Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Štāls: Nojume pie grausta nevarētu pasargāt gājējus


atlikušas 250 zīmes


Štāls: Nojume pie grausta nevarētu pasargāt gājējus (6)

Otrdienā, 02. jūnijā, 2015 | BIRKAS: Būvvalde , grausti , satiksme , drošība , Bāriņu 24
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Būvvalde aicina liepājniekus neiet gar bīstamo īpašumu Bāriņu ielā 24, un arī ievērot satiksmes noteikumus Bāriņu ielā, jo nav citu variantu.

Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, atbildot uz portāla publikācijā "Vai tā tam ir jābūt: jāizvairās no nama un mašīnām?" izteikto jautājumu, raksta:

"Aicinām gājējus joprojām neiet gar īpašumu, un ievērot satiksmes noteikumus Bāriņu ielā, kur tiešām ir intensīva satiksme – tātad nešķērsojiet ielu nepiemērotā vietā!

Tā ir vēsturiska ēka, ekspluatācijā no 1750.gada 1.septembra.

Redzot situācijas pasliktināšanos, 13.martā būvinspekcija ir veikusi ēkas vizuālo apsekošanu un konstatējusi: ēka kvalificējama kā pilsētvidi degradējoša būve, un ēkas atjaunošanai jāizstrādā tehniskais projekts.

13.aprīlī ēkas īpašniekiem un ēkas apsaimniekotājam (SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs") nosūtīts Būvvaldes atzinums (pēc vizuālās apsekošanas rezultātiem) ar uzaicinājumu ierasties Liepājas pilsētas Būvvaldē 30.aprīlī viedokļa sniegšanai – ko paši īpašnieki domā par viņu īpašuma sakārtošanas iespējamību; kā arī – par paaugstinātās nodokļa likmes piemērošanu.

Ieradās tikai LNA pārstāvis!

No īpašniekiem netika saņemti arī rakstveida viedokļi, ko viņi bija uzaicināti sūtīt, ja nav iespējams ierasties klātienē.

Ņemot vērā ēkas slikto tehnisko stāvokli un situācijas pasliktināšanos, ēkas īpašnieki maija sākumā tika atkārtoti uzaicināti uz Būvvaldi, lai rastu risinājumu situācijas uzlabošanai.

21.maijā uz Būvvaldes komisiju ieradās LNA pārstāvji, kā arī viens no kopīpašniekiem. Viņi informēja, ka tiks sasaukta kopīpašnieku sapulce un lemts par turpmāko rīcību. Būvvalde deva termiņu – līdz 11.jūnijam.

Pēc Būvvaldes lūguma LNA jau maija sākumā ir norobežojusi ietves daļu gar ēku, nodrošinot, ka netiek apdraudēti garāmgājēji.

Portāla ieteikums uzbūvēt segtu/norobežotu pagaidu eju nerisinās apdraudējumu – no ēkas cokola stāva jebkurā mirklī var atdalīties smagi akmeņi, ko droši vien nespēs aizturēt koka konstrukcija.

Ja kopīpašnieki nespēs vienoties un piedāvāt vai uzsākt kādus risinājumus, lai ēku sakārtotu, Būvvalde pieņems lēmumu, ievērojot tās rīcībā esošo informāciju un izmantojot iestādei piešķirto rīcības brīvību."

Sludinājums

RR
08:22 | 02/06/15
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Koka laipa vai tunelis tiešām te nepasargātu, ja tā māja grūtu. Te jāpiekrīt Štālam, ka labāk iet ar līkumu.

opā
08:42 | 02/06/15
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

tad jau var aizmūrēt arī zivju ielu un pateikt lai neviens tur neiet ,nevienam par to nav jāatbild?

to opā
09:05 | 02/06/15
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Nu, nu, kur tad Zivju ielā ir kāds tik bīstams grausts? Blakus Stendera ielā gan ir visādi eksemplāri.

Groša
16:08 | 02/06/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Pa Liepāju vispār nevajag staigāt - brauciet! Tāpēc jau ielas asfaltē un bruģē, kokus izcērt, lai braucējiem ērtāk

pierasts
19:28 | 02/06/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kaiju ielā no bijušās saldētavas katru dienu krīt ārā ķieģeļi un nekas nav nožogots!

ss.lv
21:28 | 02/06/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

nezinu vai tagad vēl ir tas sludinājums, bet ss.lv kādu gadu stāvēja, ka pārdod nu apmēram pusi mājas, par avārijas stāvokli nebija ne vārda, visticamāk neizdevās tikt vaļā, tagad, kad jau vizuāli ar žogu redzams, ka nav labi, īpašnieki diez vai ko darīs, kkur noraksies, ne remontēs, ne nodokļus maksās, kamēr sabruks... žēl no vēsturiskā viedokļa, maz to veco māju saglabājies pateicoties kariem un pilsētu ugunsgrēkiem...

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki