Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Universitāte atkārtoti meklēšot Berči ēkas atjaunotāju


atlikušas 250 zīmes


Universitāte atkārtoti meklēšot Berči ēkas atjaunotāju (6)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 05. aprīlī, 2019 | BIRKAS: LiepU , Berči , Valdemāra 4 , energoefektivitāte , iepirkums
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Pirms gada Liepājas Universitāte (LiepU) izsludināja iepirkumu Berči projektētās ēkas Valdemāra ielā 4 renovācijai, kas beidzās bez rezultāta.

Pērn 27.martā Liepājas Universitāte bija izsludinājusi iepirkumu tai piederošās ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 4 būvprojekta dokumentācijas izstrādei, autoruzraudzībai, kā arī būvdarbu veikšanai. Piedāvājuma iesniegšanai bija dots mēnesi ilgs laiks – līdz 27.aprīlim.

Diemžēl konkurss noslēdzās bez rezultāta, jo šajā laikā netika saņemts neviens piedāvājums.

Kaut arī pagājis gads kopš šā brīža, līdz šim LiepU tā arī nebija atkārtoti meklējusi projektētāju un būvnieku, taču pēc portāla irliepaja.lv izrādītās intereses, saņēmām LiepU sabiedrisko attiecību speciālistes Zanes Jansones atbildi:

"Noskaidroju, ka plānots tuvākajā laikā izsludināt atkārtotu konkursu".

Nu vismaz tik tālu ir. Jācer, ka  izcilā arhitekta Paula Maksa Berči projektētā ēka (19. gadsimta beigās celta kā Nikolaja zēnu ģimnāzija; valsts nozīmes arhitektūras piemineklis; 2013.gadā bija iekļauta Eiropas kultūras mantojuma dienu objektu sarakstā), ko pašvaldība 2010. gadā nodeva Liepājas Universitātei un kas jau toreiz bija sliktā tehniskā stāvoklī, tiks sakārtota. Un varbūt pēc tam, piemēram, nākamā gada budžetā pašvaldība arī paredzēs līdzekļus Berči skvēra sakārtošanai, kura labiekārtojuma metu konkurss notika jau 2016.gadā, bet projektēšana 2017.gadā.

Sludinājums

Kapracis
06:21 | 05/04/19
ZIŅOT
(-10)
(9)
+

Šī ēka perfekti raksturo Liepājas universitātes līmeni - nodrupis, nekopts, pamests. Liepājas Universitātes līmenis ir tieši tik traģisks. Jebkurš garāmgājējs tiek piesaistīts par mācībspēku, līmenis ir tiešām katastrofāls.

Hmm
07:27 | 05/04/19
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Laba zina ka tik izcila eka beidzot varetu but sakartota. Un nedrikst aizmirst fasades izgaismosanu lai nakts stundas eka izceltos!

Sapnis
09:09 | 05/04/19
ZIŅOT
(-5)
(5)
+

LIePU Taču neko neizdarīs. Sapņo vien.

ups
10:11 | 05/04/19
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

... vai tad iepriekšējai fasādes remontam garantija beigusies?

Ja
10:43 | 05/04/19
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Par skvēru dome aizmirsusi

Pelējums un drupas
08:01 | 06/04/19
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Izcili raksturo LiepU notiekošo izglītības nozarē - vecs, pamests, nodrupis, smirdīgs, nolaists līdz kliņķim. Par pašu augstskolu sajūsminās tikai tur strādājošie. Un pat normālie un izglītotie pasniedzēji laižas projām. Paliek tikai pensionāri un ļoti vāji lekciju imitētāji, kuriem ar zinātni un augstāko izglītību maz sakara. Šausmīgs kauns par to līmeni, kāds valda augstskolā.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki