmkārt Seskis, tad Krieviņš, Iesalnieks par konkrēto māju, tad Lapiņš. Visus jau neuzskaitīt, bet idejiskie demolatori arī tagad vēl sēž pie galdiem bajāru pozās un Liepājai par lielu nelaimi.

tomāts
09:53 | 08/10/15
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

būtu laicīgi atdotas vai pārdotas cilvēkiem kas gribēja tur ko izveidot būtu saglabājušas vai pat atjaunotas, vel daudz skaistākas ēkas iet bojā cēsu rotas ielā, un apkārtnē, arī tur bija savulaik investori kas gribēja ēkā būvēt spa centru bet dome no sākuma neļāva pirkt tikai nomāt īpašumu, beigās kad tiesa piespieda domi ka nomniekam ir tiesības arī nopirkt ēku uzskrūvēja neadekvātu cenu un ar krīzes iestāšanos investors no plāniem atteicās. Katrosta vismazāk ir ieguvusi no tā ka šie īpašumi ir SEZ pārvaldībā. To var skaidri redzēt pēc atjaunotās ēkas neatkarības rotas ielā kas notiek ja ēkai ir kārtīgs saimnieks nevis tik neieintresēts kā SEZS

@
13:23 | 08/10/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Šinī sakarā atceros Kultūras centra K@2 radoši, ar perspektīvu domāšanu iekārtoto māju un to, kā šie cilvēki centās ar izdomu un caur kultūras attīstību glābt vairākas ēkas, organizējot kultūras projektus, atceros atraktīvo viesnīcu, kur brauca cilvēki no Eiropas, radošās darbnīcas, mediatēku, izstādesu.t.t.. Nekas no tā, izrādās nebija vajadzīgs...

cemex
15:11 | 08/10/15
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Rakstot informāciju būtu labi, ja tiktu atspoguļota precīza informācija. Par ,,Cemex" var teikt ,ka viņu īpašumā esošās būves visas ir saistītas ar cementa ražošanu un uzglabāšanu, pārkraušanu un nekādi nav saistītas ar vēsturiskajām ēkām. ,,Cemex" teritorija ir sakopta un ir uzskatāma par paraugu citiem teritoriju apsaimniekotājiem. Nav korekti no autores puses publicēt uzņēmuma bildes un pašu uzņēmumu tieši šī raksta kontekstā.
Tāpat, nav saprotams - vai aizlieguma zīmes, kurās skaidri norādīts ,ka ieeja teritorijā aizliegta neattiecas uz visiem?:)

PR2
18:33 | 08/10/15
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Kas tas par baisu sižetu? Rāda vienu vecu ēku, un fonā vienas tantiņas gaušanās. Ko mums tagad darīt, atjaunot kazarmas? Kurš iznomā, tas atbild par aizlaisto īpašumu. Ja kaimiņam aizaudzis pagalms, neteiksim taču, ka vainīga valdība, vien paša neizdarība..

AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC
07:07 | 11/10/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Uzmanību !!

Tas ir Aso ietaupījums un aizdevumu kreditēšanas uzņēmums. ja jums ir nepieciešams kredīts, lai personīgo biznesu, vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu visu savu rēķinu, lūdzu sazinieties ar mūsu mūsu šeit e-pastu: lai iegūtu vairāk informācijas. Jūsu informācijai, mūsu uzņēmums izsniedz aizdevumu 5% procentu likmi, ja Jums ir interese laipni nokļūt atpakaļ pie mums nekavējoties, lai saņemtu darīts ar savu kredīta pārvedums apstiprinājuma dokuments ok.

Sazināties e-pasts: (finance_institute2015@outlook.com)

Nevilcinieties piemērot.

AIZDEVUMA AIZDEVUMU PLC

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki