Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vai tā tam ir jābūt: ietves tur, kur neviens nestaigā?


atlikušas 250 zīmes


Vai tā tam ir jābūt: ietves tur, kur neviens nestaigā? (10)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 10. jūnijā, 2014 | BIRKAS: ielu remonts , apgaismojums , rekonstrukcija , Dome , ES , Komunālā pārvalde , Siguldas iela , Uliha iela
Izdrukāt Ziņot
Gar veco slimnīcas žogu, kur neviens nestaigā, uzbūvēta glīta ietve.
Gar veco slimnīcas žogu, kur neviens nestaigā, uzbūvēta glīta ietve.
FOTO: irliepaja.lv
Gar veco slimnīcas žogu, kur neviens nestaigā, uzbūvēta glīta ietve. Ietve nekur neved, jo atduras pret citu žogu. Ielas pretējā pusē, kur atrodas vienīgā dzīvojamā māja šajā ielas daļā, ietve bija izbūvēta jau sen. Siguldas ielas pretējais virziens. Te ietves nav ne vienā, ne otrā ielas pusē. Tieši pa šo Siguldas ielas posmu ikdienā intensīvi kursē gan autotransports, gan kājāmgājēji. Uliha ielā ietves labiekārtotas ik pa gabalam. Bet ne pie autobusu pieturas. Princips ievērots gan šajā, gan pretējā ielas pusē.

Par Eiropas naudu rekonstruējot apgaismojumu, pēc dažkārt nesaprotamiem kritērijiem izvēlēts, kur labiekārtot ietvi, bet kur to nedarīt.

Liepājā noslēdzies trīs gadus ilgušais pilsētas ielu apgaismojuma sistēmas modernizācijas un ielu rekonstrukcijas projekts, kura ietvaros, kā to nesen vēstīja Komunālā pārvalde, rekonstruēti ielu posmi 5,5 kilometru garumā, izbūvēts apgaismojums 366 ielu posmos, uzstādīti 4738 jauni gaismekļi 168 kilometru garumā, kā arī izveidota ielu apgaismojuma vadības sistēma.

Izklausās skaisti, bet, izvērtējot paveikto, daži „kāpēc?” tomēr paliek neatbildēti.

Piemēram, kāpēc bija nepieciešams izbūvēt ietvi tajā Siguldas ielas atzarā (starp Pērkones ielu un Sūnu ielu) un tajā ielas pusē, pa kuru neviens (!) vismaz tuvāko desmit gadu laikā diez vai staigās! Kāpēc lai staigātu, ja šajā ielas posmā atrodas viena vienīga privātmāja, turklāt tajā ielas pusē, kur tā atrodas, ietve jau sen bija izbūvēta!

Apgaismojuma rekonstrukcijas projekta laikā izbūvētā ietve stiepjas gar noslēgtu teritoriju, ko ieskauj žogs. Agrāk tā piederēja Piejūras slimnīcai, tagad savā īpašumā to ieguvusi pašvaldība. Protams, tiek loloti grandiozi plāni par šīs teritorijas attīstību (SPA komplekss u.tml.), taču tādus plānus pašvaldība lolojusi ne reizi vien, tikai neviens vēl nav pieredzējis, ka tie piepildītos. Tātad, kas un kad te staigās? Ja nu varbūt citplanētieši...

Bez ietves palika apmēram tāds pats Siguldas ielas posms pretējā virzienā no Pērkones ielas, kas izskatījās kā lauki un tāpat turpina izskatīties. Tikai pa šo ielu nemitīgi kursē Siguldas ielas daudzdzīvokļu māju iemītnieku automašīnas, dažādu firmu atkritumu vedēji, būvnieki, kas rosās gan pagalmos, gan siltinot mājas utt. Un pa šo ielas posmu pārvietojas arī kājāmgājēji, jaunās māmiņas ar bērnu ratiņiem, velobraucēji, kas stūrē uz vai no veloceliņa, bērni ar skrituļslidām u.tml.
Tāpēc gājēju drošībai ietve te ļoti nederētu. Taču nebija paredzēts...

Savdabīgi izvēlēti labiekārtojamie un nelabiekārtojamie ietvju posmi arī citviet. Kaut vai Uliha ielas abās pusēs starp to pašu Pērkones ielu un Klaipēdas ielu. Tur atjaunotās ietves daļas mijas ar vecā asfalta posmiem kā šaha galdiņa laukumi, rūpīgi apejot tos posmus, kuros atrodas autobusu pietura un kur tāpēc allaž pulcējas vairāk cilvēku, nekā tur, kur projektētāji un būvnieki izvēlējušies ietves segumu sakārtot!


Sludinājums

SUPER
08:41 | 10/06/14
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Tad jau zināms pircējs pašvaldības īpašumam un kādēļ,lai mazu bonusiņu nepievienot?????

09:01 | 10/06/14
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Bet kā var zināt, ka tieši tajā pusē būs kaut kāda ieeja, jo citādi jau jēgas taisīt ietvi nekādas!

Andron Mc
12:49 | 10/06/14
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

Tapēc, ka tādu pilsētas vadību JŪS ievēlējāt!

M.
13:13 | 10/06/14
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Sesks&Co :)

Aivars
15:29 | 10/06/14
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

Griģim nobruģēja ielu, kāpēc lai neuztaisītu abās pusēs smukas ietvītes?

Kašķe
16:13 | 10/06/14
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Bet toties Republikas ielā- tikai vienu pusi izbūvēja. Pretī poliklīnikai ietve ir šausmīgā stāvoklī jau daudzus gadus, kā arī tai piegulošā skvēriņa segums. vai tas nav pilsētas centrs/ Kr.Valdemāra iela līd Peldu ielai? nerunāsim nemaz par ta'du lietu, kā Zaļā birze! Tur tumšs un vēl kāju var izlauzt dienas laikā! Solīja kādu mistisku nākamo kārtu...Kad tas būs? Kad pūcei aste ziedēs?

psihopats
16:29 | 10/06/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

apkart trako majai jabut eiropas limeni trotuars,ka eiropa saka ta jadara,ta dara visi eiropa dzivojusie...

nnnnn
00:12 | 11/06/14
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Jus cilvēki esat muļķi ? Ja neēsat ievērojuši tad ietves tiek mainītas tajās vietās kur tiek uzstādīdi apgaismes stabi! Kapēc,lai par eiropas piešķirto naudu būt jataisa ietves tur kur netiek likti jauni apgaismes stabi ?

Koa
20:19 | 11/06/14
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Un kāpēc NAV ietvju Dzērves ielā posmā no Salmu līdz Lauku ielai?

staigātājs
14:47 | 18/06/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nestaigāja, jo nebija ietves. Tagad ir un es labprāt pa to staigāšu un gaidīšu, kad izbūvēs ietves turpinājumu Siguldas ielā uz mikrorajona pusi, lai nav jāmīcās pa automašīnu brauktuvi, vai pa zālāju.
Bet reāli domājot ... varu arī šo posmu līdz savai miršanai nesagaidīt, jo cien. Liepājas vadībai uz to ir nospļauties!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki