Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Šogad Liepāju varētu apmeklēt aptuveni 400 jahtu


atlikušas 250 zīmes


Šogad Liepāju varētu apmeklēt aptuveni 400 jahtu (1) Jahtas Liepājas jahtu centrā 2014.gadā

Ceturtdienā, 03. jūlijā, 2014 | BIRKAS: jahtu centrs , Kārlis Kints , osta , Promenade Hotel , tūrisms
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

"Kopš sezonas sākuma Liepājas ostu apmeklējusi 161 jahta, bet kopumā šajā sezonā varētu tik uzņemtas pie 400 jahtām," prognozē Liepājas Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints.

Pagājušajā sezonā šajā laikā Liepājas Jahtu centru bija apmeklējušas 118 jahtas, kas liecina par to, ka katru gadu jahtu skaits aizvien pieaug. "Vienas dienas laikā Liepājas ostā apgrozās aptuveni desmit jahtas, protams, skaits var būt mainīgs laika apstākļu dēļ," atzīst Kints. Liepājā jahtu sezona ir no maija sākuma līdz oktobra sākumam.

Katru gadu Liepājas Jahtu centru apmeklē ceļotāji no dažādām pasaules valstīm. "Visvairāk viesu mums ir no Vācijas, seko Polija, Somija, Dānija, Nīderlande un Zviedrija," stāsta Kints. "Šajā gadā atšķirīgs bija tas, ka amerikāņu jahtu klubs "Ocean Sailings" rīkoja kluba pasākumu, kura ietvaros Liepājas ostā ienāca aptuveni 16 amerikāņu jahtas." Kints atzina, ka parasti pie mums visā sezonā viesojās tikai trīs līdz četras amerikāņu jahtas.

 "Var teikt, ka 60% no Liepājas Jahtu centra viesiem kaut vienu reizi jau Liepāja pirms tam ir bijuši," pastāstīja Kints. "Citi ir tādi, kuri brauc katru sezonu, citi ir tādi, kuri bijuši pirms daudziem gadiem, un tikai tagad izlēmuši atgriezties, bet ir arī tādi, kuri šeit ierodas daudz biežāk, piemēram, zviedru ūdenslīdēju kuģis, kurš Liepājā ostā piestāj piecas reizes sezonā."

Jahtas Liepājas ostā mēdz uzturēties no vienas līdz divām dienām. Izmaksas par jahtas novietni svārstās no 15 līdz 26 eiro dienā, tas atkarīgs no jahtas garuma. "Ja jahta paliek ilgāku laiku, tad mēneša maksa svārstās no 70 līdz 160 eiro," stāsta Kints.

Kints izskaidroja, ka visbiežāk ir tā, ka pēc Liepājas apskates ceļotāji tālāk dodas uz Pāvilostas jahtu ostu. "Ceļotājiem ir izstrādāts maršruts, Klaipēda – Liepāja – Pāvilosta – Ventspils, bet kopumā viss ceļojums sākās Vācijā, tad tas turpinās caur Poliju, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju," stāsta Kints. "Plāns izstrādāts atbilstoši laika apstākļiem, otrajā sezonas pusē ceļotāju maršruts sākas pretējā virzienā, jo tad notiek laika apstākļu maiņa."

Iemeslu iegriezties Liepājas ostā Kints skaidro pavisam vienkārši: "Pirmkārt, tas ir ģeogrāfiskais stāvoklis, bet otrkārt, viņiem patīk šeit atpūsties, viņiem šeit ir, ko darīt un īpaši ārzemniekus vilina ekskursijas pa Karostu".

Kints stāsta, ka vienīgās sūdzības, kuras esam saņēmuši no ieceļotājiem, visā Jahtu centra darbības laikā, ir par iereibušiem, nelūgtiem "viesiem". "Mūsu osta ir atvērta tipa un līdz ar to visiem pieejama, netālu no mums ir klubs "Fontaine palace", kur atpūšas dažādi cilvēki, arī tādi, kuri uzskata, ka ir pieļaujami kāpt uz svešas jahtas fotografēties un vēl dzert alu," stāsta Kints. "Mūsu viesiem jahta ir kā vasaras māja un neviens nav priecīgs, ka kāds svešs cilvēks bez atļaujas nāk tavā mājā."

Lai gan viesu skaits šosezon gaidāms kupls, Kints ar nožēlu atzīst, ka neviena jahtu regate Liepājā vai tās apkārtnē šogad nav gaidāma, bet varam cerēt uz kādu iespaidīgu buru kuģi.

Ostā ienākušajām jahtām Liepājas Jahtu centrs nodrošina nepieciešamos piestātnes pakalpojumus – pietauvošanās vietu, ūdensapgādi, elektroapgādi. Centrs piedāvā arī labiekārtotas sanitārās telpas – tualetes, dušas, iespēju izmazgāt veļu.

Liepājas Jahtu centrs atrodas Jūras ielā 12, viesnīcas "Promenade hotel" 1.stāvā. Ja Liepājas viesi vēlas atpūsties pēc garā brauciena tad viesnīca "Promenade hotel" piedāvā iespēju nobaudīt gardu maltīti restorānā "Piano" ar skatu uz Liepājas Jahtu ostu.Attēli:

Nosaukums: ATACAMA: ieradās: 1.jūnijā 1.00, karogs: GERMANY, pēdējā osta: GDANSK, nākoša osta: VENTSPILS Jahta Nosaukums: NITROX, ieradās: 25.maijā 21.00, karogs: POLAND, dodas uz: HELSINKI Nosaukums: ROBINSONS, ieradās: 24.maijā 20.25, karogs: LATVIJA, pieraksta osta: PAVILOSTA, ieradās no: PAVILOSTA, dodas uz: PAVILOSTA

Sludinājums

Liepāja
12:26 | 03/07/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Skaisti, bet maz!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki