Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Svētdien, 31.martā, notiks pāreja uz vasaras laiku


atlikušas 250 zīmes


Svētdien, 31.martā, notiks pāreja uz vasaras laiku (3)

Pirmdienā, 18. martā, 2019 | BIRKAS: Ekonomikas ministrija , vasaras laiks
Izdrukāt Ziņot

Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība.

Tas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku. Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 31. martā, pulksten 3.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 27.oktobrī, informē Ekonomikas ministrija.

Kā zināms, 2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama. 2018. gada 12. septembrī EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā no 2019. gada. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un savu iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, diskusijas par priekšlikumu ES vēl turpināsies un iespējamais jaunās direktīvas spēkā stāšanās laiks varētu būt 2021.gads.

Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas, un pēc jaunās direktīvas pieņemšanas gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi.


Sludinājums

Heijā, lai dzīvo vasara
12:34 | 18/03/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

forši, mums būs mūžīgā vasara

NB
13:28 | 18/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Vasaras laiks ir Latvijas laiks, ziemas - PSRS. No tā jau sen vajadzēja atteikties!

nē!
23:00 | 18/03/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

nē, ziemas laiks būtu īstais!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki