Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Uliha un Robežu ielas krustojumā darbojas gājēju pārejas slēdzis


atlikušas 250 zīmes


Uliha un Robežu ielas krustojumā darbojas gājēju pārejas slēdzis

Autors: Aigars Štāls, sabiedrisko attiecību speciālists
Piektdienā, 16. decembrī, 2016 | BIRKAS: luksofors , Uliha iela , Robežu iela , gājēji , Komunālā pārvalde
Izdrukāt Ziņot
Uzstādīts papildu apīkojums luksoforu objektā Uliha un Robežu ielas krustojumā. Tagad gājējiem, lai šķērsotu Uliha ielu, pašiem jāieslēdz zaļā gaisma.
Uzstādīts papildu apīkojums luksoforu objektā Uliha un Robežu ielas krustojumā. Tagad gājējiem, lai šķērsotu Uliha ielu, pašiem jāieslēdz zaļā gaisma.
FOTO: Aigars Štāls

Nesen izmaiņas ir veiktas luksoforu objektam Robežu – Uliha ielu krustojumā. Tagad luksofora darbība tiek regulēta atbilstoši automašīnu un gājēju plūsmai.

Gājējiem, lai šķērsotu Uliha ielu, šeit ir jānospiež pārejas zaļās gaismas slēdzis.

Lai samazinātu transporta līdzekļu apstāšanās reižu biežumu un ilgumu  Uliha un Robežu ielas krustojumā, novembrī šeit esošie luksoforu balsti ir aprīkoti ar satiksmes detektoriem un gājēju pārejas izsaukuma slēdžiem.

Gājējiem ir jāņem vērā, ka zaļo signālu vēlamajam virzienam pār Uliha ielu, var ieslēgt, nospiežot gājēju pārejas “pogu”. Bet autobraucēji, kas vēlas šķērsot vai izbraukt no Robežu uz Uliha ielu, tiek fiksēti ar detektora palīdzību. Detektora signāls automātriski pārslēdz Robežu ielas škērsošanas virzienu zaļās gaismas, bet Uliha ielu – aizliedzošās sarkanās gaismas režīmā.

Minētie risinājumi ieviesti ar mērķi uzlabot transporta plūsmu, nesamazinot drošību, ko krustojumā veicina luksoforu gaismas signāli.

Līdzīgs risinājums šogad īstenots arī Brīvības ielā – pie metalurgu uzņēmuma galvenās kantora ēkas. Šeit arī gājējiem ir jānospiež pārejas šķērsošanas gaismas slēdzis. Pēc tehniskajiem jauninājumiem šajā vietā novērsta transporta plūsmas nevajadzīga aizkavēšana uz Brīvības ielas.

Ņemot vērā pieejamo finansējumu, darbs pie luksoforu aprīkošanas ar adaptīvām sistēmām nākamajā gadā turpināsies. Ar šādām sistēmām plānots aprīkot, piemēram, Raiņa un Baseina ielas krustojumu. Komunālās pārvaldes plānos ir arī novecojošo detektoru aizstāšana ar jaunākās paaudzes ierīcēm vairākos Brīvības ielas krustojumos.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki