Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Stokholmai, Gdaņskai, Helsinkiem līdzās arī Liepājas jahtu osta


atlikušas 250 zīmes


Stokholmai, Gdaņskai, Helsinkiem līdzās arī Liepājas jahtu osta (2) Zilā karoga pacelšana Liepājas Jahtu centrā

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 05. jūnijā, 2015 | BIRKAS: SEZ , jahtu centrs , Zilais karogs , Guntars Krieviņš , Kārlis Kints , tūrisms
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Pēc tam, kad piektdien, 5.jūnijā, Liepājas SEZ jahtu centrā tika pacelts Zilais karogs, Liepāja kā līdzvērtīga jahtu osta nostājās blakus Stokholmai, Gdaņskai un Helsinkiem.

Kā svinīgās karoga pacelšanas dalībniekiem apliecināja Vides izglītības fonda Zilā karoga programmas nacionālais koordinators Jānis Ulme, ap Baltijas jūru tikai šo četru pilsētu jahtu ostās plīvo šis karogs. Savukārt Latvijā bez Liepājas jahtu ostas vēl tikai divas – Pāvilostas un Kuivižu ostas – izpelnījušās šo godu. Turklāt no Latvijas lielajām pilsētām Liepāja ir vienīgā, kur jahtu osta tik augstu novērtēta.

Par to, kas līdz šim paveikts, lai sasniegtu tik augstu novērtējumu, Ulme pateicās jahtu centra līdzšinējam un arī pašreizējam vadītājam Kārlim Kintam. Savukārt jahtu centra jaunā saimnieka – Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) – pārvaldnieks Guntars Krieviņš solīja parūpēties par jauniem uzlabojumiem jahtu centra infrastruktūrā.

Liepājas SEZ pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis atzina, ka jādomā, kā piesaistīt arvien vairāk jahtu, tajā skaitā arī kādu no starptautiskajām jahtu regatēm.

Klātesošos sveica arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadīt'ja Zane Gaile un Reģionālās vides pārvaldes pārstāve Ilva Jurkeviča.

Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints pastāstīja, ka tad 2014.gadā Liepāju apmeklēja gandrīz 500 jahtas, bet šogad, neskatoties uz vēso pavasari, jahtu skaits ir tuvu 50, kas ir līdzvērtīgs pagājušā gada sezonas sākumam. Arī Zilā karoga pacelšanas brīdī jahtu ostā ienāca Vācijas jahta.

Svinīgo ceremoniju priecīgāku vērta talantīgie  Emīļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas bigbenda mūziķi, bet pirmajiem 25 interesentiem bija iespēja par simbolisku samaksu – 1 eiro, izbraukt nelielā ekskursijā ar atpūtas kuģīti "Četri vēji" pa Liepājas ostu.

Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas apliecina atbilstību stingriem vides kritērijiem.

Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām. Tā balstās uz 29 stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās. Latvijā FEE International pārstāv nodibinājums "Vides izglītības fonds". Kopumā starptautiskā žūrija ir apstiprinājusi Zilā Karoga piešķiršanu 2927 peldvietām un 626 jahtu ostām.Attēli:

Sludinājums

!
15:13 | 05/06/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nu super!

sms
20:48 | 07/06/15
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Attīstība 18 gadu garumā:
https://www.youtube.com/watch?v=mC-52nOBOy8

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki