Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Trīs gados izbūvēts apgaismojums 168 kilometru garumā


atlikušas 250 zīmes


Trīs gados izbūvēts apgaismojums 168 kilometru garumā (2)

Ceturtdienā, 05. jūnijā, 2014 | BIRKAS: apgaismojums , ES , Dome
Izdrukāt Ziņot
Lauku iela.
Lauku iela.
FOTO: Liepājas dome

Liepājā noslēdzies trīs gadus ilgušais pilsētas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācijas un ielu rekonstrukcijas projekts.

Tā laikā izbūvēts ielu apgaismojums 168 kilometru garumā, informē Liepājas dome.

Īstenojot šo projektu, rekonstruēti ielu posmi 5,5 kilometru garumā, izbūvēts apgaismojums 366 ielu posmos, uzstādīti 4738 jauni gaismekļi 168 kilometru garumā, kā arī izveidota ielu apgaismojuma vadības sistēma.

Darbi notikuši tādās ielās, kā K.Valdemāra, Lauku, Bērzu, Apšu, Dzelzceļnieku, Aldaru, Kapsētas, Jelgavas, Celtnieku, Ūliha un Cukura vai to posmos, kā arī pie Gulbju dīķa un tam pieguļošajā teritorijā Hika ielā, Vites ielā un Rimbenieka ielās.

Rekonstruējot ielas, izbūvēti veloceliņi 2,4 kilometru garumā, atjaunotas ietves un iestādīti 140 koki. Veicot apgaismojuma izbūves darbus, atjaunots arī ietvju segums.

Tāpat izveidota ielu apgaismojuma vadības sistēma. Jaunā sistēma ļauj datorizēti iegūt informāciju par katru jauno gaismekli - tā kalpošanas laiku, enerģijas patēriņu, jaudu u.tml. Pateicoties apgaismojuma vadības sistēmai, speciālisti var operatīvi reaģēt uz problēmsituācijām un tās novērst. Sistēma ļauj regulēt arī apgaismojuma intensitātes pakāpi. Nakts vidū, kad cilvēku ielās ir mazāk nekā vakaros vai no rīta, nav nepieciešams izmantot visu spuldžu jaudu, tādēļ to ir iespējams samazināt līdz 20%. Salīdzinājumā ar vidējo elektroenerģijas patēriņu pirms projekta īstenošanas 2014.gada piecos mēnešos ir sasniegts 13,18% elektroenerģijas ietaupījums, neskatoties uz to, ka ir būtiski palielinājies kopējais gaismekļu skaits, informēja Liepājas domē.

Projekta kopējās izmaksas ir 21 520 986 eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 18 292 838 eiro, valsts budžeta 807 037 eiro, bet Liepājas pilsētas pašvaldības finansējums: 2 421 111 eiro.

Projekts tika īstenots no 2011.gada jūnija līdz šī gada jūnijam.

Liepājas pilsētas ielu apgaismojuma modernizācija turpināsies arī šogad un 2015.gadā, īstenojot projektu "Liepājas pilsētas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācijas 2.kārta".


Sludinājums

lampa
20:46 | 05/06/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Rezultātā smukas jaunas četras lampu apkalpošanas mašīnas būs tēva rīcībā....

sieva
21:09 | 05/06/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kā ar citām ielām? Klaipēdas ielā pirms kāda laika četras dienas pēc kārtas gaišā dienas laikā darbojās visas lampas visā ielas garumā!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki