Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Var izteikt viedokli par koku ciršanu Ezermalas ielā


atlikušas 250 zīmes


Var izteikt viedokli par koku ciršanu Ezermalas ielā (2)

Ceturtdienā, 21. martā, 2019 | BIRKAS: sabiedriskā apspriešana , rekonstrukcija , Ezermalas iela , koki
Izdrukāt Ziņot

No 21. līdz 30. martam ikviens aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu un jaunu koku stādīšanu Ezermalas ielā.

Publiskā apspriešana notiek sakarā ar ieceri pārbūvēt Ezermalas ielu (no Jaunā tilta līdz SIA "EKO Kurzeme") un bijušo dzelzceļa tiltu pār Tirdzniecības kanālu par gājēju un velobraucēju tiltu. Būvniecības iecere, ko pēc pašvaldības pasūtījuma izstrādājusi SIA "Firma L4", paredz izbūvēt arī Ezermalas ielas atzaru uz Parka ielu.

Būs jaunas ietves, veloceliņi, apgaismojums, lietus ūdens kanalizācija, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Taču, lai kvalitatīvi īstenotu pārbūvi, būvdarbu teritorijā nepieciešams nocirst 13 kokus – četrus bērzus, divus vītolus, divus ošus, vienu vilkābeli, trīs papeles un vienu ievu.

Projekta zonā paredzēts saglabāt 13 esošos kokus un iestādīt ne mazāk kā 70 jaunus koks, kas iekļaujas pilsētas un objekta ainaviskajā vidē. Koku sugas tiks precizētas būvprojekta izstrādes laikā. Esošajiem kokiem tiks veikta vainagu veidošana un nokaltušo zaru zāģēšana.

SIA "Firma L4" 2019. gada 21. februārī Apstādījumu uzraudzības komisijai (AUK) ir lūgusi saskaņot koku nociršanu būvprojekta teritorijā. Tā kā cērtamo koku diametrs caurmērā ir lielāks par 20 cm, koku ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā, kas nav meža teritorija, un tiks īstenots sabiedriski nozīmīgs projekts, pirms ieceres saskaņošanas ir jārīko publiskā apspriešana. Šādu rīcību paredz Ministru kabineta noteikumi Nr. 309 "Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža".

Būvprojekta risinājums paredz nocirst arī augļu kokus un kokus, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 cm - šādu koku kopskaits ir 53. Taču atbilstoši minētajiem noteikumiem par šiem kokiem pašvaldības atļauja nav nepieciešama un publiskā apspriešana netiek rīkota.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Ezermalas ielas posmā, kur notiks pārbūve un kur publiskās apspriešanas laikā būs izvietots informācijas stends, kā arī elektroniski: Koku ciršanas publiskā apspriešana Ezermalas ielā, Liepājā (pdf)

Publiskās apspriešanas anketu līdz 30. martam var aizpildīt elektroniski: Publiskās apspriešanas anketa vai aizpildīt klātienē Liepājas pilsētas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Papildu informāciju par plānoto koku ciršanas ieceri var saņemt Liepājas pilsētas Būvvaldē, pie Apstādījumu uzraudzības komisijas priekšsēdētājas Lauras Stilbiņas, zvanot pa tālruni 63 404 723 vai rakstot uz e-pastu: laura.stilbina@liepaja.lv.


Sludinājums

Uz priekšu!
12:09 | 21/03/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Par progresu!

Jaunliepāja
19:17 | 07/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Uz priekšu ! Mana ideja, vēl 30 gadus atpakaļ, bija Sūdu salu parvērst par parku. Tur nekas cits pēc būtibas nevar būt. Es zinu kas tur ir apakšā. Ticiet man-nekas labs. Visa Mendeļejeva tabula. Bērnībā, atradām tur pat fosforu. Kad aizdedzinājām nezinājām ka noslāpēt! Tikai koki to zemīti var neitralizēt! Uz ielas iestādīs jaunus kociņus un pēc 15 gadiem būs prieks kādam. Viss nāk un aiziet tālumā un sākas viss no gala! Tā višs i !

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki