Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Top "Pūt, vējiņi!" pārbūves projekts, vai sekos arī būvniecība?


atlikušas 250 zīmes


Top "Pūt, vējiņi!" pārbūves projekts, vai sekos arī būvniecība? (8)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 26. aprīlī, 2018 | BIRKAS: Pūt vējiņi! , rekonstrukcija , Agris Padēlis-Līns , Indulis Kalns , iepirkums , Livland Group , Peldu 57
Izdrukāt Ziņot
Agra Padēļa-Līna vizualizācija.
Agra Padēļa-Līna vizualizācija.

Lai arī lēni, bet pašvaldība soli pa solim atkal virzās koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūves virzienā. Top kārtējais būvprojekts, ko šoreiz izstrādā "Livland Group".

Iepirkums par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību objektam "Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūve Peldu ielā 57, Liepājā" noslēdzās jau februārī, kad iepirkumu komisija noslēdza līgumu ar uzvarētāju – SIA "Livland Group". Konkursā piedalījās vēl seši pretendenti, tostarp SIA "REM PRO" no Daugavpils, kas uzvarēja 2016.gada nogalē izsludinātajā iepirkumā, taču nekvalificējās, jo izrādījās, ka uzvarētājam trūkst paša galvenā – arhitekta. Ar būvvaldes piesaistīto arhitektu Agri Padēli-Līnu, kurš izstrādāja vadlīnijas koncertdārza rekonstrukcijai, "REM PRO" arī nevēlējās sadarboties, un tā iepirkums beidzās bez rezultāta.

Taču šajā reizē aina izskatās cerīgāka, saka pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, kas ar iepirkuma uzvarētāju nupat ticies un runājis pirmajā būvprojektēšanas sapulcē. "Livland Group" piesaistījis arhitektu Miku Lejnieku, akustiķi Andri Zabrauski – cilvēkus, kuri pēc galvenā arhitekta teiktā "nosaka kvalitāti". Turklāt obligāts nosacījums būvprojekta izstrādātājiem ir ņemt vērā Agra Padēļa-Līna izstrādātās vadlīnijas "Pūt, vējiņi!" pārbūvei, kas, pēc Kalna sacītā, ir ļoti precīzas un detalizēti nosaka gan būves arhitektonisko risinājumu, gan dārza veidolu.

"Projektētājam būtībā ir tikai jāprecizē tas, kas jau sazīmēts".

Kopējā līgumcena par būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību ir 89 000 (bez PVN) eiro. Būvprojektam jābūt pabeigtam un saskaņotam 285 dienu laikā. Saskaņā ar noslēgto līgumu maija sākumā jau vajadzētu būt izstrādātām būvprojektam minimālā sastāvā un provizoriskai būvdarbu izmaksu tāmei.

Konkursā savus piedāvājumus bija iesnieguši vēl seši pretendenti – SIA "MODUS-R", SIA "Arhitektu birojs Krasts", Piegādātāju apvienība SIA "Būvdizains" un SIA "Jura Voicehoviča projektēšanas birojs, SIA "REM PRO", SIA "virtu", taču viņu cena pārsniedza "Livland Group" piedāvāto.

Ja nav šaubu, ka projekts noteikti tiks izstrādāts, un, atšķirībā no 2012.gadā Andrim Kokinam pasūtītā grandiozā projekta, kura būvizmaksas bija gandrīz seši miljoni latu, pat būs realizējams, tad pagaidām nav skaidrs, vai pašvaldībai pietiks līdzekļu arī šāda, ne tik grandioza projekta īstenošanai (būvdarbiem paredzētais finansējums ir 1 100 000 eiro).

2015.gadā, cerot uz ERAF finansējumu, pašvaldība koncertdārzu, kas bija nodots SIA "Liepājas Latviešu biedrības nams", pārņēma savā ziņā, bet biedrības namam nodeva lietošanā.

Koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" projektēts 1961.gadā, būvniecība pabeigta 1964. gada vasarā. 80. gados rekonstruēta koncertdārza skatītāju zona (pārbūves autors bija Agris Padēlis-Līns). Joprojām "Pūt, vējiņi!" ir sliktā tehniskā stāvoklī.

Sludinājums

Nespējnieki
07:20 | 26/04/18
ZIŅOT
(-3)
(20)
+

Liepājas būvvalde ir nespējnieku brigāde, kuri vispār neko jēdzīgu pēdējo gadu
laikā nav izdarījuši, tikai atsēdējuši savas algas.

Aigars
08:42 | 26/04/18
ZIŅOT
(-7)
(5)
+

Pēc kā jūs to spriediet?

Reizrēķins
11:57 | 26/04/18
ZIŅOT
(-0)
(12)
+

Miljons Vējiņiem un pusmiljons Vecās ostmalas tornim?

Jaunliepāja
18:31 | 26/04/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Tā jau akurāt nevajadzētu nolikt būvvaldi. Diez vai ,Nespējnieki, vispār zina ,visu ,ar ko nodarbojās būvvalde un kādi ir tās pienākumi un iespējas!

Yess
11:28 | 27/04/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Būvvaldei ir savas funkcijas. Deputātiem gan nopietnāk jāpadomā par finanšu izlietojumu. Katrā ziņā tā vieta jau 15 gadus prasās pēc modernāka un ētiskāka risinājuma. Laiks rādīs.

Precīzi
04:56 | 29/04/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Nespējnieku brigāde - tas ir ļoti precīzs raksturojums Būvvaldes darboņiem, kas kādreiz plaukstošo pilsētu ir palīdzējuši novest līdz neapskaužamai situācijai.

Jeblonskis
11:41 | 01/05/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Nu tādu Domes sastāvu jūs paši ievēlējāt.

Tā patīk
12:52 | 02/05/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Būvvaldi jau neievēlē. Daudzi nespējnieku brigādes sastāvā ir jau kopš padomju laikiem. Un savas algas tur atsēdēs vēl ilgi, jo tā ir viņu galvenā funkcija.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki