Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Svētdien vēja brāzmas var sasniegt 35 metrus sekundē


atlikušas 250 zīmes


Svētdien vēja brāzmas var sasniegt 35 metrus sekundē

Otrdienā, 06. janvārī, 2015 | BIRKAS: vētra
Izdrukāt Ziņot

Svētdien Latvijā ir gaidāma ļoti spēcīga vētra, kad vēja brāzmas Kurzemes piekrastē, tātad arī Liepājā, var sasniegt 35 metrus sekundē (m/s) lielu ātrumu.

Sinoptiķi prognozē, ka pastāv augsta varbūtība, ka atkal tiks izplatīts sarkanais trauksmes līmenis, jo Latvijas teritoriju skars ļoti spēcīga vētra, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Saskaņā ar pašreizējām prognozēm lielākajā daļā valsts teritorijas brāzmu ātrums būs 22–27 m/s. Kurzemē brāzmu spēks būs 25–30 m/s. Tomēr pastāv arī augsta varbūtība, ka svētdien no rīta, ap plkst.8 jūras piekrastē ap Liepāju un Rucavu vētras spēks var sasniegt 35 m/s.

Ņemot vērā, ka vētra būs svētdien, prognozes turpmākās dienas var mainīties gan uz lielākiem, gan mazākiem vēja ātrumiem. Šādām intensīvām vētrām ir svarīgi, cik tuvu Latvijas teritorijai pārvietojas ciklona centrs. Atkarībā no ciklona centra atrašanās vietas maksimālās vēja brāzmas var ātri pārvietoties – ja uz ziemeļiem, tad vairāk skars Latvijas teritoriju, bet pastāv varbūtība, ka vairāk skars Lietuvas teritoriju.

Sinoptiķi prognozē, ka svētdien gaidāmā vētra būs vēl spēcīgāka par vētru "Billie", kas Latviju skāra pērn decembra sākumā, kad maksimālās vēja brāzmas sasniedza ātrumu 35 m/s.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki