Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skulptūras, kuras nenoķēra Liepājas vēju


atlikušas 250 zīmes


Skulptūras, kuras nenoķēra Liepājas vēju (13)

Autors: irliepaja.lv
Ceturtdienā, 15. februārī, 2018 | BIRKAS: skulptūra , Noķer Liepājas vēju , Gaits Burvis , vecā ostmala
Izdrukāt Ziņot

Tieši pirms četriem gadiem kanālmalā, Vecā ostmalā, uzstādīja kinētiskās skulptūras. Lai arī plāni bija skaisti, tie palika tikai ieceres līmenī un nu šajā vietā ir būvlaukums ar skulptūrām pa vidu.

Pirms kāda laika portāls saņēma sašutuša liepājnieka zvanu. Viņš vaicāja, kas īsti notiek ar kinētiskajām skulptūrām Vecā ostmalā, un piebilda, ka "pat "Depo" nopērkamie lētie vējrādītāji griežas ātrāk". Kā pārliecinājās portāls, skulptūru grupa "Noķer Liepājas vēju" šobrīd atrodas būvmateriālu laukuma vidū, un šobrīd ne vien izskatās estētiski nebaudāmi, bet arī nav pieejama, lai to brīvi izmantotu, kā tas bija mākslinieka sākotnējā iecerē.

Gaita Burvja veidotā skulptūru grupa "Noķer Liepājas vēju" bija viens no četriem Latvijas Mobilā telefona (LMT) projektā "LMT Liepājai" atbalstītajiem projektiem, un tās atklāja 2014.gada janvāra sākumā. "Liepājā radīta interaktīva vides skulptūru grupa, kas nākamajos gados mainot savu atrašanās vietu, atdzīvinās un pilnveidos dažādas pilsētas zonas. Liepājnieki ieguvuši mūsdienīgu un idejiski augstvērtīgu mākslas objektu, kas tapis pateicoties īstiem darītājiem," toreiz norādīja LMT pārstāve. Ideja bija visnotaļ interesanta, tomēr tālāk par Veco ostmalu skulptūru grupa tā arī nav nonākusi.

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls pastāstīja, ka skulptūras plānots demontēt: "Būvvalde apsekoja Vecā Ostmalā 26 izvietoto interaktīvo vides skulptūru grupu "Noķer Liepājas vēju". Diemžēl objekts neatbilst sākotnējām estētiskajām prasībām un eksponēšanas iecerēm, tam ir dažādi tehniska un vizuāla rakstura bojājumi. Nav pildīts solījums skulptūru grupu periodiski pārvietot uz citu pilsētas vietu, kur pūš vējš. Šobrīd teritorija tiek izmantota kā būvlaukums, tāpēc eksponēšanai šī vieta nav piemērota". Tomēr tas nenozīmē, ka skulptūras no pilsētas pazudīs pavisam. Štāls informēja, ka tiks meklēts risinājums, kur skulptūras novietot turpmāk, un par to lems Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

Atgādināsim, ka kinētisko skulptūru grupa tikai veidota, lai simboliski parādītu trīs elementus: brāzmaino vēju kā gaisu, jūras viļņus kā ūdeni, Liepājas pilsētu – kā zemi un tikai līdzās esot cilvēkam, kā ceturtajam uguns un enerģijas elementa simbolam, šī kompozīcija kļūtu pilnīga.

"Katrs kaut reizi ir vēlējies mainīt vai vismaz ietekmēt laika apstākļus – kinētiskās skulptūras dod iespēju sarunai un spēlei ar vēju un ikvienam tiek sniegta iespēja pārliecināties, vai cilvēka spēkos ir apturēt vēju. Skulptūru izvietošanas un vēja ķeršanas vieta nav izraudzīta nejauši, jo Liepāja ir pilsēta, kurā piedzimst vējš," 2014.gadā stāstīja projekta realizētājs Gaits Burvis.


Sludinājums

Marionete
07:55 | 15/02/18
ZIŅOT
(-2)
(16)
+

Kārtējais pierādījums tam, ka Būvvaldes jefiņi tikai atsēž savas stundas un nevienam tur nerūp pilsētā notiekošais. Kāda vispār jēga no tā iestādījuma.

Būvvaldes jefiņš
08:56 | 15/02/18
ZIŅOT
(-10)
(3)
+

Vai tu to spried pēc sevis?

Vējradis
08:47 | 15/02/18
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Tā vējradīšanas šļura izrādījusies tukša skaņa

:)
10:13 | 15/02/18
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

pilsēta, kurā piedzimst vējš- un tas vējš aizpūš visus normālos, izdarīgos cilvēkus tālāk no rožu ielas un tur paliek tikai smagie gadijumi.....

Tukšā šlura Būvvalde
08:58 | 15/02/18
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Tiešām, kāda jēga no būvvaldes, kuri pat nevar apsekot objektus un gadiem pilsētā stāv veci un salūzuši krāmi. Tās skulptūras vismaz divus gadus jau ir sabojātas. Tagad tikai tāpēc, ka žurnālisti pamanīja, gatavi kaut ko darīt? Par ko tiem cilvēkiem maksā algas?

Amats
11:05 | 15/02/18
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

Ansules atbilstība amatam jau sen būtu jāpārskata....

Ivars
10:03 | 15/02/18
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

Kamēr nenomainīs pilsētas galveno mākslinieci nekas nemainīsies. Laika posmā, kamēr viņa pilda galvenās mākslinieces amatu, šī kundze ir tiktāl garīgi aptaukojusies, ka nepietiek spēka vairs iedziļināties pat elementārās pilsētas problēmās, kuras tieši skar viņas tiešos darba pienākumus. Vienīgi spēka šai kundzītei pietiek staigāt par domes kabinetiem un pīt intrigas un imitēt savu pienākumu pildīšanu.

:)
10:13 | 15/02/18
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

pilsēta, kurā piedzimst vējš- un tas vējš aizpūš visus normālos, izdarīgos cilvēkus tālāk no rožu ielas un tur paliek tikai smagie gadijumi.....

H2O
12:42 | 15/02/18
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Toties Štobisms turpina rullēt!

Ir.
18:37 | 15/02/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tandēms ar Galma mākslinieci.

oo
15:50 | 15/02/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

kopīga kabata

vējaslota
15:53 | 15/02/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

bet kur tur ir skulptūra vai skulptūru grupa? drīzāk jau nenovērtēts pārpratums

https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
16:38 | 19/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Je suis a votre disposition pour vous aidez a résoudre tous ces problèmes, même les cas les plus désespère : Amour, Retour Affectif Rapide, Retour de l'être aimé, Retour d'Affection , protection contre les ennemies et les mauvais sorts, guérit l’impuissance, fidélité absolue (affection retrouvé). Fait venir ou revenir la personne que vous aimez, attraction de la clientèle pour les vendeurs, chance dans tous les domaines, réussite dans les affaires, examens, permis de conduire etc…. Contactez par ces informations suivante :


Contact Maître SANTOS :

SiteWeb : https://www.marabout-vaudou-occulte.com
SiteWeb : https://www.rituel-de-retour-affectif-rapide.com
SiteWeb : https://www.richesse-rapide.wixsite.com/devenir-riche
SiteWeb : https://www.retour-affectif-ex.wixsite.com/marabout-vaudou
SiteWeb : http://www.sorcier-vaudou.onlc.be
Blog : http://www.magieretouraffectif.unblog.fr
E-Mail : Contact@marabout-vaudou-occulte.com
Tél Bénin :(+229) 97-45-85-00 (Joignable aussi sur Whatsapp)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki