Noslēdzies nedēļu ilgušais starptautiskais seminārs "All together against climate change" ("Kopīgiem spēkiem pret klimata pārmaiņām").

Seminārā piedalījās arī jaunieši no Bērnu un jauniešu biedrības „Liepājas Jaunie Vanagi”, kuri pārstāvēja Latviju. Pavisam seminārā piedalījās 30 jaunieši no deviņām dalībvalstīm: Latvijas, Vācijas, Austrijas, Spānijas, Anglijas, Čehijas, Slovākijas, Norvēģijas, Somijas.

Semināra laikā jaunieši analizēja, kāda ir katra individuālā ietekme uz vidi, vērtēja dažādu metožu atšķirību, nosakot klimata pārmaiņas.

Semināra laikā treneri centās radīt sapratni dalībniekos par to, kā klimata pārmaiņu jautājumi tiek risināti politiskā līmenī un kāda tam ir ietekme, kā arī, kādi ir iespējamie scenāriji, lai rezultāts būtu pozitīvs. Tādēļ jaunieši tika apmācīti veidot kampaņas un apgūt vienu kampaņas metodi: video, vizuālo, publisko runu, ielu akciju.

Seminārs noslēdzās ar kampaņu prezentācijām un idejām par kampaņu plāniem, kurus dalībnieki paši savās valstīs varētu realizēt pēc semināra norises.

Spāņi, piemēram, organizēs nometni „No lauka līdz šķīvim”, kurā kopīgi iepazīs to, kāds ceļš jāmēro pārtikas produktiem līdz tie nonāk uz šķīvja, kā arī to cik daudz šis ceļš ietekmē klimata pārmaiņas.

Čehi kopā ar slovākiem veidos „indiāņu nometni”, kas bērniem liks aizdomāties par rīcību un tās sekām uz klimata pārmaiņām.

Savukārt somi veidos informatīvus materiālus vecākiem un nometni, kurā uzsvars būs uz veģetāriešu ēdienu.

Vācieši vāks ziedojumus, kuri tiks izmantoti, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām. Kā arī veidos lietoto preču veikalus visām paaudzēm un popularizēs tos, jo šobrīd Vācijā šādi veikali ir tikai senioriem.

Savukārt latvieši veidos filmu vakaru, kurš norisināsies 13.martā pulksten 18 Liepājas Jauno Vanagu birojā, uz kuru aicināts ikviens, kurš vēlas pavadīt vakaru, piedaloties spēlēs un vērojot filmas par klimata pārmaiņām un to, kā mēs katrs tās ietekmējam.

Semināra dalībnieki tikās ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu, kurš pastāstīja, kādus vidi saudzējošus projektus īsteno Liepājā, un atbildēja uz jautājumiem.

Semināra dalībnieki tikās arī ar biedrību „Radi Vidi Pats”, kas jauniešiem iemācīja izgatavot naudas maciņu no tetrapakas, kā arī izspēlēt spēli par CO2 ietekmēšanu pasaulē.
Ar Liepājas domes finansiālu atbalstu jaunieši viesojās Karostas cietumā un pie folkloras kopas „Atštaukas”, kā arī izbaudīja kārtīgas latviešu vakariņas.

Semināra dalībnieki arī apmeklēja „Liepājas Jauno Vanagu” biroju.

Jau iepriekš stāstījām, ka IFM-SEI (International Falcon Movement – Socialist Educational International) realizē projektu „All together against climate change”, kurā bija trīs posmi. Pirmais – iepazīšanās posms Vācijā, kur jaunieši uzzināja kā veidot dažādas publiskas kampaņas, kā arī uzzināja daudz jauna par klimata pārmaiņām un meklēja iespējamos risinājumus, lai ar to cīnītos.

Atgriežoties mājās, katras valsts dalībnieki veidoja akcijas savās pilsētās. Arī trīs liepājnieki, kuri piedalījās šajā projektā, veidoja akciju par klimata pārmaiņām Liepājā.

Otrs posms norisinājās Lielbritānijā, kur 2000 dalībnieku lielā starptautiskā nometnē, projekta dalībnieki vadīja darba grupas par klimata pārmaiņām.

Savukārt trešais posms norisinājās Čehijā, kur jaunieši tikās, lai izvērtētu vietējās akcijas un vienotos par projekta turpinājumiem katrā no dalībvalstīm.

No šiem trijiem posmiem, tika izvēlēti pieci projekta dalībnieki, kuriem jānovada nākamais projekta posms, proti, seminārs Liepājā, kurā piedalījās pavisam citi dalībnieki.

IFM-SEI pirmo reizi par savu aktivitāšu norises vietu bija izvēlējušies Latviju un Liepāju. Projekta vadītāji bija ļoti apmierināti ar uzņemšanu, tāpēc tika izstrādāts jauns projekts, kura ietvaros IFM-SEI pēc gada atgriezīsies Liepājā.