Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vai tā tam ir jābūt: Atkritumu urnas pašas kā atkritumi?


atlikušas 250 zīmes


Vai tā tam ir jābūt: Atkritumu urnas pašas kā atkritumi? (10)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 16. maijā, 2019 | BIRKAS: atkritumi , Komunālā pārvalde , vai tā tam ir jābūt , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot
Miskaste pašā Liepājas centrā Lielajā ielā.
Miskaste pašā Liepājas centrā Lielajā ielā.
FOTO: irliepaja.lv
Miskaste pašā Liepājas centrā Lielajā ielā. Pie šī soliņa Kūrmājas prospektā kādreiz bija arī atkritumu urna. 2015.gadā "EKO Kurzeme", solot trīs gadu garantiju, uzstādīja 15 šādus soliņus un atkritumu urnas pie 10 izejām uz pludmali kā "pagaidu risinājumu".

Liepājas ielas nav pārbagātas atkritumu urnām, bet tās, kuras ir, izskatās cita par citu baisāk. Vai tā tam ir jābūt?

Atkritumu urnas ir ne tikai pagalam noskretušas, tās ir arī ļoti dažādas, par kādu vienotu dizainu runāt nav vērts. Jā pirms pāris gadiem pie sabiedriskā transporta pieturām parādījās it kā interesantākas atkritumu urnas, bet drīz vien tās pazuda, vietā atstājot vien stabiņus, pie kurām bija piestiprinātas. Tagad tās jau nomainītas ar vecajām urnām, tādām pašām, kā attēlā redzamā, kas kādā darba dienas pēcpusdienā nofotografēta pašā pilsētas centrā – Lielajā ielā pie optikas salona. Šur tur ir redzamas viena stila urnas – gar veloceliņu paralēli pludmalei, arī pie pludmales izejām pirms kāda laika parādījās jauni soli ar urnām, taču nez kādēļ tie atkal bija citā stilā. Jāatzīst, soliņu un urnu gādātāji ir izdomas bagāti un, katru reizi ķerot pie šīs tēmas, pasniedz atkal ko jaunu. Vai labāku, izskatīgāku, funkcionālākā, piemēram, tādas urnas, no kurām Liepājas vējš, kaijas un vārnas nevarētu izraut atkritumus ārā un izmētāt pa visu apkaimi? Diemžēl ne.

Režijas klasiķis Konstantīns Staņislavskis esot teicis, ka teātris sākas no garderobes, varbūt pilsēta sākas ar atkritumu urnām?

Būs simts jaunas urnas
Komunālā pārvalde, vaicāta, pēc kādiem principiem, noteikumiem, koncepcijas tā vadās, gādājot un izvietojot atkritumu urnas, sniedza šādu, sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla sagatavotu atbildi:

"Attēlā redzamo atkritumu urnu (runa ir par betona kasti Lielajā ielā – irliepaja.lv) Komunālā pārvalde nav ne novietojusi, nedz arī apsaimnieko.

Ir jāvēršas pie uzņēmēja vai ēkas īpašnieka, kas to novietojis pie sava veikala vai īpašumam piegulošajā teritorijā (uz ietves) vai arī jāvēršas pašvaldības policijā - par atkritumu nesavākšanu.

2019.gada budžetā ir piešķirts finansējums 100 jaunu atkritumu urnu piegādei un uzstādīšanai pilsētas centrālajā daļā.

Iepirkums izsludināts 2019.gada 18.aprīlī, piedāvājumi atvērti 8.maijā. Iepirkuma priekšmets ir 100 (viens simts) jaunu atkritumu urnu piegāde. Atkritumu urnu dizains ir saskaņots ar Būvvaldi, bet funkcionalitāte ar Komunālo pārvaldi.

Izvēloties urnu dizainu, ņemts vērā, lai urnas būtu vandaļu drošas, lai atkritumus iespējami nevarētu izvilkt putni vai izdzenāt vējš.

Urnas izskata ziņā būs vienkāršas, nedaudz masīvas, saderīgas ar dažādiem soliņiem, kuru tuvumā tās paredzēts novietot.

Kad būs zināmi iepirkuma rezultāti, par urnu izvietošanu informēsim papildus".


Sludinājums

Nespēja
05:57 | 16/05/19
ZIŅOT
(-1)
(14)
+

Liepājas Būvvalde un Komunālā pārvalde nenaz nesaprot vārda “koncepcija” nozīmi. Un viņiem viss šķiet kārtībā arī ar to kā ir. Domes vadība ir tik nedpējīga, ka nevar gadiem sakārtot tik elementāras lietas, kā dažas atkritumi urnas un tīras tualetes. Tādi nespējnieki. Pilsēta nevis tiek vadīta, bet muļļāta. Klusuma festivālam un rallijam nauda vienmēr atradīsies, bet lai uzliktu normālas mistkastes un iztīrītu tualetes, tam nauda nav. Prioritātes pilnīgi garām.

hhgh
10:24 | 17/05/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

VARBŪT kāds varētu iedomāties ka nav jau vairs tas gadsimts ne krievu laiki Kad misenē pa 3 dienām iemeta 10 čigas benčikus un 3 bongbongu papīrīšus . Nebija jau ko mest Visi ēda dzēra mājās JA BIJA KO . Tagad 3 munūtēs pilni ar pudelēm tām stulbajām kafijas glāzēm un cita draza. Tur konteineram jābūt 3 X LIELĀKAM

Morduhajs
08:03 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Diemžēl, tā ir Liepājas problēma. Skumīgi, ka nozares atslēgas cilvēki neizprot problēmu.

kaste
09:12 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

komunālās pārvaldes vadītājam nav laika domāt par Liepājas vajadzībām -viņam jādomā, kā Grobiņā atgādināt par savu eksistenci

Nevājais
09:27 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Tas ir tikai viens no piemēriem, kā mūsu gādīgā komunālā pārvalde rūpējas par uzkoptu pilsētu. Tā teikt, lai pievilinātu tūristus izvējoties. Gulbīšu dīķa betona malas tā nodirstas, ka liekas tur ir kāda vistu ferma, ne vieta, kur ģimenēm un cilvēkiem brīvo laiku pavadīt. Paldies Jums par sakopto pilsētu.....

Jeblonskis
11:43 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Bet nu ko var gribēt no pilsētas kas mežā sēj zāli un veido veloceliņus, kamēr pilsētas centrā ir tāds bruģis ka jābrac ar kāpurnieku.
Pāgājušo gadu uzliktais asfalts Grīzupes ielā šopavasar jau tika labots. Tik veljoprojām var braukt un kratīties. Musorņiki nav vispār, toties kaukādas debīlas zīmes ik pēc 15m. Itkā es nobraucot tos 15m būtu aizmirsis ka esmu uz veloceliņa.
Par tualetēm jau nu nemaz nerunājot. To konfekšu papīru ta vel var ielikt kabatā un izmest mājās, bet ko darīt ar kluci? Likt cepurē? Reāls bomžatņiks nevis pilsēta. Luksofori pie katra stūra, bet lai padirstu var meklēt krūmus.

hhgh
10:25 | 17/05/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kATRA ZĪME MAKSĀ BARGU NAUDU UN saviem KORIEM IETEK KONTĀ KAUT KAS .

Skumji
15:53 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Skumji uz šo visu noskatīties. Sajūta, ka nevienam nerūp notiekošais pilsētā. Ko domnieki dara ikdienā savos kabinetos? Pārcilā vienu papīra kaudzi uz nākamo?

hhgh
10:32 | 17/05/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

A kā tu domāji ? Naivais

vēl
09:49 | 17/05/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

vēl urnas ir arī pārāk zemas, jo pastāvīgi Liepājā esošais vējš nemaz neļauj tam atkritumam lidz urnai nonākt, visu aizpūš. Var jau, protams, pieliekties, bet slinkums. Labāk tomēr augstākas urnas

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki