Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Siena tirgus vārds būs vismaz pieturas nosaukumā


atlikušas 250 zīmes


Siena tirgus vārds būs vismaz pieturas nosaukumā (12)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 08. maijā, 2019 | BIRKAS: Siena tirgus , LST , Uldis Zupa , sabiedriskais transports , vēsture , Ilze Vainovska , Kuršu iela
Izdrukāt Ziņot
Siena tirgus tagad...
Siena tirgus tagad...
FOTO: irliepaja.lv
Siena tirgus tagad... ...un senāk. ...un senāk. ...un vēl senāk.

Ar 1.jūniju, kad Liepājas sabiedriskais transports pāries uz vasaras kustības sarakstu, tajā parādīsies jauns pieturas nosaukums – "Siena tirgus".

Un ne tikai kustības sarakstā, arī dabā pēc 1.jūnija būs redzama pieturas zīme ar šādu uzrakstu, apstiprina Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras vadītājs Uldis Zupa.  

"Sarunāt", ka ir jāatjauno senais nosaukums laukumam, kurš vieniem maršrutiem kalpo kā galapunkts, bet citiem – kā pietura, izdevies zīmola "'Noķerts Liepājā" radītājai un biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas vadītājai Ilzei Vainovskai.

"Ja ļoti grib, tad var," smejas Ilze, vaicāta, kā viņa to panākusi. Tiesa, tas, ka Siena tirgus vārds būs ierakstīts pilsētas transporta shēmā, kustības sarakstos, ka laukumā būs pieturas zīme ar uzrakstu "Siena tirgus" un cilvēkiem netiks jaukta galva ar vairākām pieturām, kas saucas

"Kuršu iela", nenozīmē, ka Siena tirgus tiks ierakstīts arī Liepājas ielu un laukumu sarakstā. Tas ir darbiņš, kas vēl priekšā un par ko jālemj deputātiem, piemēram, Pilsētas attīstības komitejā, nevis sabiedriskā transporta aģentūrai.

Ilze domā, ka arī ar satiksmes organizāciju Siena tirgū nav īsti labi.

"Visa pilsēta pārņemta luksoforiem, bet te, kur tiešām noderētu, – neviena! Kaut kādas mistiskas saliņas..."

Ilze ar smaidu sejā saka: viņa gan pieļauj, ka ir tāds Plāns, kas gudrākām galvām pašvaldībā zināms, un kādu dienu "visa pilsēta saslēgsies zelta lokā, un es sapratīšu..."

Pirmā saskare ar sabiedriskā transporta aģentūru Ilzei bijusi vēl labu laiku pirms viņa aizdomājusies par Siena tirgu. Vispirms viņa pamanījusi, ka pa pilsētu braukā sabiedriskā transporta mikroautobusi, kuri dezinformē liepājniekus un pilsētas viesus ar galapunkta norādi "Gaisa tilts", lai gan patiesībā kursē līdz Karostas Kalpaka tiltam.

"Aizgāju uz sabiedriskā transporta aģentūru, un tur bija ļoti atsaucīgi cilvēki. Tas mani tā iedvesmoja, ka sapratu: ja tev iekšā ir, tad vajag teikt uz āru..."

Savukārt doma par Siena tirgu uzradusies pēc tam, kad sarunājusi randiņu ar klientu – Siena tirgū pie Jurecka veikala. Gaidījusi, bet klients pa to laiku aizbraucis uz Laumas rajonu, jo domājis, ka runa ir par Zemnieku tirdziņu, jo arī tam blakus ir autolietu veikals.

"Tas bija jauns cilvēks, kam Liepājas vecie nosaukumi pačabējuši. Man atkal tas ir pilnīgi organiski, kā ieelpot. Gāju atkal uz sabiedriskā transporta aģentūru, rakstīju iesniegumu."

Ilzes priekšlikums aģentūrai paticis, arī tā iemesla dēļ, ka Google Maps ir četras pieturas ar nosaukumu "Kuršu iela", un trim maršrutiem šī pietura ir galapunkts. Kā lai cilvēks zina, kura ir īstā?

"Tā viss loģiski saslēdzās kopā," priecājas Ilze.

Sludinājums

Kamenes iela
07:42 | 08/05/19
ZIŅOT
(-9)
(8)
+

Nopietni? Patiešām nav par ko citu rakstīt, kā par vienas pieturvietas nosaukuma maiņu jāraksta ziņa? Citas aktualitātes nav?

Mankurtam
10:19 | 08/05/19
ZIŅOT
(-1)
(12)
+

Kam pieturvietas nosaukuma maiņa, kam Liepājas vēsture, kas šajā gadījumā uz mirkli apturēta no aizmiršanas

Dace
09:38 | 08/05/19
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Pilnīgi pareizi. Tā jau arī visi sauc šo vietu!

smiekls
10:30 | 08/05/19
ZIŅOT
(-9)
(4)
+

Kāds sakars kaut kādai Vainovskai ar visu šo? Tagad ikviens subjekts varēs noteikt kā vēlas, lai kādu pieturu nosauc? Cilvēkam ,kuram ir jāstrādā nav laika ecēties par šādiem stulbumiem.

smieklam
13:23 | 08/05/19
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Ja kāds ir stulbs, tad tu noteikti

Jete
10:52 | 08/05/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Ak,cilveki cik jùs negatìvi! Vai tas negatìvisms jums palìdz priecàties par dzìvi?

Gribētos
11:29 | 08/05/19
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

un kādu dienu "visa pilsēta saslēgsies zelta lokā, un es sapratīšu..."

Vai tad ir?
16:10 | 08/05/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Karostas tilts?

irr irr
17:33 | 08/05/19
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Vainovskai ir! Ne tikai tilts bet arī putni.

zvizģec
20:06 | 08/05/19
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Kāds sakars Siena tirgusm ar patreizējo ,reālo situāciju? Kur šī nemiera cēlāja redz tirgu? Tas ir KURŠU LAUKUMS / IELA! Un kadus vēl luksoforus vajag Kuršu laukumā? Galīgi prātiņš izkūkots?

Ai ai
21:08 | 08/05/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kuršu laukums ir pavisam citā vietā, cienītais!

Opis VA
21:01 | 08/05/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Nevis zvizģec bet --zģec. Tas jau no Ulmaņa laikiem saucies -- Siena tirgus. Vai atceries tos laikus kad uz Jūrmalas ielas stūra bija veikals Centība un pretī bija aptieka un pretējā pusē blakus apbedīšanas kantorim taisīja zārkus? Laikam jau nē.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki