Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Vairākās ielās ierīko jaunus vaļņus ātruma ierobežošanai


atlikušas 250 zīmes


Vairākās ielās ierīko jaunus vaļņus ātruma ierobežošanai

Piektdienā, 12. augustā, 2011 | BIRKAS: satiksme , ielu remonts
Izdrukāt Ziņot

Liepājā nākamajā nedēļā sešās pilsētas ielās, kur ir intensīva satiksme, būs atjaunoti tur esošie vai arī ierīkoti jauni ātrumu ierobežojoši vaļņi jeb "guļošie policisti",

aģentūrai BNS pavēstīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.
Vairākās vietās, piemēram, Peldu un Liepu ielas krustojumā, Jūrmalas ielā pirms Liepu ielas un Dzintaru ielā pirms tirdzniecības centra "XL Sala" agrākie no gumijas izgatavotie ceļa ātruma vaļņi ir demontēti un to vietā ierīkoti asfaltbetona vaļņi.
Pašvaldības uzņēmuma "Komunālā pārvalde" speciālists Mārtiņš Jākobsons paskaidroja, ka tas darīts vairāku iemeslu dēļ – no sintētiska materiāla gatavotie vaļņi bijuši bojāti un līdzšinējā pieredze liecina, ka tie nav draudzīgi automašīnām, par ko "Komunālā pārvalde" saņēmusi autobraucēju sūdzības. Turklāt nolietoto vaļņu kopšana vai nomaiņa prasa vairāk līdzekļu; šādi vaļņi faktiski ir domāti uzņēmumu iekšējām teritorijām, kurās nav intensīvas satiksmes, atzina pašvaldības pārstāvis.
Šķēdes ielā un Alejas ielā iepretim 10.vidusskolai tiks izbūvēti pilnīgi jauni vaļņi. Alejas ielā ceļa ātruma vaļņus izveidos, ņemot vērā tur pašlaik notiekošo siltumtrases rekonstrukcijas darbu pabeigšanas laiku.
Savukārt Strazdu ielā iepretim ēkai nr. 18 arī būs jauns ātrumu ierobežojošs valnis, taču tā veidošanā izmantos nupat demontēto gumijas vaļņu sastāvdaļas, kas lietošanai joprojām vēl derīgas.
Ātruma vaļņus nomaina uzņēmums "Latvijas autoceļu uzturētājs". Darbi sākti augusta sākumā. Pirms tam šajā vasarā ceļa ātrumu ierobežojoši vaļņi jau izveidoti Vites un Hikes ielā – pirms iebraukšanas teritorijā pie Gulbju dīķa, kopumā četri gabali.
Šie darbi notiek no pilsētas ielu uzturēšanai paredzētā finansējuma, darbu izmaksas plānotas aptuveni 2000 latu apmērā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki