Tieši pirms četriem gadiem kanālmalā, Vecā ostmalā, uzstādīja kinētiskās skulptūras. Lai arī plāni bija skaisti, tie palika tikai ieceres līmenī un nu šajā vietā ir būvlaukums ar skulptūrām pa vidu.

Pirms kāda laika portāls saņēma sašutuša liepājnieka zvanu. Viņš vaicāja, kas īsti notiek ar kinētiskajām skulptūrām Vecā ostmalā, un piebilda, ka "pat "Depo" nopērkamie lētie vējrādītāji griežas ātrāk". Kā pārliecinājās portāls, skulptūru grupa "Noķer Liepājas vēju" šobrīd atrodas būvmateriālu laukuma vidū, un šobrīd ne vien izskatās estētiski nebaudāmi, bet arī nav pieejama, lai to brīvi izmantotu, kā tas bija mākslinieka sākotnējā iecerē.

Gaita Burvja veidotā skulptūru grupa "Noķer Liepājas vēju" bija viens no četriem Latvijas Mobilā telefona (LMT) projektā "LMT Liepājai" atbalstītajiem projektiem, un tās atklāja 2014.gada janvāra sākumā. "Liepājā radīta interaktīva vides skulptūru grupa, kas nākamajos gados mainot savu atrašanās vietu, atdzīvinās un pilnveidos dažādas pilsētas zonas. Liepājnieki ieguvuši mūsdienīgu un idejiski augstvērtīgu mākslas objektu, kas tapis pateicoties īstiem darītājiem," toreiz norādīja LMT pārstāve. Ideja bija visnotaļ interesanta, tomēr tālāk par Veco ostmalu skulptūru grupa tā arī nav nonākusi.

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls pastāstīja, ka skulptūras plānots demontēt: "Būvvalde apsekoja Vecā Ostmalā 26 izvietoto interaktīvo vides skulptūru grupu "Noķer Liepājas vēju". Diemžēl objekts neatbilst sākotnējām estētiskajām prasībām un eksponēšanas iecerēm, tam ir dažādi tehniska un vizuāla rakstura bojājumi. Nav pildīts solījums skulptūru grupu periodiski pārvietot uz citu pilsētas vietu, kur pūš vējš. Šobrīd teritorija tiek izmantota kā būvlaukums, tāpēc eksponēšanai šī vieta nav piemērota". Tomēr tas nenozīmē, ka skulptūras no pilsētas pazudīs pavisam. Štāls informēja, ka tiks meklēts risinājums, kur skulptūras novietot turpmāk, un par to lems Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

Atgādināsim, ka kinētisko skulptūru grupa tikai veidota, lai simboliski parādītu trīs elementus: brāzmaino vēju kā gaisu, jūras viļņus kā ūdeni, Liepājas pilsētu – kā zemi un tikai līdzās esot cilvēkam, kā ceturtajam uguns un enerģijas elementa simbolam, šī kompozīcija kļūtu pilnīga.

"Katrs kaut reizi ir vēlējies mainīt vai vismaz ietekmēt laika apstākļus – kinētiskās skulptūras dod iespēju sarunai un spēlei ar vēju un ikvienam tiek sniegta iespēja pārliecināties, vai cilvēka spēkos ir apturēt vēju. Skulptūru izvietošanas un vēja ķeršanas vieta nav izraudzīta nejauši, jo Liepāja ir pilsēta, kurā piedzimst vējš," 2014.gadā stāstīja projekta realizētājs Gaits Burvis.