Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Simtlatniekus vaino gan gulbju bendēšanā, gan nolaidīgā darbā


atlikušas 250 zīmes


Simtlatniekus vaino gan gulbju bendēšanā, gan nolaidīgā darbā (15)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 16. oktobrī, 2012 | BIRKAS: putni , Nodarbinātības projekti , Zigmunds Cīrulis , Dace Liepniece , Baata , pašvaldības policija , dzīvnieku aizsardzība
Izdrukāt Ziņot

Vairāki Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotāji sūdzas par viņuprāt nolaidīgo teritorijas sakopšanu ap dīķiem un tur strādniekus aizdomās par putnu bendēšanu.

Piektdien portālam zvanīja Solveiga Veide, kas dzīvo daudzdzīvokļu namā blakus vienam no dīķiem pie tirdzniecības centra „Baata”. Sieviete bija līdz sirds dziļumiem sašutusi par to, kā iepriekšējās dienas strādājuši sabiedriskajos pagaidu darbos nodarbinātie – tā sauktie „simtlatnieki”: „Neredz neviena zinoša cilvēka, kas strādniekus kontrolētu vai norādītu, kas darāms. Bija skaists irbenāju krūms, to nozāģēja, niedres nopļāva un atstāja ūdenī, lai pūst. Tiem gružiem, kas te jau bija, tagad nākuši klāt arī „simtlatnieku” atstātie, neviens tos nevāc. Izskatās vēl šausmīgāk, nekā bija iepriekš!”

Bet te kāda cita liepājnieka portālam atsūtītā e-pasta vēstule, kurā uzdota virkne jautājumu pašvaldības Vides un veselības daļai:

„Kāpēc, kad biju Liepājas domē, Vides nodaļā, runājot toreiz par beigtām pīlēm, viņi atbildēja, ka tas neattiecas uz viņiem un teica zvanīt pašvaldības policijai, bet vakar zvanot pašvaldības policijai un runājot par gulbjiem, man atbildēja, ka tas neattiecas uz viņiem un nosūtīja tālāk zvanīt Valsts policijai?

Kā Liepniecei vispār var ienākt prātā sūtīt strādnieku komandu pie „Baatas” dīķiem masveidīgi un vienlaicīgi ar vairākiem trimeriem un motorzāģiem pļaut niedres un zāģēt krūmus, terorizēt gulbjus kamēr mazuļi mācās lidot? Un kas tur īsti notika? Jo pēc tam sākās visas problēmas.

Ir jau zināms, ka gulbji nav kā pīles, kas vienkārši lido prom, viņi paliek un aizsargā savus mazuļus līdz galam. Vai šie strādnieki ir saistīti ar kādām provokācijām? Jautāju tāpēc, ka visu vasaru līdz tam laikam [kad parādījās strādnieki] viss bija normāli, un pēc šo strādnieku darba tika novērots, ka vienam gulbim lauzts kakls, citam ievainots spārns un vēl viens klibo, bet pārējie pazuduši.

Nav skaidrs, vai beigtos gulbjus savākusi pašvaldības organizācija vai kāds cits? Cik to ir un kur viņi palikuši?

Vai Vides nodaļa ir atbildīga par šādu gadījumu, un, ja ne, tad kurš?

Vai Liepniece vēl joprojām nav bijusi pie „Baatas” dīķiem novērtēt situāciju?

Vai Liepniece pēc mirušā gulbja analīžu saņemšanas ir rakstījusi policijai par to, ka jāpievērš vairāk uzmanības vietai?

Skaidrs ir viens, ka pašvaldības policiju neinteresē izpētīt iespējamo vardarbību pret gulbjiem. Vai Vides nodaļa tagad rūpēsies par šiem bezvecāku mazuļiem un kas notiks tālāk ar viņiem, ja viņi būs tik laimīgi un paliks dzīvi?”

Vienīgā atbilde, ko portāls vakar saņēma no Liepājas domes uz šo jautājumu virkni, ir šāda:

„Barojot gulbjus, tie pierod pie cilvēka klātbūtnes un nemūk. Aicinām iedzīvotājus, ja tiek pamanīta aizdomīga cilvēku rīcība gulbju tuvumā, ziņot pašvaldības policijai”.

Vakar sazinoties ar Valsts policiju, saņēmām atbildi, ka neviena no pašvaldības amatpersonām nav rakstījusi iesniegumu par gulbja nonāvēšanu, lai gan vardarbība pret dzīvniekiem ir krimināli sodāma. Kā jau rakstījām, ekspertīzes rezultāti apliecināja, ka putnam lauzts kakls, un visticamāk tas ir cilvēka roku darbs.

Par tā saukto „simtlatnieku” darbošanos uzdevām jautājumu darbu organizētājam, pašvaldības aģentūras „Nodarbības projekti” direktoram Zigmundam Cīrulim.

Viņš pastāstīja, ka dīķu apkārtne esot jauns objekts, līdz šim tas nav bijis uzticēts aģentūrai. Teritorijas sakopšana tikko esot sākusies, un darbi vēl nav beigušies.
Cīrulis noliedza, ka zāģēšana notikusi bez saskaņošanas – Apstādījumu uzraudzības komisija jau vasarā esot apsekojusi šo teritoriju un pieņēmusi lēmumus, kas jāzāģē, kas ne.

Taču tieši to, ko iedzīvotāji visvairāk vēlas – lai tiktu iztīrīti paši dīķi – pagaidu darbu strādnieki nedarīšot, jo ūdenstilpju apkopšana esot pārāk specifiska, portālam sacīja Cīrulis.

Vai šādas amatpersonu atbildes liepājniekus apmierinās? Visdrīzāk, ka ne.


Sludinājums

Emo
09:09 | 16/10/12
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Nevienam tajā pašvaldībā nav nekādas daļas, kas notiek ārpus viņu kabinetiem

fffffffffff
09:39 | 16/10/12
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

es nevar-tiko bija raksts, ka tie dīķi ir tik netīri, viss aizaudzis, nav kas tīra...a ka iztīra, tad atkal nav labi.. un vispār-reizi gadā pilsētā notiek talka-varētu visi tie klaipēdas ielas iedzīvotāji sarosīties un arī pakustināt savas pakaļas nost no datoriem un sakopt kaut ko-pats būsi tīrījis, nekad neko nenometīsi!

Jā,
10:15 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

dīķi ir netīri, bet tieši dīķus taču nav paredzēts tīrīt!

Jānis
10:08 | 16/10/12
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Talka ir padomjlaiku atavisms

nīceniece
10:31 | 17/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Galvenais ir apraudāt sliktos padomju laikus... Ka tikai nebūtu jāstrādā! Un galvenais- aicinām visus uz to stingrāko atteikties darīt JEBKO, KO MĒS DARĪJĀM PADOMJU LAIKOS. Pirms tam gan aicinām nedaudz padomāt par to, ka padomju laikos mēs ne tikai talkojām, bet ēdām un ar seksu nodarbojāmies arī... BET KAD JAU NOST AR VISU, KO DARĪJĀM PADOMJU LAIKOS, TAD NOST!!!!!!!

VAK
10:12 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Runa jau ir par to, KĀ strādā. Simtlatnieki noteikti nav tie labākie strādnieki. Un vispār - lai sakārtotu šos dīķus, būtu vajadzīgs projekts, kurā katrs koks un krūms izvērtēts. Tā zāģēšana un ciršana Liepājā kļūst aizvien nesakarīgāka

rafikskafiks
10:54 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

a tranzīts pa savu miljonu nevar iztīrīt? viņiem tak ir gan laivas utt..man jau ar liekas, ka 100latniekiem nav jābrien pa dīķi..apkārt jā, bet ne jau ūdenī!

patiešām, vajadzīgs projekts!
10:42 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

būvgružu un celtniecības atkritumu patiešam daudz.. ..zem ūdens arī..

Gulbis
10:46 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

vai Liepniece zina, kur atrodas Baatas dīķus?

Eds
14:37 | 16/10/12
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Gulbji ir apēsti, skaidra lieta

Lasītājs
14:52 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Kas tā par vājprātīgi formālu atbildi no domes? Nu jau kauna nemaz vairs nav!

baata
20:20 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Ir simtlatnieki,kas strādā bezgala pavirši.Vasaras sezonā pludmalē gružus savāc ļoti mazās čupiņās un vēl tuvu ūdenim.Kā lielāks vējš un mazliet lielāki viļņi,tad viss ir izārdīt.Protams,viņu darbu regulāri pārbaudīja kundze,ko gan nekad neredzēja izkāpjam no mašīnas.Aiz bijušās namu pārvaldes "Pērkone" uz jūras pusi arī teritorija tika pavirši tīrīta,jo īpaši uz vecā bērnu laukuma pusi.Tur atrodas ļoti labas kvalitātes betona celiņš,kas iziet uz veloceliņu,taču tas nekad netika tīrīts, bet ļoti žē,jo daudzi cilvēki pastaigājās pa šo celiņi.

ssssssuuusurs
21:55 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

pludmali kopj komunālā pārvalde..

vienlatnieks
20:58 | 16/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

...uzrakstīji, nu labi, 99% to zin, bet nekas nemainīsies . Vai zini kāpēc?

ļoti vajag dzīvnieku aprūpes iestādi !!
22:52 | 17/10/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

visu ko es lasu par tiem skaistiem nevainīgiem putniem - man ļoti žel ,man riebjas domāt par šādiem cilvēkiem, kas spējīgi to izdarīt.. man žēl vēl vairāk lasīt par to, ka atalgotas amatpersonas neko nedarīja, lai šāda situācija nebūtu. Kā portāls raksta, vajag un vajag ļoti dzīvnieku aprūpes iestādi !!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki