Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tūristus un investorus vilinās ar infrastruktūru


atlikušas 250 zīmes


Tūristus un investorus vilinās ar infrastruktūru (3)

Autors: Vēsma Lēvalde, "Dienas Bizness"
Ceturtdienā, 17. martā, 2016 | BIRKAS: uzņēmējdarbība , tūrisms , ES , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot
Vecās ostmalas biznesa parka vizualizācija.
Vecās ostmalas biznesa parka vizualizācija.
FOTO: Liepājas SEZ

Liepājas pašvaldība plāno no Eiropas fondiem ieguldīt ap 40 miljoniem eiro infrastruktūras projektos, otrdien par mūsu pilsētas plāniem raksta laikraksts "Dienas Bizness".

Pašvaldības plānotos attīstības projektus, kas iekļauti piecu gadu attīstības programmas investīciju plānā,  nosacīti var iedalīt divās grupās – teritorijas, ko piedāvāt investoriem ražotņu veidošanai, un infrastruktūra, kas veido labvēlīgu vidi tūrisma attīstībai. Kā vieni, tā otri projekti nozīmē arī pievilcīgākas vides radīšanu pilsētas iedzīvotājiem un labvēlīgākus apstākļus jau esošajiem uzņēmumiem, uzsver Liepājas domes Ekonomikas daļas vadītājs Arnis Vītols.

Patlaban notiek tehniskās dokumentācijas izstrāde izglītības, vides, transporta, energoefektivitātes, kultūras mantojuma saglabāšanas, degradēto teritoriju un tūrisma attīstības projektiem. Projektu gatavības stadija, iesniedzot tos Eiropas Savienības (ES) finansējuma saņemšanai, ir būtisks priekšnosacījums, uzsver A. Vītols.

Labāka sasniedzamība
Nozīmīga projektu daļa ir saistīta ar transporta jomu – galvenokārt, lai nodrošinātu piekļuvi industriālajām zonām un uzlabotu infrastruktūru intensīvākajās transporta kustības artērijās. Iepriekšējos gados ar ES finansējumu pašvaldība izveidojusi investoriem pievilcīgas industriālas zonas ar komunikācijām un pievadceļiem Karostā un netālu no pilsētas robežas Rīgas virzienā. Patlaban vairāki iecerētie projekti paredz atbalstīt arī privāto biznesa parku attīstību, nodrošinot tiem ērtu piekļuvi un savienojot pievadceļus ar starppilsētu šosejām. Top projekts Krūmu ielas pārbūvei posmā, kuru izmanto gan tekstila nozares, gan Liepājas ostas uzņēmumi un kas savieno Ziemeļu priekšpilsētu ar Rīgas šoseju. Pārbūve paredzēta arī Vecās ostmalas teritorijai, kas nodrošina piekļuvi topošajam Vecās ostmalas biznesa parkam, strauji augošajai elektronisko iekārtu ražotnei "AE Partner" un Lāčplēša alus darītavai. Vienlaikus tā veicinās Tirdzniecības kanāla un Liepājas ezera saimniecisko izmantošanu. Sakārtot plānots arī Kapsēdes ielu līdz pilsētas robežai, ko galvenokārt izmanto Liepājas biznesa centra uzņēmumi, kuros nodarbināti vairāk nekā 700 cilvēki. Rekonstruētais posms būs alternatīva virzienā uz Ventspils šoseju. Cits transporta attīstības projekts paredz pārbūvēt vienu posmu Ganību ielā, kas ved dienvidu virzienā uz Klaipēdas šoseju. No pilsētas sasniedzamības viedokļa būtisks ir fakts, ka pabeigta Liepājas lidostas rekonstrukcija. Līdz šā gada rudenim jāveic tās sertifikācija, un optimistiskais scenārijs paredz 2017.gadā pirmos regulāros lidojumus.

Kūrorta statusā
Liepājai ar 2015.gada 27.oktobra Ministru kabineta rīkojumu ir noteikts kūrorta statuss. Šobrīd ir piesaistīts privātais investors ūdensparka un viesnīcas būvniecībai Jūrmalas parkā, kurš sadarbībā ar pašvaldību izvērtē ieceres tehniskos un finansiālos riskus. Saistībā ar šo projektu paredzēta Zvejnieku alejas un Roņu ielas pārbūve, pielāgojot kurortoloģijas vajadzībām. Vienlaikus tas nozīmē Vecās ostmalas promenādes tālāku attīstību. Cerot, ka kūrorta statuss veicinās tūrisma attīstību, plānota arī sabiedriskās infrastruktūras pilnveidošana. Pilsētas centrā nozīmīga būs tramvaja līnijas un tai pieguļošo teritoriju pārbūve, kas ietver Tramvaja tilta rekonstrukciju. Šogad tai paredzēts izstrādāt tehnisko dokumentāciju. Degradēto teritoriju atdzīvināšanas programmā iekļauta radošo industriju centra ēkas pārbūve Dārzu ielā, kā arī teritorijas sakārtošana, stāvlaukumu un pieslēgumu izbūve dienvidrietumu daļā pie pilsētas robežas kempinga vajadzībām. Pēc projekta īstenošanas konkursa kārtībā plānots izraudzīties apsaimniekotāju. Vēl iecerēta dabas taku izveide Liepājas ezera Zirgu salā, kā arī gandrīz miljonu eiro no kultūras mantojuma saglabāšanas programmas ieguldīt Kungu ielas radošā kvartāla attīstīšanā. Te iekļauts folkloras centrs "Namīns" un interjera muzejs tā sauktajā Pētera I namiņā, kas būvēts 17.gs. kā viesnīca. Savukārt izglītības jomā plānota ne tikai vairāku skolu rekonstrukcija, bet arī stadiona "Varavīksnītes" atjaunošana bijušajā "Liepājas metalurga" atpūtas bāzē Nīcas novadā, ko pēc uzņēmuma maksātnespējas pārņēma pašvaldība.


Sludinājums

vi
09:23 | 17/03/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Oho....
Piena muižai arī gaidāma attīstība - tas ir skaidrs
Ja jau tādi miljoni plānoti

ddd
13:55 | 17/03/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

POZITIIVI !!!

asais
17:38 | 17/03/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

šitais bija jāsāk darīt pirms gadiem 10 - 15. nu jau būs par vēlu.
ko no lūzeriem var gribēt.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki