Komunālā pārvalde 15. maijā noslēgusi līgumu ar SIA "Metāldarbnīca" par 100 jaunu atkritumu urnu izgatavošanu un piegādi, līguma cena – 28 416,85 ar PVN.

Līguma izpildes termiņš ir sešdesmit dienas.

Pilsētas atkritumu tvertņu, tāpat kā parku soliņu un laternu dizains ir raibs kā Lieldienu ola – katrā labiekārtošanas projektā, kas tiek īstenots, ir atkal cita veida soli, citas atkritumu urnas. Tikko pabeigtā Lielās ielas posma, tilta un tramvaja līnijas rekonstrukcija pilsētvidei devusi arī jaunus soliņus un atkritumu urnas – starp citu, visai piemērotas Liepājas apstākļiem ar vēju, kaiju un vārnu uzlidojumiem, jo nav pilnīgi vaļējas, taču tās, protams, atkal ir pilnīgi atšķirīgas no esošajām un arī  – nākamajiem. Jā, pasūtīto 100 atkritumu urnu dizains atšķiras no visiem, kādi pašreiz redzami ielās, sabiedriskā transporta pieturās, parkos. Tomēr, kā, atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumu, raksta Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, "atkritumu urnu dizains ir saskaņots ar būvvaldi".

Pēc Štāla sacītā, urnas būs izgatavotas no tērauda sloksnes, tām būs 70 l ietilpība, un urnas būs ievietotas cinkota skārda konteineros ar poliestera pārklājumu – konstrukcija krāsota, pieskrūvēta pie pamatnes vai arī iebetonēta.

"Šīs urnas paredzēts izvietot Vecliepājā, pašvaldības koptajās teritorijās: skvēros, laukumos, konkrēti, Jūrmalas parkā, ap Gulbju dīķi, Vecās ostmalas promenādē, Kūrmājas prospektā, Kurzemes skvērā un citur. Cik daudz katrā vietā, to vēl precīzi nevaram pateikt, bet skatīsimies, kā sader ar esošo labiekārtojumu.

Gatavojot priekšlikumus nākamā gada budžetam, plānosim līdzekļus, lai šādas urnas varētu izvietot arī Jaunliepājā – Raiņa un Venspils ielas parkā, stacijas laukumā un citās pašvaldības koptajās teritorijās šajā pilsētas daļā".

Pašreiz redzamie soliņi un atkritumu urnas Kūrmājas prospektā, pēc Štāla teiktā, uzliktas tad, kad īstenoja Jūrmalas parka veloceļa izbūves projektu, un tas notika 2008. – 2010.gadā.

"Kūrmājas prospektā uzstādīja firmas "Benito" koka soliņus un tiem blakus – atkritumu urnas. Drīz atklājās, ka atkritumu urnas uz "kājas" nav vandaļu drošas un tām ir arī funkcionālas nepilnības," raksta Štāls.

Acīmredzot tāpēc šī urnas klusām pazuda vai tika nomainītas ar vecajām betona kastēm, piemēram, sabiedriskā transporta pieturvietās.