SIA "Liepājas ūdens" turpina realizēt Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu "Ūdenssaimniecības attīstība Liepājā, 4. kārta", un informē par tā aktualitātēm.

Sagaidot pavasara sauli, būvdarbu izpilde ūdensapgādes un kanalizācijas cauruļvadu izbūves un atjaunošanas būvobjektos turpinās ar jaunu sparu.

Uzņēmējs CBF SIA "Binders" veic kanalizācijas kolektora atjaunošanas darbus Ģenerāļa Baloža ielā posmā no Zemgales ielas līdz Pulkveža Brieža ielai. Cauruļvada, kuru diametrs ir 600 mm, renovācija 0,9 km garumā tiks veikta ar oderēšanas metodi. Cauruļvads ir ieguldīts 6 metru dziļumā, tam blakus ir daudz citu komunikāciju, tai skaitā dažādi kabeļi, tādēļ oderēšanas metode tika izraudzīta kā piemērotākā, kas nodrošina labu kvalitāti, augstus būvdarbu izpildes tempus bez tranšeju rakšanas darbiem, kas šajā gadījumā būtu ļoti sarežģīti, apjomīgi un laikietilpīgi.

Šobrīd būvuzņēmējs veic visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai varētu uzsākt oderējuma ievilkšanu kanalizācijas kolektorā. Cauruļvads ir iztīrīts, no tā ir izskalotas smiltis un dažādi nosēdumi. Ar cauruļvadu video inspekcijas palīdzību ir precizēts cauruļvada tehniskais stāvoklis un tā piemērotība oderēšanas darbiem.

Caurulē konstatētie dzelzs armatūras gali un citi nelīdzenumi tiks likvidēti, jo ir nepieciešams novērst visus asumus cauruļvadā, kas varētu sabojāt oderējuma materiālu tā ievilkšanas laikā.

Būvuzņēmējs ļoti rūpīgi veic cauruļvada tehnisko datu pārbaudi, kas ir svarīgi, lai pasūtītu oderēšanas materiālu atbilstošu un piemērotu tieši šim objektam. Uzņēmējs kopā ar SIA "Liepājas ūdens" speciālistiem šobrīd strādā pie tehniskiem risinājumiem oderēšanas darbu izpildei. Ir jāparedz visi apstākļi, jānodrošina nepieciešamais tehniskais aprīkojums, tai skaitā sūkņi un cauruļvadi, lai pārsūknētu notekūdeņu plūsmu oderēšanas darbu laikā.

Notekūdeņu plūsma ir nepārtraukta un cauruļvadā ar diametru 600mm tā ir arī ievērojamā apjomā, tādēļ notekūdeņu pārsūknēšana ir viens no svarīgākiem aspektiem būvdarbu laikā, lai dabā nenonāktu ne pilītes neattīrītu notekūdeņu.

Uzņēmējam būvdarbus jāpabeidz līdz Jāņiem un šobrīd darbu izpildes tempi liecina, ka ar termiņu ievērošanu nebūs problēmu.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 1,9 miljoni, no kuriem ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 88,9 % jeb 1,7 miljoni eiro un Liepājas pilsētas pašvaldības līdzekļi ir 11,1 %, kas ir 0,2 miljons eiro, informē atbildīgā par publicitāti projektā Sarmīte Jēkabsone.